Новосадска лига: Студенти до бодова у надокнади

У дербију уз пуно нервозе на обе стране „студенти” су до вредних бодова дошли у другом минуту судијске надокнаде.
Indeks-Sajkas/D. Ivanic

Индекс - Шајкаш 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 150, судија: Граховац (Нови Сад), стрелац: Кнежевић у 92. минуту. Жути картони: Бараћ, Кнежевић, Бањац, Попин (Индекс), Павков, Мајурић, Играчев, Михајловић и тренер Шведић (Шајкаш). Црвени картон: Павков (Шајкаш).

ИНДЕКС: Субашић 7, Ковачевић 6, Бараћ 7, Кнежевић 7, Вучковић 7, Сендерак 6, Губеренић 6 (Звекан), Недић 6 (Бељански 7), Бањац 7 (Марковић), Нађ 8, Попин 7.

ШАЈКАШ: Попин 8, Ђаковић 7, Павков 6, Рулић 7, Алемпић 7, Мајурић 7, Милановић 6 (Тривуновић 6), Зечевић 7 (Михајловић), Играчев 7 (Гојков), Николаш 7, Панић 7.

Пружила је екипа из Ковиља жесток отпор претеденту за највиши пласман у појединим деловима првог дела била чак и бољи ривал. Предвођени Живаном Играчевим у неколико наврата озбиљно су припетили голману Милошу Субашићу. С друге стране ударцима са дистанце покушали су да савладају одличног голмана Срђана Попина, Бањац и Сендерак, али је чувар мреже гостију исказао квалитете.

У финишу првог дела затресла се мрежа домаћих. Слободан ударац извео је Играчев, Субашић је кратко одбио лопту на коју је натрчао Панић који је послао у мрежу, али на интервенцију помоћног судије Галамбоша гол је поништен. И у наставку је покушао Играчев да изненади Субашића, али без резултата.. У финишу утакмице ударац Бањца завршио је на пречки. Када се чинило да ће гости уз велико залагаље и борбеност остати непоражени, после центаршута Кристофера Нађа најбоље се снашао Радивоје Кнежевић који је из другог покушаја успео да савлада одличног Попина.

М. Ковачевић

Бачка (Б) - Ветерник 2:1 (1:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стелци: Леђанац у 33. и Трифуновић у 57. за Бачку, а Томић у 72. минуту за Ветерник. Жути картони: Милић, Црепуља, Радосављевић, Танцик, Павлов (Бачка), Ђурић, Марковић, Ивић, Мркић, Огњановић (Ветерник). Црвени картони: Ђурић и Турало (Ветерник).

БАЧКА: Јаношев, Радосављевић, Мајсторовић, Инђић, Танцик, Шарић, Пашћан (Латиновић), Лињачки (Глишић), Леђанац, Милић, Трифуновић (Павлов).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Томић, Огњановић, Ћалија, Турало, Срдановић (Гвозден), Марковић, Ђурић, Субашић, Мркић.

Коначно су Бегечани се показали у правом светлу и игри која их је красила у прошлој сезони, па су заслужено у комшијском дербију савладали високопласирани Ветерник. Домаће је у вођство довео Леђанац искористивши конфузију у задњим редовима гостију и савладао Ивића. Имао је Трифуновић колосалну прилику да увећа предност, али је голман Ивић био на висини задатка. У наставку се Трифуновић искупио за претходни промашај, јер је успео да матира одличног голмана Ивића. Успели су Ветерничани голом Томића да смање резултат. До краја су покушавали да дођу барем до бода, али им то и поред напада није успело.

М. По.

Јединство - Хајдук (Ч) 7:0 (прекинуто у 46. минуту)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Митровић у 1. и 18. Штефек у 10. Вућичеви у 16. (из пенала), Берић у 22. Стевановић у 30. и Стаменковић у 42. минуту. Жути картон: Поповић (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Лишић, Берић, Штефек, Радин, Стаменковић, Веселиновић, Вучићевић, Митровић, Ђекић, Стевановић, Китић.

ХАЈДУК: Мајски, Срећков, Мицић, Сладојевић, Клепић, Лазић, Николић, Марковић, Поповић.

Екипа из Чуруга дошла је на мегдан лидеру са само деветорицом играча, у току првог дела повредили су се Сладојевић, потом и  Поповић. Када се очекивао наставак меча на повреду се пожалио и капитен Срећков, па је меч прекинут.

М. По.

Футог - Фрушкогорац 1:2 (1:2)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Јефтић (Будисава), стрелци: Чепић у 9. за Футог, а Куртеш у 41. и Јевтић у 45. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Мир. Бероња (Футог), Лалић (Фрушкогорац).

ФУТОГ: Жинић, Новак (Кресоја), Стевановски, Мир. Бероња, Станишић, Сакач, А. Косић, Чепић, Миловац, Сиар (Тополић), Барачанин (Брнбота).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић, Караћ, Васојевић, Варничић, Беговић, Богданов (Радуловић), Јевтић, Шкрбић, Куртеш, Пећић, Спасојевић.

Још једну горку пилулу попили су фудбалери Футога пред верним навијачима. Иако су већ у 9. минуту голом искусног Чепића дошли до вођства нису успели да сачувају предност, јер је одлично организована екипа Фрушкогорца већ у првом делу стигла до резултатског преокрета. Финиш првог дела припао је гостима, најпре је Куртеш успео да поравна резултат, а у последњим тренуцима и Јевтић је савладао Жинића. У наставку су обе екипе покушавале да дођу до гола, домаћи да поравнају резултат, а гости да овере победу. Међутим, мреже су у наставку мировале па су гости однели бодове.

