СОМБОРСКА ЛИГА Паражанима јесење почасти

Будућност - Црвенка 8:0 (3:0)
с

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 100, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Н. Јелић у 3. 20. и 88. Бајкановић у 85. и 90. Стојковић у 51. и 70. Ковачевић у 27. минуту за Будућност. Црвени картон: Керекеш (Црвенка).

БУДУЋНОСТ: Дражић, Радаковић, Бајкановић, С. Јелић (Кулић), Ковачевић, Н. Јелић, Стојковић, Гајдобрански (Баћанов), Тривуновић (Попов), Стокић, Јандрић.

ЦРВЕНКА: Јокић, Бошковић, Ивић, Керекеш, Војнић, Суботић, Шакић, Зелић, Гостовић, Бабић.

Тим Будућности из Парага припале су јесење почасти, показали су највише. Црвенчани су допутовали у Параге са 10 играча, али су меч завршили са девет,  јер је у 65. Марко Керекеш због протеста добио црвени картон.

С. Јовин

ЧСК Пивара - Русин 3:1 (0:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: Ј. Јериловић(Апатин), стрелци: Јованић(из једанаестерца) у 54. В. Пилиповић у 71. и Милошевић у 75. за ЧСК Пивару, а Малацко у 88. минуту за Русин, жути картони: Јованић(ЧСК Пивара), а Холик, Павловић, Ф. Вујовић, Н. Поповић(Русин), црвени картон: Мајсторовић(ЧСК Пивара) у 90. минуту.

ЧСК ПИВАРА: М.Танкосић, Ђумић(Марковић), Вулевић, Зорић (Стевановић), Ерак (Лабус), В. Пилиповић (Мајсторовић), Миланов, Јованић, Кецман, Шовен, Милошевић.

РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, Хрнчар, Павловић, Ф. Вујовић, Н. Поповић, Маројевић, Сајанковић, Малацко, Чернок.

До убедљиве победе фудбалери ЧСК Пиваре стигли су у другом делу другог полувремена.

Ђ. Шт.

Полет - Соко 3:1 (2:0)

КАРАВУКОВО: Стадион “Златомир Стефановић Злаја”, гледалаца 200, судија:  Зорана Мирковић (Богојево), стрелци: Цветковић у 6. Војић у 31. Гостовић у 61. за Полет, а Тасовац у 90. минуту за Соко.

ПОЛЕТ: М. Спасић, Алексић, Малиновић, Н. Миленковић, Стаменковић, Р. Миленковић, Цветковић (Илић), М. Стошић, А. Стошић, Гостовић, Гојић.

СОКО: М. Адамовић, С. Адамовић, Стојановић, Гушић,Тасовац, Ђурица, Хрњез, Радаковић, Ивезић.

Утакмица у Каравукову је почела малом свечаном церемонијом јер су представници обеју екипа уручили букете цвећа судијској тројци, које су овога пута све три биле жене.

Полет је без већих потешкоћа савладао Соко из Нове Гајдобре који је допутовао са свега деветорицом фудбалера.

С. Јовин

Кулпин - БСК 6:0 (3:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала ДТД, гледалаца: 300, судија: С. Стојановић(Кула), стрелци: Л. Веселиновић у 12. 28. 55. и у 62. Д. Кнежевић у 31. и Мрђан у 75. минуту.

КУЛПИН: М. Младеновић, С. Кончар (Бајац), Икрашев, Д. Кнежевић, Мрђан, Б.Тројановић, Бокан, Б. Балиновић, Зеленак(Стаменковић), Л. Веселиновић, Зелен.

БСК: И. Бељански, М. Кораћ, Теслић, Божић, Радаковић, Станковић, Ђурђевић, Ћурчија, Ј. Кораћ, Лагунџин, Медић.

На тријумфалан начин опростили су се фудбалери Кулпина од својих навијача,. с пола туцета голова Лазар Веселиновић, Драган Кнежевић и Петар Мрђан дали су конкретан удео убедљивој победи свога тима.    Ђ. Шт.

Борац (О) - ЖАК 2:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Ракић (Апатин), стрелци: Гајић у 57. и Вјетровић у 75. минуту. Жути картони: С. Козомора (Борац), Штимац, Гламочанин (ЖАК).

