УМЕТНОСТ РАЗУМЕВАЊА У Галерији Рајка Мамузића изложба која показује снагу, машту и таленат особа са аутизмом
28.10.2025.
14:01
14:04
Коментари (0)
Друштво за подршку особама са аутизмом организује изложбу слика под називом „Види шта умем”, која ће бити отворена у уторак 28. октобра у 19 часова, у Галерији ликовне уметности поклон збирка Рајка Мамузића, улица Васе Стајића 1.
Изложба, приређена поводом обележавања Европског дана аутизма, представља радове настале током арт терапије за особе са аутизмом, спроведене у оквиру истоименог пројекта који је подржала Градска управа за социјалну и дечију заштиту Града Новог Сада.
Циљ ове активности је да подстакне ширу друштвену заједницу на разумевање и уважавање способности, креативности и потенцијала особа са аутизмом и да допринесе подизање свести о аутизму.