МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ИСТОК Брестач - Сремац (Д) 2:3 (2:0)

Домаћини су створили  више шанси. Али то  није било довољно да се савлада Сремац из Добринаца.
Sremac Dobrinci Foto: privatna arhiva

БРЕСТАЧ: Игралиште Брестача, гледалаца 100, судија Мушицки (Рума).Стрелци: Марин у 29. и Ђокић у 36. (из пенала) за Брестач, а Вукмановић у 60. и 90. и Радовац у 85. минуту за Сремац. Жути картони: М. Ковачевић, Милутиновић, Стевановић, Белић (Брестач), Вукмановић, Р. Ашћерић, Петровић (Сремац).Црвени картон: М. Ковачевић (Брестач).

БРЕСТАЧ: Параносић, Обреновић (Бардачки), Милутиновић,  Стојковски, Марин (Стевановић), Машић, Цветковић, Ђокић (Лозанчић), Милетић, М. Ковачевић, Белић (Вучковић).

СРЕМАЦ: Митровић, Петровић (Паунковић), Глушац, Томић (Дејић), Маџарац (Вукмановић), Шуљагић, Туфегyић, Радовац, Лучић, Бенежан (Драгутиновић), Р. Ашћерић.

Домаћини су створили  више шанси. Али то  није било довољно да се савлада Сремац из Добринаца. Једноставно слабо суђење утицало је на коначан резултат.

Н. Савић

ЧСК - Сремац (Д) 1:0 (0:0)

ЧОРТАНОВЦИ: Игралиште ЧСК-а, гледалаца 100, судија Познан (Рума).Стрелац: П. Суботин у 60. минуту. Жути картон: П. Суботин (ЧСК). .

ЧСК: Војновић, Пејић, Д. Суботин, Ђокић, Кнежевић, Арсић (Димић), Стаменковић, Драгичевић (Лапчић), П. Суботин, Шпоња, Симић (Радовановић).

СРЕМАЦ: Б. Кресојевић (Ђурђевић), Јуришић, М. Лудајић, Арсенијевић, Т. Мијатовић, Лапчић (Бачевац),  М. Илић, Недељковић (Г. Лудајић), Видицки (Секулић), Милић.

Петар Суботин је постигао гол за домаћине из шута с око 15 метара .Иначе, домаћини су заслужено славили.

П. Станчев

Граничар (О) - Срем (СМ) 3:0 (0:0)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Јовановић (Рума).Стрелци: М. Живановић у 72. и 77. (из пенала) и Лисулов у 80. минуту.Жути картони: М. Михајловић (Граничар), Маричић, С. Матић, А. Ранковић, Турудић, Бајловић (Срем).Црвени картон: С. Матић (Срем).

ГРАНИЧАР: Самарyић 8, С. Михајловић 8, Николић 8 (Д. Кнежевић 8), С. Јовановић 8 (Петковић 8), М. Живановић 9, Балабан 8, М. Михајловић 8, Гмизић 8, С. Кнежевић 8, Лисулов 8 (Чавић 8), Лазић 8 (Дражић 8).

СРЕМ: Вукашиновић 7, Накић 7, С. Ранковић 7, Маричић 7, С. Матић 7, Ф. Матић 7, Рауковић 7, А. Ранковић 7 (Јовановић 7), Турудић 7, Босанчић 7 (Великић 7), Бајловић 7.

Гости су играли доста добро, имали су неколико шанси, али и домаћини су заиграли добро и ефикасно у последњих 18.минута, када је голман гостију Вукашиновић морао три пута да вади лопту из своје мреже.

Први гол Живановић је постигао после корнера.Био је потом и стрелац из пенала. Пошто је предходно био срушен С. Кнежевић пред голом гостију. Лисулов је био стрелац-искористио дубинску лопту. Био је бржи од целе гостујуће одбране.

Д. Орловић

Младост (Б) - Шумар 0:0

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 60, судија Каназир ( Нови Бановци).Црвени картони: Јовановић (Младост), Бабић (Шумар).

