Градска лига Новог Сада: Баношторци све бољи

Док су имали снаге домаћи су у првом полувремену дошли до два гола предности.
fudbal

Сланобарац - Пролетер 3:6 (3:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Кресић (Тител), стрелци: Бањац у 25. Микан у 30. и С. Мацакања у 40. за Сланобарац, а Човић у 32. и 89. Пролић у 42. Вуковић у 47. Малиџан у 52. и 72. минуту за Пролетер.

СЛАНОБАРАЦ: З. Мацакања, Ашћерић (Стевановић), Миљевић, Салиху, С. Мацакања, Ћулибрк (Драгичевић), Станић (Божић), Микан, Лончар, Бањац, Бериша.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Катона, Пролић, М. Аџић (Ч. Аџић), Рашиован, Кирти, Вуковић (Ж. Пролић), С. Крстић, Н. Крстић (Стевановић), Човић, Малиџан (Ердељан).

Мрежу Вебера откључао је Мирослав Бањац, а пет минута кадније Драган Микан је увећао предност, да би је потврдио Синиша Мацакања. Гости су преко Човића и Марка Пролића смањили резултат. У наставку је боље припремљенија и искуснија екипа предвођена Николом Малиџаном за само десетак минута од пораза је меч претворила у убедљиву победу. Марко Вуковић успео је да поравна резултат, а онда је расположени Никола Малиџан донео са два гола убедљиву предност коју је на крају другим голом завршио Иван Човић.

М. П.

Москва - Милетић 2:2 (1:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Кременовић у 13. Ђурковић у 57. за Москву, а Јанковић у 8. и Павков у 42. минуту за Милетић. Жути картони: Миљић (Москва), Павловић (Милетић).

МОСКВА: Бичкаји, Комазец, Калаба, Пећанац, Ступар, Митровчан, Кременовић, Човић (Томић), Миљић, Тот, Ђурковић.

МИЛЕТИЋ: А. Лишић, Н. Лишић, Павков, Рогић, Јанковић, М. Павловић, Бањац, Н. Павловић, Гелић (Голић), Суботин, Косић.

У игри отвореног гарда домаћи су успели да откину бод екипи из Мошорина. Гости су већ у 8. минуту голом Бојана Јанковића стигли до предности. Радост је трајала само пет минута јер је Милош Кременовић успео да савлада Лишића и изједначи.

У финишу првог полувремена Небојша Павков донео је нову предност са којом се отишло на одмор. Нису се домаћи предавали, па су успели голом Небојше Ђурковића по други пут да стигну предност, што се испоставило да је био гол за поделу бодова.

М. По.

Железничар - Хајдук (НС) 2:3 (2:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Домуз (Будисава), стрелци: Марешћук у 14. Никшић у 25. за Железничар, а Косец у 26. Паштар у 81. и Гагричић у 92. минуту за Хајдук. Жути картони: Плавшић, Павловић, Ђафоли, Мичић (Железничар), Дубак, Чуровић (Хајдук). Црвени картони: Мичић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Амановић, Блашчанин, Киш, Мичић, Плавшић, Дендић, Марешћук, Никшић, Павловић, Сендерак, Миљуш.

ХАЈДУК: Ћуровић, Паштар, Краснићи, Ефендић, Дубак (Томић), Даниловић (Чорокало), Ђафоли, Лалуја, Косец, Лазаревић, Гагричић.

Одлично су момци тренера Јовановића отворили утакмицу и до 25. минута стигли до два гола предности. Искусни Мирослав Марешћук довео је „жељу” у вођство, а квалитетну игру голом је зачинио Бакир Никшић. Успели су гости након другог примљеног гола да се преко Стефана Косеца резултатски врате у меч, на одмор се отишло са минималном предношћу домаћина. По многима кључни детаљ меча био је други жути, односно црвени картон Милутину Мичићу у 50. минуту. Одолевали су нападима десетковани домаћини све до 81. минута када је Вељко Паштар успео да постигне гол за изједначење.

То није био крај узбуђењима, јер је у другом минуту судијске надокнаде Игор Кагричић савладао Амановића па су бодове однели Клисани.

М. По.

Ченеј - Динамо 0:2 (0:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Учур у 55. и Илић у 62. минуту. Жути картони: Салонски, Стојковић, Ивковић (Ченеј), Ст. Мишкић (Динамо).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Д. Драгин, Проле, Лукић, Ванић, Салонски, Вилотијевић (Човић), Крстић (Стојковић), Ивковић, Милошев, Паулињи, Крстевски (Рогић).

ДИНАМО: Савић, Гојков, Петровић (Ст. Мишкић), Дистл, Шегуљски (Суботин), Лојаница (Пешић), Караш, Дубравац, Учур, Илић (Си. Мишкић).

Нову горку пилулу ове јесени „прогутали” су Ченејци. Бодове је сасвим заслужено однела екипа из Будисаве. У првом полувремену није било голова уз неколико прилика гостијуа.

У наставку су спретнији гости зналачки два пута казнили одбрану Ченеја. Из гужве је Учур пронашао пут ка мрежи, да би победу гостима оверио из слободног ударца са 18 метара Илић.

М. По.

Резултати:

Железничар - Хајдук 2:3, Хајдук (Г) - Виноградар 1:1, Ченеј - Динамо 0:2, Москва - Милетић 2:2, Обилић - Борац (П) 0:1, Сланобарац - Пролетер 3:6, Слога - Борац (НС) 0:6.