Суботичка лига: Празне мреже у Змајеву

Обилић - Препород 0:0
fudbalska lopta

ЗМАЈЕВО: Стадион у рекреативном центру, судија Марјанов (Србобран).  Жути картони: Попин, Родић, Живојнов, Дивјак, Н. Кобиларов (Обилић), Дамјановић, Грбић, Перчић, Вукелић, Шашић, Папди, Милић, Терзија, Ждрња, Вуковић (Препород).

ОБИЛИЋ: Станковић, Сивчевић, Штефек, Калајyија, Родић, Узелац (Марковић), Дивјак, Н. Кобиларов (Половина), М. Кобиларов, Попин, Живојнов.

ПРЕПОРОД: Н. Вуковић, Грбић, Терзија, Курушић, Вукелић, Папди (Копања), Милић (С. Вуковић), Ждрња (Таши), Дамјановић, Шашић, Ковач.

У Змајеву одлична фудбалска представа, актери су играли отворено, брзо, на моменте атрактивно. Фудбалери Обилића су имали лагану иницијативу и већ у 8. минуту шансу да дођу с пенала у вођство, али је одлични голман Ненад Вуковић  шут Попина ефектно одбранио.

У другом полувремену Змајевчанису имали неколико стопостотних шанси, али је голман Вуковић био на висини задатка...

Л. Киш

Јадран - Пролетер (Њ) 3:4 (0:3)

ФЕКЕТИЋ: Игралиште Јадрана, судија: Вукас (Суботица), стрелци: Чеке у 62.  Ћурколи у 85. Олах у 87. за Јадран, а Хорват у 20. и 40. Курин у 25. и Грбић у 28. минуту за Пролетер.

ЈАДРАН: Рогановић 6 (Адакалић 6), Државац 6, Чеке 6,5, Мудрински 7, Малацко 7, Д. Жмукић 7, Б. Жмукић 7 (Матковић 6), Мартиновић 6 (Мезеи 6), Чурколи 7, Олах 7, Сердар 7.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Загорац 7, Папрић 7, Пановић 7, Курин 8, Демоњић 7, Грбић 8, Париповић 7, Хорват 8 (Бањеглав), Стојиловић 7, Јерковић 7 (Вуњак).

Гости из Његошева заслужено су освојили три бода захваљујући доброј игри у првих 50. минута. Домаћи су се пробудили тек у финишу, али нису успели да преокрену резултат...

С. Ст.

Сутјеска - АФК  2:1 (2:0)

БАЧКО  ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , судија: Земко (Бачка Топола). Стрелци: Бајић у 8. и Пејић у 21. за Сутјеску , а Латак у 86. минуту за АФК. Жути картони: Голубовић (Сутјеска), а  Ђукић  и  Моровић (АФК).

СУТЈЕСКА: Лукић 7,  Тадић 7, Голубовић 7, Беркаловић 7,  Ери 7 , Томчић 7 Лопушина 8, (Глумац) , Мирковић 7,  Гаговић 7 , Пејић  8 , Бајић 7, (Јакић 7).

АФК: Ђукић 6 , Бикицки 6, Кубурић 6 (Пири 7) Пинтер 6 (Нађ) Вујић 7, Куртешанин  6, Лајко 7, Ђукић 6 ,(Латак 7), Врањеш  6 , Моровић  6, Будаји 6.

Мрежа гостију се затресла већ у 8 минуту када се испред гола гостију најбоље сналази млади Бајић. Соло продор Пејића у 23. минуту није могла да заустави одбрана гостију.  Некиолико минута  Добропољци су имали нову прилику, Гаговић је лепо повратном лоптом упослио Мирковића, али је Ђукић био на месту.  Други део утакмице почео је  нападима домаћих, који су имали неколико лепих прилика, али нису погодили мрежу.

Имене  које је начинио тренер гостију Нађпал уродиле су плодом и гости су постали све опаснији и пред крај успели су да смање резултат.

И. В.

Пролетер - Еђшег 4:1 (1:1)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера. Судија Лукић (Палић). Стрелци: Филиповић у 16. и 46 (оба из пенала), Осмајић у 78. и 80. за Пролетер, а Перазић у 33. (из пенала) за Еђшег, Жути картони: Маћиженски, Филиповић, Јанковић, Дабић, Грујић (Пролетер), Новаковић, Ходоницки (Еђшег). Црвени картон Вујовић (Еђшег).

ПРОЛЕТЕР: Мирковић, Огризовић, Митровић (Осмајић), Дабић (Величковић), Маћиженски, Грујић (Ђанковић), Јандрић (Нешковић), Гаyић, Филиповић, Пјешевац, Јовановић (Збућновић).

ЕЂШЕГ: Перовић, Сворењ, Д. Миљковић, Перазић, Ходоницки, Пејовић, С. Миљковић, Мендлер, Новаковић, Ковач (Павићевић), Вујовић.  Равноселци не могу бити задовољни приказаном игром, нарочито у турбулентном првом полувремену, у којем је игра обострано варирала и била уједначена. У 16. минуту у шеснаестерцу гостију оборен је Маћиженски, судија је без размишљања показао на пенал, а Филиповић је рутински реализовао најстрожу казну.  У 36. пенал за госте, Перазић је био сигуран извођач. У 42. минуту Вујовић руком ударио Филиповића без лопте и добио директан црвени картон.

У другом полувремену знатно организованији Равноселци у 46. минуту из пенала долази у вођство,а  потом су имали неколико стопостотних прилика. Тек уласком искусног Вукашина Осмајића, Пролетер је заиграо конкретније и постигао два поготка.    Л.  Киш

Раднички (Б) - Торњош 2:1 (1:1)

БАЈМОК: Спортски центар, судија: Мариновић (Врбас), стрелци: Маравић у 6. и Јањић у 88. за Раднички, а Катона у 35. минуту за Торњош. Жути картони: Митић, Јањић (Раднички), Касаш, Кокрехел, Арамбашић (Торњош).

РАДНИЧКИ: Ракић 7, Бујојић 6, Тодоровић 6, Шарчевић 6, Војнић 6, Ђурић (Јањић 8), Митић 7, Кекезовић 8, Кљајић 7, Љубичић 7, Милошевић 7, Маравић 8.

ТОРЊОШ: Ђорђевић 7, Арамбашић 6, Хомоља 6, Нађ 6, Самарџија 7, Барна 7, Катона 7, Кокрехел 6, Касаш 7, Хомоља 6, Барна 7.

Фудбалери Радничког после пораза у Ади брзо су се вратили победом над Торњошем. У 6. минуту Бајмочани су дошли у вођство преко Маравића. Домаћи су више нападали стварали шансе. Гости су изједначили из брзе акције преко Катоне у 35. минуту.

У другом делу Раднички је играо боље и у завршници утакмице ветеран Александар Јањић је постигао леп гол.

С. Ст.

Раднички - Торњош 2:1, Обилић - Препород 0:0, Будућност - Напредак 0:2, Пролетер (РС) - Еђшег 4:1, Јадран - Пролетер (Њ) 0:3, Ђурђин - Искра 1:1, Сента - Слога у среду, Сутјеска - АФК 2:0.

1. Сента    16     12     3      1      47:13        39

2. Пролетер (РС)        17     12     3      2      50:22        39

3. Препород      16     11     3      2      39:9  36

4. Слога    16     10     1      5      47:26        31

5. Јадран   16     9      4      3      35:17        31

6. Напредак      16     8      5      3      25:11        29

7. АФК      16     5      6      5      31:27        21

8. Торњош 17     5      6      6      13:14        21