БОРАЦ: Обрадовић 7, Миловац 7 (Бељин 7), Ковачевић 8, Солдат 8, Вјетровић 9, С. Козомора 7, Н. Козомора 7, Гајић 8 (Гламочанин), М. Козомора 8, Станишић 7, Вулић 7.

ЖАК: Козлина 6, Банић 6 (Чуљак), Шимунов 6, Штимац 6 (Вулин), Милић 7, Крстић 7, Гламочанин 7, Макар 6, Видовић 7, Шарчански 6 (Михаљевић), Хорват 7.

Два противника који заузимају врло добро место у горњем делу табеле приказали су веома добру игру, али је прво полувреме завршено без голова. Добре одбране нису дозволили нападачима да се упису у листу стрелаца. Домаћи су више претили, али су гости могли први доћи у вођство када се голман Борца Обрадовић оклизнуо, а играч гостију Хорват прихватио лопту и поред празног гола шутирао.  У другом  полувремену решено ј питање победника. Мирко Гајић је  прецизним ударцем погодио сам угао гол Обрадовића. Гости се нису предавали, играли су тврдо, али нису били опасни по гол Обрадовића. Сјајну партију на овај утакмице приказао је Лазар Вјетровић који се често убацивао у напад, а плод такве игре је еврогол који је постигао у 75. минуту.

Б. Гајић

Липар - Раднички (Р) 2:4 (0:2)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 300, судија: Н. Илинчић(Бачка Паланка), стрелци: Баста у 46. и у 65. за Липар, а Недељковић у 17. 21. и у 61. и Гуглета у 82. минуту за Раднички.

ЛИПАР: Л. Живко, Мијић, Токоди, Марчетић (Лелић), Авдаловић, Баста, Шеган (Ћовин), Г. Поповић(Ђукић), И. Јовановић, З. Зракић, Ђурић(Кутлачић).

РАДНИЧКИ: М. Игњатовић, Милуновић, Недељковић, Петковић, А. Стојановић, В. Ђокић, Кардинал, Влајић, Ћеранић, Трифуновић, Новаковић (Гуглета).

Само у појединим тренуцима утакмице фудбалери Липара имали су теренску иницијативу,  а у већем делу сусрета, већи посед имали су гости.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) – Крила Крајине 2:1 (1:0)

ГЛОЖАН: Стадион Будућности, гледалаца: 200, судија С. Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Липтак у 40. Леђанац у 93. за Будућност, а Радивојевић у 49. минуту за Крила Крајине. Жути картони: Ралевић (Будућност), Радивојевић, Вујић и Пјевац (Крила Крајине).

БУДУЋНОСТ: Гавриловић, Сарачевић, Сикирић, Лончар, Леђанац, Кућенич (Семартонски), Ралевић, Немет, Адамек, Дувњак (Докић), Липтак.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Крндија, Ступар (Јовановић), Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић, Вујић, Вулета (Пјевац), Будисављевић (Малетин), Шикман.

Домаћи су повели у 40. минуту када је на одбијену лопту после шута Адамека натрчао Липтак и са четири метра затресао мрежу. У 45. минуту одлични Крндија одбранио је пенал најбољем стрелцу лиге Адамеку.

Стопер Леђанац је у 49. минуту прилично ноншалантно ушао у дуел са Радивојевићом који му је одузео лопту, утрчао у казнени простор, заобишао голмана Гавриловића и сметио лопту у доњи леви угао гола. У 90. минуту млади Семертонски је шутем са линије шеснаестерца погодио пречку.  И онда у трећем минуту надокнаде времена гости су избили лопту после корнера Адамека на ногу Леђанца, који је из . мртвог угла страховитим шутем погодио мрежу.

Ј. Пуцовски

Борац(О) - ЖАК 2:0, ЧСК Пивара - Русин 3:1, Кула - Будућност (М) 4:1, Будућност (П) - Црвенка 8:0, Полет - Соко 3:1, Будућност (Г) - Крила Крајине 2:1, Кулпин - БСК 6:0, Липар - Раднички (Р) 2:4.

1. Будућн. (П)   15     11     3      1      42:11        36

2. Кулпин  15     11     2      2      45:13        35

3. Будућ. (Г)      15     11     0      4      44:23        33

4. Радн. (Р)       15     10     1      4      37:14        31

5. Борац (О)      15     8      3      4      21:16        27

6. ЖАК      15     8      2      5      20:25        26

7. Буд. (М)        15     6      3      6      25:29        21

8. Липар   15     6      2      7      33:37        20