ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА: Баношторци лако до бодова

Борац - Пролетер 1:5 (1:5)
fudbalska lopta

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 50, судија: Аким (Футог), стрелци: Крнић у 37. за Борац, а Папић у 15. и 18. Рашиован у 27. и 39. и Малиyан у 41. минуту за Пролетер.

БОРАЦ: Карановић 5, Радевић 5, Лаковић 5, Маричић 6, Крнић 7, Миланов 6 (Црнчевић 5), Тамаш 6, Степанов 5, Бешлин 5, Милошевић 5, Калабић 5 (Кесић 5).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Малешевић 8, Јеремић 8, Аyић 7 (Вуковић 6), Папић 8 (Пролић 7), Петровић 8, Рашиован 8, Крстић 7, Нешковић 7 (Катона 6), Човић 8, Малиyан 8 (Стевановић 6).

Фудбалери Пролетера лакше него што су очекивали дошли су до високе победе.  Екипа Борца није успела да пружи јачи отпор разиграним Баношторцима што говори и висок резултат, па је утакмица била решена већ у првом полувремену.

Б. Старчевић

Ченеј - Обилић 7:1 (3:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца око 50, судија: Богданов (Нови Сад), стрелци: Радосављевић у 4. и 43. Добрић у 23. (аутогол), Лукић у 56. Стојковић у 60. Проле у 67. Кременовић у 69. и  Стојковић у 80. за Ченеј, а Вукотић у 89. минуту за Обилић.

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Драгин, Малетић (Рогић), Проле, Васић (Вилотијевић), Лукић, Стојковић, Божић (Возар), Кременовић, Милошев (Ћурчић), Радосављевић.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Д. Добрић, Ј. Пантић, С. Добрић, Вукотић, М. Панић, Р. Панић, Филиповић.

Виловчани су стигли на Ченеј са само осморицом фудбалера. Међутим, по тешком времену нису успели ништа значајније да ураде. Већ у 4. милуту Радосављевић је погодио мрежу Младеновића и тако растеретио домаће фудбалере. Да су били мали активнији Ченејци су могли да забележе и убедљивију победу.

И. Л.

Москва - Хајдук (Г) 1:4 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 60, судија: Милојевић (Нови Сад), стрелци: Микан у 84. за Москву, а Ћурчић у 37. Голић у 68. и 72. и Радаковић у 78. минуту за Хајдук. Жути картони: Новаковић (Москва), Илић (Хајдук).

МОСКВА: Бичкеи, Лончар, Ђурковић, Томов, Станић, Микан, Каракаштевић, Милешев (Новаковић), Бериша, Тот, Спахић.

ХАЈДУК: Јованов, Смиљанић, Илић, Цветковић, Јовановић, Тошић, Галић, Голић, Радаковић, Миленковић, Ћурчић.

Тешком муком је лидер на табели победио младу екипу Москве. Све до 68. минута Новосађани су одлолевали нападима Гардиновчана, а онда је на сцену ступио Голић са два гола и решио уткамицу.

СиригХајдук (Ч) 3:1 (1:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 150, судија: Стојшић (Нови Сад), стрелци: Дубравац у 42. и Рабљеновић у 74. и 86. за Сириг, аМарков у 84. минуту за Хајдук, жути картон: Делић (Хајдук).

СИРИГ: Видовић, Радосављевић (Вулић), Васић, Декић, Ивковић (Галић), Вукеља, Дубравац (Брежњак), Миловановић, Косић, Рабљеновић (Станковић), Грлица (Радовић).

ХАЈДУК (Ч): Николић, Бранчић (Гатарић), Топић, Лазић, Петрић, Марковић, Митровић (Миловановић), Делић (Вујичић), Росић (Микулић), Марков, Тегелтија (Поповић). Пред одлазак на одмор, Марко Дубравац је погодио мрежу за вођство домаћина. Упркос шансама, стрелци су приредили затишје све до 74. минута, када је Владимир Рабљеновић дуплирао капитал домаћина. Шест минута пре краја Даган Марков, најбољи стрелац Чуружана, смањио је на 2:1, док је недуго потом Рабљеновић постигао свој други гол.

М. М.

Виноградар - Милетић 7:3 (5:1)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 20, судија: Куртиши (Нови Сад), стрелци: Периновић у 10. Лаковић у 19. Павловић у 26. и 28. Рогић у 38. (аутогол), Лукић у 56. Милосављевић у 70. за Виноградар, а Д. Тривуновић у 6. Јосиповић у 55. Т. Тривуновић у 90. минуту за Милетић. Жути картони: Релић, Лаловић (Виноградар), Спасојевић, Гелић, Д. Тривуновић (Милетић).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Поповић, Јовановић (Курешевић), Шебез, Периновић, Релић, Павловић, С. Елез (Милосављевић), Газивода (Лукић), Буквић, Лаловић.

