ПОТИСКА ЛИГА Аранђеловчани преокретом против Потисја до бодова

Славија је савладала Потисје са 3:1 (0:1).
1

Против солидне екипе домаћина из Банатског Аранђелова, Кањижани су повели у 37.минуту после корнера, када је мрежу Јована Арсенова успео да затресе Чаба Угри.

У другом делу екипа домаћина, коју предводи тренер Давор Николин, показала се комплетнија и спремнија, па је начинила преокрет и на крају славила.

У 49..минуту Данијел Војнић Хајдук доноси изједначење, а потом у 66. минуту  поново је савладао голмана Потисја, да би у 70.минуту Тибор Фехер потврдио заслужену победу Славије.

М. Митровић

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, без гледалаца. Судија: В. Банов (Кикинда), Стрелци: Војнић Хајдук у 49. и 66. и Фехер у 70.минуту за Славију, а Угри у 37.минуту за Потисје. Жути картони: Г. Бохата и Тандари (Потисје).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Фехер, Кијац, Марки, Елезовић (Петронијевић), Ј. Хусак, И. Хусак, Војнић Хајдук, Славковић, Перишић (С. Арсенов), С. Малуцков (Миланов).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Хорват (Салаи), Г. Бохата (Тандари), О. Нађ, Фодор, Добо, Балго, Угри (Чањига), Апро.

Бачка - Хоргош  5:0 (2:0)

Убедљивије него што се очекивало Бачка је надиграла госте из Хоргоша. Серију је у 32.минуту започео Славко Моровић, а наставио Чаба Сиђи који је као и у првом колу на гостовању у Санаду постигао хет-трик тако да је на почетку сезоне потврдио своје реализаторске способности.

М. Мр.

МОЛ: Стадион Бачке, без гледалаца. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Моровић у 32, Сиђи у 39, 80. и 82. и Станојев у 65.минуту. Жути картони: Златић, Сиђи (Бачка), Сабо, Фехер, Земко, Веселинов, Н. Макра (Хоргош).

БАЧКА: Ђукић, Анђелковић, Кубурић(Парабуцки), Влајковић, М. Крижан (Симендић), П. Крижан (Радоњић), Станојев, Моровић, Врбашки, Сиђи.

ХОРГОШ: И. Макра, Фехер, Сабо, Тертели, Бохата (Хокса), Веселинов, Н. Макра, Земко, Деак, Киш, Коломпар (Пуљаи).

Тромеђа - Јадран 2:5 (0:3)

Већ у 2.минуту Санадци су дошли у вођство поготком Роберта Јухаса, а да ће однети читав плен до одмора су са још два гола у мрежи Акоша Бицока наговестили Срђан Ђурђев и Милан Стојановић. У 48.минуту из оправдано досуђеног пенала Лорант Домонкош смањио је  вођство гостију. Бољу игру Срђан Ђурђев је у 55.минуту крунисао још једним поготком. У 64. минуту резервиста Оливер Телеки је био прецизан, а Станко Олушки пет минута касније успева да  надмудри одбрану домаћина за убедљиву победу.

М. Мр.

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, без гледалаца. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Л. Домонкош у 48. (из једанаестерца) и Телеки у 64. за Тромеђу, а Јухас у 2, С. Ђурђев у 42. и 55, М. Стојановић у 45. и С. Олушки у 69. минуту за Јадран. Жути картон: Ж. Кесег (Јадран).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош (Михок Куцора), Агоштон (Телеки), Фаркаш, Ђери (Ваш), Л. Домонкош, Палатинуш, Лакатош, Токоди.

ЈАДРАН: Јосиповић (Мађар), Владисављев (С. Олушки), Н. Кесег, Бебек, С. Ђурђев, Ч. Стојановић, Поповић (Станић), Татић, Јухас, Ж. Кесег, М. Стојановић.

Кришанов уместо Берића

На кормилу Обилића из Новог Кнежевца, новајлије у Војвођанској фудбалској лиги – север, дошло је до промене после слабог старта у првенству. Уместо Предрага Берића, под чијим вођством су новокнежевачки „витезови“ у првих пет кола претрпели четири пораза и забележили само једну победу, нови тренер је Недељко Кришанов.

