ПУШТАЊЕ ЕКСТРЕМИСТА ИЗ ПРИТВОРА ЈЕ НАСИЉЕ НАД ДРЖАВОМ И ГРАЂАНИМА! Лидер СНС Вучевић о нечувеном притиску на суд! Преседан је да су поклекли пред бандом
Лидер СНС Милош Вучевић коментарисао је за К1 телевизију пуштање на слободу естремиста и блокадера и одлуци суда за такву одлуку.
-Нису они активисти, него екстремисти који су се спремали на пуч 15. марта у Београду, јер су спомињали припаднике Војске Србије. Никад нисмо чули ниједну реч од ректора да су рекли ко је у контакту са Војском Србије или демантовали. Они су екстремисти, који су пуштени из притвора на један чудан начин јер су блокадери вршили притисак на судије, забранили судијама и тужиоцима да улазе у суд, да их легитимишу- они који су добри могу да уђу, који не не могу. Мислим да су се сви осећали понижено- рекао је Вучевић.
Он је нагласио да је за њега потпуни пораз, као правника и адвоката, да је то насиље над државном и грађанима те да су успели да изврше притисак на правосуђе које као да је једва дочекало да има алиби.
- Та одлука није произведена из судских процеса, суштински је плод политичког нелегалног притиска, блокадама суда и институције. То закључујемо сви, цела држава је закључила то простом логиком. За мене нема сумње да су говорили о кривичном делу. Овај је био огољено насилнички. Блокадери настављају да блокирају суд. Наша четири пријатеља, који јесу оптужени за кривично дело, држите четири месеца у притвору. Имате двоструке аршине. Овде је питање политике- казао је лидер СНС.
Вучевић је подвукао за К1 да је очигледно је да су људи из правосуђа вођени политичким притисцима.
-Да ли су они безопасни или опасни, то је на суду да процени. Они су политички екстремисти и имају континуитет таквог деовања. Они су за насилно рушење поретка у држави и за отцепљење Војводине од Србије. Погледајте њихове активности и друштвене странице. То вам кажем ја који живим тамо 51 годину и којима се политички супротстављам. Спремни су да припремају овакве акције, шест пута су поменули грађански рат. Преседан је да су правосуидни органи поклекли пред бандом на улици. Наставиће да тероришу те момке, намерно ће их држати као пример. А ти момци су бранили наше страначке просторије. Да ли су претерали у одбрани, јесу. Али та чињеница да је та девојка говорила 1. фебруара са сломљеном вилицом на митингу. А повреда је била 27. јануара на 28. Све су проверавали и зато ову четворицу, Николу, Стефана, Данила и Немању држе 4 месеца и то им је политичка порука- истакао је.