М. По.

Петроварадин - Славија 0:0

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка). Жути картони: Иконић (Петроварадин), Стајић, Гајић (Славија).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Татић, Лазаревић, Гардиновачки, Коска (Амиyић), Момчилов, Торбица, Сурдучки (Иконић), Буквић, Павлов, Шарац (Шавија).

СЛАВИЈА: Чавић, Ждеро (Рибар), Паунић, Галић, Стајић, Гајић, Остојић (Бркљача), Грубовић, Лаковић, Радовановић, Жакула.

Дуел старих спортских ривала завршен је најнепопуларнијим резултатом. Било је евидентно да ни у једној ни у другој екипи нема расположеног стрелца, а што су мреже на крају мировале за поделу бодова заслуге припадају и голманима Јованићу и Чавићу и непсретним стрелцима.

М. По.

Омладинац - Татра 2:2  (0:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Ђ. Стојановић у 73. и 82. (из пенала) за Омладинац, а Вучковић у 28. (из пенала) и 68. минуту за Татзру. Жути акртони: Штефек, Савић, Вујичић (Омладинац), Вучковић, Бобот (Татра).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Штефек, Пецељ, Вујичић, Анђелковић. Ђ. Стојановић, Козарски (М. Стојановић), Макарић (Авдић), Пилиповић, Мирковић (Милић).

ТАТРА: Муњаз, Берић, Недић, Буђик, Бобот, Батинић, Зељковић (Пејашиновић), Кузмановић, Вучковић, Кеyа, Ивковић.

Екипа из Кисача изненадила је домаћина отвореном игром, па су момци тренера Милановића већ у 28. минуту из казненог ударца дошли до вођства. Није у првом делу ишло на руку домаћих, па се на одмор отишло са голом предношћу за Татру. Када је Андија Вучковић постигао и други гол за госте, чинило се да ће однети цео плен. Међутим, да се то не догоди потрудио се са два гола Ђорђе Стојановић. Успео је најпре да смањи резултат, а осам минута пре краја са беле тачке по други пут савлада Муњаса за крајњи епилог.

М. По.

Сириг – Фрушкогорски партизан 1:0 (0:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 100, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелац: Ферати у 71. минуту, жути картони: Којовић (Сириг), Тешановић, Подрашчанин, Рогановић, Косјер (Фрушкогорски партизан).

СИРИГ: Мишчевић 7,5, Грујичић 7 (Ђукић - ), Наранчић 7 (Којовић - ), Петровић 7, Васић 7, Дражић 7,5, Мисини 7, Вучковић 7 (Декић 7), Ферати 8, Вујановић 7, Радић 7.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин 7, Тешановић 6 (Косјер 6), Симић 6,5, Рогановић 7, Клинцов 7, Пргоњић 7, Подрашчанин 7, Грубишић 7, А. Бабић 6 (Јурковић - ), Кантар 7, М. Бабић 6,5.

После четири кола без победе, Сирижани су дошли до кисеоника, освојивши плен у окршају са чврстим гостима из Буковца. Шанси је било на обе стране, домаћи су још у првом полувремену могли да пронађу пут ка мрежи, па да накриве шешир, али коцкице су се поклопиле тек у 71. минуту. Режисер је био најбољи стрелац Един Ферати, из тешке позиције, успео је да савлада голмана Мићу Вулина.

М. Мен

„Канаринци” изједначили с пенала

ТСК – Нови Сад 1:1 (0:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 600, судија: Стојић (Нови Сад), стрелци: Недељковић у 66. за ТСК, Кавчић (из пенала) у 90. минуту за Нови Сад, жути картони: Лукић, Пашка (ТСК), Кавчић, Сувајyић, Симић (Нови Сад).

ТСК: Војводић 8, Танасић 7, Бајић 7, Милосављевић 7,5, Лукић 7,5, Клисара 7 (Вукеља - ), Косић 7, Пашка 6,5, Росић 7 (Пантош - ), Пуповац 7 (Недељковић 8), Дринић 7,5.

НОВИ САД: Ромић 7, Илић 7, Кавчић 8, Сувајyић 7,5, Бајат 8, Кременовић 7, Симић 7, Тепић 6,5 (Тубић - ), Ђанковић 6,5 (Ћирић - ), Вучић 7 (Миловановић - ), Адамек 7,5. Пред пуним трибинама нарочито инспирисан био је Драган Војводић, голман домаћих. Успешно се носио са нападачима гостију све до финиша, када је капитулирао из пенала. Драган Кавчић био је сигуран реализатор најстроже казне, а претходно је, у казненом простору, лопта незгодно одскочила и погодила у руку левог бека Дејана Бабића.

Гости су имали одличне шансе, преко Ђанковића, Адамека и Ћирића, али голман Војводић је затворио прилазе. Темеринци су одиграли тактички зрело, Новосађанима су препустили већи посед лопте, стрпљиво чекајући прилику да казне промашаје ривала. То им се исплатило у 66. минуту, када је Мирко Дринић пребацио штопера, а тек опорављени Марко Недељковић изашао испред Немање Ромића и хладнокрвно погодио доњи угао.

М. Менићанин

Резултати:

Омладинац - Татра 2:2, Бачка (Б) - Ветерник 2:1, Бачка (Ђ) - ЖСК 2:1, Сириг - Фрушкогорски партизан 1:0, Индекс - Шајкаш 1:0, Петроварадин - Славија 0:0, Јединство - Хајдук 7:0, ТСК - Нови Сад 1:1, Футог - Фрушкогорац 1:2.