Кришанов је бивши дугогодишњи првотимац Обилића, а једно време је био и тренер прве екипе. Одлука вођства клуба о промени тренера уследила је одмах након најновијег пораза Обилића на гостовању у Сомбору.

М. Мр.

Чока - Хајдук  2:0 (1:0)

Чокани су консолидовали редове и укњижили победу против гостију из Подлокања, чија одбрана је попустила у два наврата, када су Милан Брдарић и Горан Живанов савладали голмана Хајдука Николу Жишкова.

М. Мр.

ЧОКА: Игралиште Чоке, без гледалаца. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Брдарић у 31. и Живанов у 56. минуту. Жути картони: Попов, Живанов (Чока), Ранков и Трбовић (Хајдук)

ЧОКА: Милитаров, Брдарић, Ђорђев, Јолић (Ћинкул), Рожа, Попов (Доброка), Србљин, Живанов, Страјин, Костић (Стојановић), Келеува (Мелик).

ХАЈДУК: Жишков, Милош Хајдер (Марта), Стојков, Ранков, Крушић, Остојић, Трбовић, Лакатош, М. Хорват (Д. Радаковић), Р. Радаковић (Остојић), Милан Хајдер

Тиса - Јединство 1:2 (1:0)

Гости из Српског Крстура су утакмицу почели нервозно против неугодних Падејаца, па је за вођство домаћина Љубиша Јакшић у 9.минуту из контре савладао Дражена Пантелина.

После одмора и освежења екипе са три измене уследио је преокрет. Перспективни Виктор Коблехер продором крај тројице играча Тисе, постиже изједначење, а за победу Бранислав Живков у 60.минуту пројектилом са 18 метара савладао је голмана домаћих Балажа Ковача.

М. Мр.

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, без гледалаца. Стрелци: Јакшић у 9. за Тису, а Коблехер у 51. и Б. Живков у 60.минуту за Јединство. Жути картони: Потлока, Ђукић, Јенеи (Тиса), Зивлак, Торњански, Б. Живков (Јединство) Црвени картон: мајер (Јединство) .

ТИСА: Ковач, Јакшић, Апро (Ђукић), Шили, Шипош, Малетин, Ленђел, Зомбори, Потлока (Бобојчев, Јенеи), Кочиш, Раданов.

ЈЕДИНСТВО: Пантелин, Калмар, Брзак, Торњански, М. Живков (Б. Живков), Т. Дабевски, Миланов (Ранков), Коблехер, Р. Дабевски (Илић), Зивлак, Фараго.

Граничар - Шампион 4:0 (2:0)

Све је практично са два поготка у првом делу решио Немања Бањац, а у финишу утакмице боља екипа Граничара је успела да оствари убедљиву победу против гостију из Орома.

М. Мр.

ЂАЛА: Игралиште Граничара, без гледалаца. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Бањац у 21. и 41, Иванов у 83. и Маленчић у 90+3.минуту. Жути картони: Малагурски и Кадар (Шампион)

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Коблехер, Уверић (Ђерић), Игњатов, Јованов, Савић Бајић, Б. Поповић, Бањац (Маленчић), Јевтић (Пантелин), Иванов.

ШАМПИОН: Толди, Саша Стојчић, Вираг (Ђуза), Кермеци (Кадар), Крајновић, Мора (Жамбоки), Слободан Стојчић, Јо, Велез, Малагурски, Биро.

ЂАЛА Граничар - Шампион (Ором) 4:0, ПАДЕЈ: Тиса - Јединство (Српски Крстур) 1:2, МОЛ: Бачка - Хоргош 1911 (Хоргош) 5:0, МАЈДАН : Тромеђа - Јадран (Санад) 2:5, ЧОКА: Чока - Хајдук (Подлокањ) 2:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Потисје (Кањижа) 3:1.

1. Бачка              2      2      0      0      12:2  6

2. Јединство      2      2      0      0        5:1  6

3. Граничар       2      1      1      0      4:0    4

4. Славија         2      1      1      0        3:1  4

5. Потисје         2      1      0      1        6:3  3

6. Хајдук           2      1      0      1        2:2  3

7. Јадран          2      1      0      1        7:9  3

8. Чока             2      1      0      1         2:5 3