МЛАДОСТ: Лалошевић 7, Филиповић 7, Д. Кривошија 7, Јовановић 7, Љуштинић 7, Кривошић 7, Кошутић 7,  Томић 7 (В. Југовић), Исаиловски 6, Симић 6 (Лукић), З. Кривошија 7.

ШУМАР: Петковић 7, М. Цвјетиновић 7, Спасојевић 7, Ђокић 7, Врачевић 7, Бабић 6, Теодоровић 7, Васић 7, Обрадовић 7, Стјепановић 6 (П. Цвјетиновић), Перић 6.

Више се очикивало у овом мечу. Ривали су пружили слабу партију. Утакмица без иједне праве шансе.

С. Гаврановић

Напредак (Ж) - Крушедол 1:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 50, судија  Деспотовић (Огар).Стрелац: М. Савић у 67. минуту.  Жути картони: Топић, Деврња, А. Вишњић (Напредак), Недимовић, Н. Милошевић, Поткоњак (Крушедол).

НАПРЕДАК: Крнић 8, С. Вишњић 7, Секулић 7, Мадацки 7, Гемери 7, М. Савић 8, Љубашчик 7, Н. Божић 7, Топић 7 (А. Вишњић 7), Деврња 7, Вујевић 7.

КРУШЕДОЛ: Тувеyић 7, Поткоњак 7, Крунић 7, Јелковић 7, Миланов 7, Гостојић 7 (Недимовић 7), З. Клајић 7 (М. Милошевић), Н. Милошевић 7, Цурковић 7, Моравек 7, Марчетић 7.

Домаћини су дошли до минималне, али заслужене победе.Било је тешка победа.Доста су се домаћи стрелци мучили да постигну било какав гол .А, и гости су се представили као одличан ривал.Онда је Марко Савић, ипак, успео да затресе гостиујућу мрежу. Било је то из соло продора.Односно био је то ретко успео соло продор кроз одбрану гостију.

Н. Крнић

Хртковци - Дунав 1:1 (1:1)

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, гледалаца 100, судија Белић (Ириг).Стрелци: Антонић у 12. за Хртковце, а Минић у 7. минуту за Дунав.Жути картони: Антонић, Митровић, Перић (Хртковци), Сурдучки, М. Милешевић (Дунав).

ХРТКОВЦИ: Чича, Н. Глумчевић (Митровић), Рудић, Симовљевић, Перић, Станојевић, Обровац, Јолyић, Сушић, Отржан, Павличевић.

ДУНАВ: Лошић, Кованић, Вученовић, Дудић, Миникћ 7, Маринковић, Арсић, Срјемац, Станчић, У. Милешевић, Николић, Радуловић.

Обе екипе могу да буду задовољне коначним резултатом. Гости из Новог Сланкамена успели су и да дођу у брзо вођство, а онда су играчи Хртковаца кренули много ангажованије и плод такве игре је поравнање резултата за непуних пет  минута.У наставку гости играју добро.Имали су и неколико лепих прилика, да преокрену резултат. Али, и домаћи стрелци су били много пута за мало непрецизни.

Ж. Павлешић

ИРИГ: Раднички - Полет (одложено), ОБРЕЖ: Граничар - Срем 3:0, ХРТКОВЦИ: Хртковци - Дунав 1:1, ЧОРТАНОВЦИ: ЧСК - Сремац (Деч) 1:0, БРЕСТАЧ: Брестач - Сремац (Д) 2:3, БУЂАНОВЦИ: Младост - Шумар 0:0, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Крушедол 1:0.

1. Сремац (Д)           10     8      1      1      23:11    25

2. ЧСК                      10     5      1      3      23:11   19

3. Срем (СМ)            10     5      3      2      14:8    18

4. Граничар (О)       10     5      2      3      20:13   17

5. Хртковци              10     5      2      3      14:12  17

6. Брестач                10     5      1      4      23:14  16

7. Раднички (И)       9     5      1      3      13:9      16

8. Напредак (Ж)     10     4      4      2      10:6     16