НБА: Победе Милвокија и Њу Орлеанса (видео)

У ноћи између четвртка и петка одигране су две утакмице НБА кошаркашке лиге.
Tanjug/AP Photo/Gerald Herbert

Милвоки Бакс је победио Портланд Трејлбелзерсе 137:129 (37:27, 35:31, 35:40, 30:31).

Бакси су од старта меча водили а Портланд је покушавао да приђе резултатски, међутим, иако је у другом делу заиграо боље то није било довољно.

Грк Јанис Адетокумбо је шутирао 9/27, имао је 24 поена, 19 скокова и 15 асистенција, а најефикаснији у победничком саставу био је Ерик Бледсо са 30 поена, Пет Конатон са 18, Ди Винченцо је додао 16, Метјус је убацио 12, док је Брук Лопес имао десет поена.

За Портланд није играо Демијан Лилард, док је у тиму поново био десетоструки Ол-стар Кармело Мело Ентони.

Он је у другом мечу за Блејзерсе играо 29 минута имао је 18 поена (3/5 за три), седам скокова и четири асистенције. Си Џеј Мекалум је постигао 37 поена (15/29), уз шест скокова и 10 асистенција, Лабисијер 22, Трент 13, Литл 12 и Худ 11 поена.

Блејзерси су претрпели трећи пораз заредом и имају скор 5/11, док су Бакси први на Истоку са 12 победа и три пораза.

Портланд у наредној утакмици гостује Кливленду, док Милвоки чека Детроит.

Њу Орлеанс пеликанси савладали су Финикс сансе 124:121 (33:38, 33:21, 28:36, 27:29).

Брендон Инграм је у последњој четвртини постигао чак 15 поена за Пеликансе, а утакмицу је завршио са 28 поена, осам скокова и пет асистенција. Сјајан меч одиграо је и Џеј Џеј Редик убацивши 26 поена, као и Холидеј који је имао 23 и девет асистенција.

Код Санса Кели Убре је постигао 25, Девин Букер 19, Џонсон и камински су имали по 14 поена, Окобо 11 поена.

Пеликанси имају скор од 6/9, док су Санси на 7/7.