Потиска лига: Моровић четвороструки стрелац

​​​​​​​АФК – Бачка 2:5  (2:3)

АДА: Стадион у Рекреационом центру “Адица”, гледалаца 150. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Нађпал у 5. (из једанаестерца) и Адам Латак у 37. за АФК, а Стефановић у 8. и Моровић у 26,32, 70. и 75.минуту за Бачку. Жути картони: Петер, Грданов (АФК), Моровић, Влајковић и Парабуцки (Бачка).

АФК: Варши, Вилагош, Вујић, Пеко, Шевић (Голубовић), Петер, Бикицки (Степанчев), Киш, Адам Латак, Нађпал (Грданов), Пожар.

БАЧКА: Ђукић, Кубурић (Парабуцки), Симендић, Влајковић, М. Крижан, Ференц, П. Крижан, Врбашки (Донго), Моровић (Сувачарев), Цвитко, Стефановић.

Комшијски дерби екипа из Аде и Мола врха табеле био је борбен и занимљив, уз резултатски преокрет и заслужену победу Бачке, која је коло пре завршетка јесењег дела првенства обезбедила зимовање на лидерској позицији.

Домаћини из Аде су у 5.минуту дошли у вођство из пенала, а сигуран реализатор био је искусни Тибор Нађпал.

Већ три минута касније Бранислав Стефановић је поравнао резултат, а потом је на сцену ступио разиграни Славко Моровић. Са његова два поготка Молци су повели 1:3, а Адам Латак је до одласка на одмор смањио вођство и дао наду Ађанима да могу изборити повољнији исход. Прилика је било пред оба гола, међутим, гости су били ефикаснији. Најспретнији се показао Моровић и са још два поготка у другом делу допринео да победа Бачке буде убедљива.

М. Митровић

ТорњошПотисје 7:3 (5:0)

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Рушак у 26, 58. и 90, М. Хомоља у 35. и 43, Карачоњи у 28. и Хорват (аутогол) у 31. за Торњош, а Апро у 55. и 76. и Балго у 81.минуту за Потисје.

ТОРЊОШ: Деак, Норберт Нађ, Секе (Ковач), Нимрод Нађ, Г. Хомоља, Тот Баги (Тот), Касаш, Кокрехел, Карачоњи (Е. Нађ), М. Хомоља, Рушак.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Киш, Хорват, Папданчо, О. Нађ, Балго, Чехак (Тертели), Каваи (Гаврић), Домонкош, Апро, Мухи.

Торњошани су декласирали Кањижане у првом полувремену када су стекли пет голова предности, при чему је најзапаженији и најзаслужнији био 16-годишњи Арон Рушак који је три пута затресао мрежу Чабе Бохате. Одбрана Потисја је слабо функционисала, а домаћини су их искористили. Голеаду је након соло продора започеио Рушак, наставили Жолт Карачоњи и Миклош Хомоља, што је уз аутогол Хорвата допринело дебаклу гостију. После одмора Кањижани су консолидовали редове и са два поготка Левенте Апроа и једним Јожефа Балгоа, успели да ублаже пораз, а Рушак је са још два поготка заокружио успех домаћина.

М. Мр.

ШампионСлавија 0:0

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Црвени картон: Димовић (Славија).

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Чанади, Крајновић (Лацко), Милуновић, Кермеци, Слободан Стојичић, Писарић, Малагурски, Вираг, Биро.

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Кеведеш, Грујин, Димовић, С. Арсенов, Малуцков, Ерић, И. Хусак, Елезовић, Ј. Хусак.

Домаћини су имали теренску иницијативу и створили седам прилика, док су гости из Банатског Аранђелова имали само једну шансу, али мреже су остале нетакнуте, захваљујући и одличним одбранама голмана Славије Јована Арсенова, који је био најбољи појединац утакмице. У 75.минуту због друге опомене поцрвенео је Димовић, па су гости у финишу имали играча мање, а пред сам крај утакмице због приговора са клупе гостију удаљен је тренер Раде Гојковић.

М. Мр.

ХајдукТиса  0:0

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 50. Судија: С. Поповић (Кикинда). Жути картони: Ранков (Хајдук). Црвени картони: Бањац (Хајдук) и Ф. Ленђел (Тиса).

ХАЈДУК: Панић, Хајдер (Мишков), Бркљач (Марта), А. Хорват, Ранков, Радаковић, Елезовић, Мендебаба, Лазић, Бањац, Оњин.

ТИСА: Радић, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин, Раданов (Игњин), Малетин (Јенеи), Г. Ленђел, Ненадов, Кочиш (Буш), Фодор.

У фер и коректном надигравању напади обе екипе су се изјаловили, али је у 87. минуту, након прекршаја гостију над Мирославом Оњином, дошло до међусобног кошкања Ференца Ленђела и Немање Бањца. Смирио их је судија Срђан Поповић опоменама, а пошто су их већ имали за безобзирне стартове, обојица су поцрвенели.

М. Мр.

Граничар Јединство (М)  4:0 (3:0)

ЂАЛА: Игралиште Хајдука, гледалаца 40. Судија: П. Јолић (Чока). Стрелци: Божанин у 2. и 44, Божин у 30. и Поповић у 75. минуту.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Илић (Уверић), Иванов (Стојков), Дражић, Сарапа, Јованов, Бајић, Лупшић, Божин, Поповић, Божанин (Бегеши).

ЈЕДИНСТВО (М): Макра, Бајус, Јаблонски, Т. Нађ, Хуста Ласло, Бите, Бајтаи, Коломпар, Б. Атељевић (М. Атељевић), Јаковљев, Момиров.

У 2. минуту снажан шут Слободана Божина са16 метара успео је да одбрани голман гостију Иштван Макра, а одбијену лопту спровео у мрежу. Божин је предност удвостручио у 30.минуту, када је лопта окрзнула неког од играча Јединства и преварила голмана Макру,а пред одлазак на одмор Божанин је повисио на 3:0. За коначан резултат, на дупли пас Марка Стојкова лепу акцију ефектно је завршио Бранислав Поповић.

М. Мр.

ТОРЊОШ: Торњош – Потисје (Кањижа) 7.3. ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Тиса (Падеј) 0:0, ОРОМ: Шампион – Славија (Банатско Аранђелово) 0:0, АДА: АФК – Бачка (Мол) 2:5. ЂАЛА: Граничар – Јединство (Мартонош) 4:0, ХОРГОШ: Хоргош – Тромеђа (Мајдан) 3:0, САНАД: Јадран – Чока  3:0. Слободно је било Јединство (Српски Крстур).

1. Бачка                 13     12     0      1      42:10        36

2. Торњош             13     10     2      1      48:20        32

3. Хоргош              13     8      1      3      31:9  28

4. АФК                   13     8      2      3      48:18        26

5. Потисје              13     7      3      3      33:17        24

6. Тиса                  13     7      2      4      33:19        23

7. Чока                  14     7      2      5      22:20        23

8. Граничар         13     5      2      6      19:23        17