Лига Европе: Победа Звезде против Браге

Фудбалери Црвене звезде савладали су Брагу 2:1 (0:0), у мечу првог кола групне фазе Лиге Европе.
Фонет/А. Барда/Црвена звезда-Брага

У размаку од 10 минута постигнута су три гола.

Звезда је повела у 75. минуту преко Родића. Канга је извео корнер а леви бек Београђана главом погодио мрежу. Брага је изједначила после минут, Галено је шутирао са око 18 метара од гола и подио угао. У 84. минуту срушен је Иванић и досуђен је пенал за Звезду. Катаи је са беле тачке донео победу Звезди.

У наредном колу, црвено-бели гостују Лудогорецу, док Брага дочекује Митјиланд.

ФК Црвена звезда - Спортинг Брага 2:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион: Рајко Митић (Београд), судија: Џон Битон (Шкотска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Дегенек, Драговић, Родић, Гобељић – Саного (од 87. Панков), Канга, Бен (од 39. Диони), Катаи (од 86. Срнић), Иванић – Живковић (од 65. Крстичић).

БРАГА: Матеус – Леите, Оливеира, Томена, Фабијано (од 86. Коуто) – Галено, Мурати, Минеиро (од 78. А. Орта) – Р. Орта (од 89. Секвера), Пијасон (од 78. Мартинс), Руис (од 70. Гонсалес).