scattered clouds
18°C
05.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

АУ АЛА ЈЕ ПОСКУПЕЛО Цене злата порасле на рекордан ниво од 4.620 долара по унци

12.01.2026. 21:10 21:11
Пише:
Извор:
Танјуг
Фото: pixabay.com

Цене злата и данас су порасле и то на рекордних 4.620 долара по унци, јер су инвеститори тражили сигурна уточишта због све већих геополитичких тензија и забринутости за независност америчких Федералних резерви (ФЕД).

Вредност племенитог метала скочила је након што је председник ФЕД-а Џероум Пауел открио у недељу да му је прећено кривичним пријавама због сведочења пред Сенатом прошлог јуна, критикујући тај потез као део притиска америчког председника Доналда Трампа на централну банку да смањи каматне стопе, пренео је Трејдинг економикс.

Додатни притисак на раст дошао је од очекивања даљих смањења каматних стопа у САД након што су подаци од петка показали да је раст запослености у децембру успорио више него што је предвиђено.

Трговци рачунају на два смањења каматних стопа ове године, иако се очекује да ће их ФЕД неће мењати на састанку касније овог месеца.

Тржишта су сада фокусирана на овогодишњи извештај о инфлацији у САД ради даљих назнака о путањи монетарне политике централне банке.

 

Извор:
Танјуг
Пише:
Пошаљите коментар