Панчевачка лига: Симић водио Влајковчане до победе

Фудбалери Партизана из Уљме који су кажњени са две утакмице неиграња на свом терену, и били су домаћини у Павлишу лидеру на табели Јединству из Влајковца.
fudbal

Партизан (У) – Јединство (Вл) 0:4 (0:3)

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, играно без гледалаца. Судија:  Раковић (Вршац). Стрелци: Симић у 9.  27. и  44.  и Тимић (из једнаестера) у 90. минуту.

ПАРТИЗАН: Илић 6,5, Р. Јевтић 6 (Побра 6), Грбић 6, Николин 6, Стојковић 6 (Кусићки 6), С. Јевтић 6, Младеновић 6,5, Гетејанц 6,5, Бану 6,5, Пешић 6 (Ранковић 6), Ракић 6.

ЈЕДИНСТВО:  Илкић 7, Живанов 6,5 (Б. Попов 6,5), Москић 7, Балог 6,5 (С. Попов 6,5), Пауновић 6,5 (И. Попов 6,5).Ђурђевић 7, Моторов 7, Богдановић 7, Тимић 7,5, Симић 8, Рајлић 7.

Лидер је већ у првом полувремену решио  питање победника  и то преко Саше Симића, који је три пута погодио мрежу Илића.

У другом полувремену гости из Влајковца успели су да сигурном игром сачувају предност и у самој завршници Тимић је из пенала био сигуран.

БАК - Полет (ИД) 2:1 (2:0)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК -а, играно без гледалаца. Судија: Јевтић (Вршац). Стрелци:Анђелић у 11. ( из пенала), и  С. Нешић у 30 за БАК, а Скокна у 72. минуту за Полет. Црвени картон: Драговић у 85 минуту (Полет).

БАК:Андрејић 7, Шинзар 7, М. Нешић 7, А.Јовановић 7, Марила 6,5, Јарковачки 6,5 (Секуловић 6,5), И. Јовановић 7,  Анђелић 7 (Попов -), С. Нешић 7,5 (Тошић -), Митревски 7.

ПОЛЕТ: Мрчић 7, Драговић 5, Селаковић 6 (Ивковић 6), Меловић 6,5, Јаћимовски 7, Милошевић 6,5, Андрејин 6 (Симић 6,5), Чавић 7, Рашић 7, Скокна 7, Николајев 7.

Домаћи тим дошао је у вођство после прекршаја на Стефана Нешића у шеснаестерцу гостију, судија је досудио пенал за домаћина сигуран је био капитен Душан Анђелић. После брзе акције Белоцрквана С. Нешић је искористио прилику и удвостручио предност свог тима.

Гости из Идвора успели су да искористе прилику и преко Скокне да смање резултат.

Пет минута пре краја меча гостујући играч Драговић због преоштог старта поцрвенео је и свој тим оставио са десеторицом играча на терену.

Црвена звезда (П) – Спартак  0:3 (0:2)

БАРАНДА: Игралиште Радничког, играно без гледалаца. Судија: Тешић (Банатско Ново Село). Стрелци: Јовановић у 5, Мохачи у 40, Остојић у 87 минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Загорац 6,5, Бућинац 6 (Ратковић 6), Петковић 6, Даћевац 6, Радосављев 7, Леваја 6 (Мајсторовић 6), Чејић 6 (Јовановић 6), Којић 6,5,  Војнов 6,5, Поморишац 6,5, Тадић 6.

СПАРТАК: Шарац 7, Корен 7, Ђолаи 6,5, Живу 7,  Николовски 6,5 (Ракић 6,5), Царевић 7, Тома 7 (Коложвари -), Радојевић 7, М.Јовановић 7,5, Мохачи 7, А.Марковић 6,5 (Остојић 7).

Гости из Дебељаче повели су голом М.Јовановића  и на ставили са офанзивном игром . До полувремена створили су још неколико лепих прилика, а после добре акције гостију у 40. минуту  Мохачи је удвостручио предност.

И у  другом полувремену гости су били бољи и три минута пре краја резервиста Остојић  је још једном  затресао мрежу Загорца.

Партизан (Г) - Стрела 1:0 (1:0)

ГАЈ: Игралиште Партизана, играно без гледалаца. Судије: Марко Митровић (Јабука).  Стрелац: Јевтић у 38. минуту.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Луца 6,5 (Филиповић 6,5), Јевтић 7,5, Савић 6,5, Сочанац 7, Шуша 6,5 (Дивнић 6,5), Чолак 7, Андрејић 7 (Тајдић 7), Стаматовић 7, Мађаров 7, Стаменовић 7.

СТРЕЛА: Васић 7, Америјан 6,5, Усиљанин 6,5 (Груловић 6,5), Личина 7, Сарић  6,5 (Јаћимовић 6,5), Дудуј 6,5, Максимовић 6,5 (Чех 6,5), Гуран 7, Вукајловић 7, Ђукановић 7, Младеновић 7.

Домаћи фудбалери имали су више од игре и заслужено су освојили три бода. Победника је решио Јевтић када је шутирао и савладао голмана Васића. Гости из Иванова су имали период добре игре, али нису успели да избегну пораз.

Будућност (А) – Раднички (К)  0:1 (0:0)

АЛИБУНАР: Игралиште Будућности, играно без гледалаца. Судија:  Раковић (Вршац). Стрелац: Вуличевић у 68. минуту.

БУДУЋНОСТ: Живановић 7, Стоимиров 6, Буја 6, Винка 7, Миливојев 7, Настановић 6,5, Комлоси 6 (Клабец 6,5), Селаковић 6, Лукић 7,  Грбић 6 (Бутковић 6), Спасић 6,5.

РАДНИЧКИ: Љ. Аврамовић 7,5, Секулић 6,5 (Рајић 7), Миленковић 6,5 (Раденковић -), Митковић 6,5, Јоновић 7, Алексић 7, Радојевић 7, Симић 7, Китић 7, Костић 7,  Вуличевић 7,5 (Перовић -).

Пет минута пре одласка на одмор за домаћи тим досуђен је пенал, али је Селаковић слабо шутирао и његов шут је голман Аврамовић одбранио.Гол одлуке постигао је Вуличевић када је савладао Живановића и свом тиму донео три бода.

Припремио: Б. Стојковски

Хајдучица - Долина 0:1, Будућност (А) - Раднички (К) 0:1, Раднички (Б) - Слога (БНС) 1:2, Партизан (Г) - Стрела 1:0, Црвена звезда - Спартак 0:3, БАК - Полет (Ид) 2:1, Југославија - Потпорањ, Партизан (У) - Јединство (В) 0:4.