МИЛЕТИЋ: Петковић, Рогић, Спасојевић, Н. Тривуновић (Бачикић), Бањац, Гелић, Чолић, Јосиповић, Т. Тривуновић, Милутинов, Д. Тривуновић (М. Тривуновић).

Одиграли су добар меч фудбалери Виноградара и Милетића. Игрло се отворено, нападачки и постигнуто је чак десет голова. Домаћини су после слабог старта на почетку сезоне, ухватили су форму и играју све боље а то потврђује седам голова у мрежи Ђурађа Петковића.

Б. С.

Хајдук (НС) - Тител 2:3 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 70, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Чокорило у 42. и Лазаревић у 49. за Хајдук, а Пешић у 41. и 50. (из пенала) и Ружин у 60. минуту за Тител.

ХАЈДУК: Стојановић, Краснићи, Ефендић, Војнић-Кортниш (Даниловић), Дубак (Шаколи), Лазаревић, Бикицки, Благојевић, Бакић (Томић), Стаменковић (Лишић), Чокорило (Бајиница).

ТИТЕЛ: Талпаи (Н. Караташевски), Ћирко, Фодор, Пап, Младеновић (Чавић), Хуцки, Ружин, Ј. Караташевски, Пешић, Петровић, Милојковић (Лисица).

Одиграли су фудбалери Хајдука и Титела добру утакмицу. Гости из Титела повели су у 41. минуту голом Пешића, међутим, само што се кренуло са центра Чокорило је изједначио. Интересантно је да почетком другог дела млади фудбалери из Новог Сада успели су да поведу. Међутим, њихова радост је трајало кратко, јер је Пешић из пенала изједначио резултат. После велике борбе и Ружин је погодио мрежу и Титељани су однели бодове.

И. М.

Сусек - Железничар

4:0 (1:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца око 100, судија: Маринковић (Нови Сад), стрелци: Кузмановић у 19. Вујасиновић у 61. Целин у 74. (из пенала) и Шовљански у 87. минуту. Жути картони: Шодић (Сусек), Плавшић, Предојевић (Железничар).

СУСЕК: Драгић, Томић (Живановић), Шовљански, Мрвичин, Рапић, Стојановић, Кузмановић, Старчевић, Вујасиновић (Ранков), Целин, Шодић (Благојевић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашћанин, Плавшић, Предојевић, Ћуковић (Делић), Самарyија (Мичић), Божић (Никшић), Радовић, Вулевић, Деспотовић, Сикинић, Киш.

Лидер на табели игра одлично, без проблема Сусечани су савладали екипу Железничара. Додуше гости су одолевали у првом полувремену, али боље припремљени домаћи фудбалеи у наставку су успели да постигну три поготка.

Слога - Бачка (Б) 1:1 (0:0)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца око 80. судија: Влајић (Буковац), стрелци: Радуловић у 58. (из пенала) за Слогу, а Ковачевић у 76. минуту (из пенала) за Бачку. Жути картони: Кокановић, Јојард (Слога), Леђанац, М. Тривуновић (Бачка). Црвени картони: Кокановић (Слога), Тривуновић (Бачка).

СЛОГА: Кокановић, С. Видић (Чањи), Н. Видић, Јојард, Чавић (Мемезић), Анђелковић (Ахметовић), Радуловић, Мишић (Милосављевић), Бабић (Џамбас), Гајић, Томов.

БАЧКА: Мандић, Слепчев (Брнбота), Букара, Милић, Ђаковић, Гавранић, Павлов (Сиришки), Роквић, Леђанац, Тривуновић, Ковачевић.

По тешком времену Слога и Бачка су одиграли тврду утакмицу, без пуно прилика, а што је интересантно оба гола су постигнути после удараца са беле тачке. У финишу меча после гужве покошкали су се Милан Колановић и Марко Трифуновић па су морали пре веремена у свлачионицу.

Б. Ст.

Ченеј - Обилић 7:1, Виноградар - Милетић 7:3, Слога - Бачка 1:1, Борац - Пролетер 1:5, Москва - Хајдук (Г) 1:4, ОФК Хајдук - Тител 2:3, Сусек - Железничар 4:0, Сириг - Хајдук (Ч) 3:1.

 1. Сусек  9      8      0      1                 38:5      24

 2. Сириг  9      8      0      1                 35:2      24

 3. Хајдук (Г)    9      7      1      1         19:6       22

 4. Бачка  9      6      3      0                 22:4      21

 5. Пролетер     9      5      3      1        24:14      18

 6. Виноградар  9      4      2      3        23:17      14

 7. Милетић      9      4      2      3        24:20      14

 8. Ченеј   9      3      1      5                16:16      10