Звезда кроз драму до полуфинала Купа Европе

Ватерполисти Црвене звезде играће у полуфиналу ЛЕН Купа Европе.
vk zvezda

Црвено-бели су ремизирали са московским Динамом 10:10 у Београду и прошли међу четири најбоља тима због победе 11:8 у првом мечу.

Црвена звезда ће у полуфиналу играти са Солноком који је у два меча био бољи од крагујевачког Радничког. У другом полуфиналу играју мађарски ОСЦ који је надиграо шпански Сабадељ и грчки Вуљагмени који је елиминисао загребачку Младост после петераца.

Велика предност из Москве умало није спутала Црвену звезду, што се видело у уводу када је Динамо стекао 5:0, без примљеног гола у првој деоници.

Очајна прва четвртина тргла је домаћина и на одмор на отишао са -3, али у двобој егалу, да би се у наставку потпуно вратио.

Звезда се већ вратила у трећем минуту наставка (5:5), а онда је морала да јури два гола минуса и стрепи до краја, пошто је исти заостатак имала на два и по минута пре краја.

Ипак, пролаз и реми донели су Иван Басара и Вељко Танкосић, који је меч завршио са три гола, један више од Гаврила Суботића.

На другој страни Кирил Рустамов је постигао три, а по два Иља Шејн, Алексеј Бугарчук и Алеј Балакирев.