СУПЕРЛИГА ЗА ВАТЕРПОЛИСТЕ: Важна победа за Вошу

Ватерполисти Војводине забележили су важну победу у првом колу другог дела Суперлиге Србије у А групи од 4. до 6. места. Новосађани су теже од очекиваног победили Стари град у Београду са 12:11.
s

Добро су Новосађани почели утакмицу и почетком друге деонице већ водили са 4:1 и када су само требали да сломе отпор ривала, они су стали. Дозволили су ривалу да се врати у живот и да се на крају овог периода игре примакне на само гол заостатка - 5:4. У овом периоду Новосађани нису искористили и један петерац. У наставку наставили су гости да играју са осцилацијама, па је Стари град убрзо стигао и до изједначења (6:6). Тек је то изгледа пробудило Новосађане, који су серијом од 3:0 головима Марка Бошковића (два) и Николе Марића отишли на 9:6 на непуна два минута пре краја треће деонице. А, онда је у последњих 30 секунди Глигоријевић дао гол из петерца и игре и поново вратио Стари град у игру, смањивши на 9:8. У последњој деоници прво се играло гол за гол, да би Калинић пет минута пре краја повисио на 12:10. До краја меча обе екипе су се добро браниле, а пет секунди пре краја Шофранац је поставио коначан резултат.

Стари град - Војводина 11:12 (1:3, 3:2, 4:4, 3:3)

БЕОГРАД: Базен "Милан Гале Мушкатировић", гледалаца: 100, судије: Раковић и Прлић (обојица Београд). Искључења: Стари град 10, Војводина 11. Петерци: Стари град 4 (4), Војводина 3 (2).

СТАРИ ГРАД: Вукадиновић, Шофранац 3, Пантелић, Марковић 1, Ичагић, Бодирога, Арсин, Глигоријевић 4, Солдатовић, Нешић 2, Боловић, Радуловић, Сретковић, Марјановић.

ВОЈВОДИНА: Пајковић, Марић 2, Каралић, Јановић, Тинтор, Баштрица 1, М. Бошковић 3, Радованлија 2, Калинић 2, Брешћански 1, Л. Бошковић, Вујковић 1, Слијепчевић, Пејић.