Линглонг Супрелига: Раднички (Н) – Спартак ЖК 2:1 (0:0)

У 6. колу Суперлиге Србије Спартак је у Нишу изгубио од Радничког у утакмици у којој су Нишлије ипак били бољи ривал. Посебно у другом полувремену чета Милорада Косановића имала је више од игре.

Обе екипе су покушале да се наметну од почетка, да играју офанзиван фудбал, уз брза одигравања и лепе акције. Мало тога им је полазило за руком, углавном се све завршавало далеко од гола ривала. Домаћин је био за нијансу надмоћнији, али без опасних ситуација и конкретне завршнице. Спартак се није бранио, играо је свој фудбал - кроз чврсту одбрану Нишлија, ипак, није могао да прође.

Најбољи играч Радничког, нападач Михајловић, био је врло агилан, слабо маркиран од суботичких ,,голубова“ и наслућивало се да би им могао направити много проблема. Умало се то није обистинило у 26. минуту, али је голгетер домаћина шутирао поред гола. А, највећу прилику промашили су изабраници Владимира Гаћиновића – Денковић је био у изгледној ситуацији, али је погодио стативу.

Али, оно што није успео тада овај играч успео је у 50. минуту када је на центаршут Младеновића главом сместио лопту у мрежу. Али, само мало касније – 1:1. Хаскић је тражио простор за шут, опалио са 18 метара и савладао Остојића. Потом је и Батровић покушао за Нишлије, али погодио само стативу. Играло се потом на средини терена, нико није могао да се наметне покушаји су углавном били са дистанце. А, онда, одлична акција Нишлија по левој страни, лопта на петерцу долази до Хаскића који постиже свој други гол. Са играчем више, после другог жутог картона Батровића, голубови су покушали да изједначе, али нису успели.

Раднички (Н) – Спартак ЖК 2:1 (0:0)

НИШ: Стадион ,,Чаир“, гледалаца: 500, судија: Лукић (Београд). Стрелци: Хаскић у 52. и 72. за Раднички, а Денковић у 50. минуту за Спартак.  Жути картони: Чумић, Батровић (Раднички), а Јочић, Текијашки, Трипковић, Марчић, Милошевић (Спартак). Црвени картон: Батровић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Петровић 6, С. Ђорђевић 6,5, Остојић 6, Тодоровски 6, Л. Ђорђевић 6, Бондаренко 6, Хаскић 7, Чумић 6,5 (Кнежевић), Мелег 6 (Стојановић 6,5), Михајловић 6,5 (Батровић 6,5), Јирка 6.

СПАРТАК: Остојић 6, Јочић 6 (Трипковић), Текијашки 6, Шормаз 6 (Видаковић 6), Милошевић 6, Денковић 7, Дунђерски 6, Туфегџић 6,5, Марчић 6,5, Оташевић 6, Младеновић 6,5 (Гојков).