Куп на подручју ПФС Суботица: Разиграни и убојити Томишић

Утакмица осмина финала Купа ПФС Суботица била је генералка за обе екипе пред наставак првенства, а тренер Тисе Томислав Сивић задовољнији је учинком својих изабраника, мада је и екипа комшија из Новог Кнежевца коју предводи Ото Барта, на моменте пружила добар отпор.
tisa adorjan

Андреј Красин је у 5.минуту изненадио Душана Тасића. Изједначење је уследило са беле тачке када је у казненом простору оборен Стефан Томишић, а прецизан извођач био Александар Золнајић.

Пет минута касније Далибор Црквењаков је искоса са леве стране ниском лоптом погодио стативу у дужем углу, а лопта се одбила у мрежу, а за 3:1 прецизан је био Небојша Ивановић. Разиграни Томишић био је незадржив за противничку одбрану, у два наврата је средином другог дела савладао Горана Лазића и још једном био у прилици, али је шутирао изнад пречке. Арон Фејеш у 87.минуту улеће по левој стрнаи у казнени простор и поставља коначан резултат.

М. Митровић

Тиса - Обилић (НК) 6:1 (3:1)

КАЊИЖА: Игралиште Потисја, судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Золнајић у 13 (из једанаестерца), Црквењаков у 18, Н. Ивановић у 22, Томишић у 71. и 76. и Фејеш у 87. за Тису, а Красин у 5.минуту за Обилић. Жути картони: Боршош, Иванов, Дамјановић (Тиса), Бошков и Дражић (Обилић).

ТИСА: Тасић 7, Золнајић 7,5, Дамјановић 7, Иванов 7 (Душанић 7), Рењи 7, Пилиповић 7 (Орчић 7), Томишић 8, Н. Ивановић 7,5, Боршош 7 (Фејеш 7,5), Матијевић 7 (Божић 7), Црквењаков 7 (Шинковић 7).

ОБИЛИЋ: Лазић 6, Ал Сади 6,5, Касаш 6,5 (Чехак -), Ђурђев 6, Красин 7 (Гвожђарев 7), Дражић 7, Јанковић 6,5, Пантелин 6 (Халас -), Стајки 6,5 (Станковић 6), Бошков 6, Вуковић 6,5 (Итаји -).

Градиштанци испали после пенала

Резултати осмине финала купа на тероторији ПФС Суботица-  КАЊИЖА: Тиса - Обилић (Нови Кнежевац) 6:1, СУБОТИЦА: Локомотива - Бечеј 1:7, Бачка (С) - АФК (Ада) 1:0, СРБОБРАН: Србобран - Војводина (Бачко Градиште) 3:1 (пенали), ВРБАС: Врбас - Бачка (Пачир) 1:0, ЛОВЋЕНАЦ: Његош - Младост Радост (Србобран) 4:1, БАЧКА ТОПОЛА: Бајша - Младост (Турија) 5:1, ФЕКЕТИЋ: Јадран - Таванкут 4:3.