СРП­СКА ЛИ­ГА - ВОЈ­ВО­ДИ­НА Кабел – Раднички (З) 4:1 (1:0)

Још једну сјајну партију одиграо је лидер српсколигаша Кабел.
Detalj sa utakmice kraj Štranda između kabela i zrenjaninskog Radničkog Foto:D. Ivanić

Одлично су Новосађани отворили утакмицу, већ у петом минуту из слободног ударца најбољи актер овог дуела  Зоран Караћ са 20 метара погодио мје саме рашље немоћног Баћана.

Након примљеног гола гости су успоставили равнотежу и успели су у неколико наврата да нападну гол домаћина. Прилику да повећа резултат, након продора Караћа, имао је Вучковић, али је пребацио гол.

У наставку утакмице разиграли су се домаћи фудбалери  и у 52. минуту, на пас Клајића, Георгије Илић је повећао предност. Да смањи резултат Зрењаници су имали преко Савановића, али је голман Пилиповић успео да избије лопту у поље. Из најлепше акције на утакмици, у којој су учетвовали  Пејић и Караћ,  Клајић је повисио на 3:0.

Десет минута касније и резервиста Владић се уписао у стрелце, а част срчане екипе Радничког спасао је голом резервиста Стефан Аћимов.

М. Поповић

Кабел – Раднички (З) 4:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Кабела. Гледалаца: 250. Судија: Петровић (Вршац) . Стрелци: Караћ у 5, Г. Илић у 52, Клајић у 60, Владић у 70. за Кабел, Аћимов у 80. минуту за Раднички. Жути картони: Пејић, Кнежевић, Владић (Кабел), Руњевац (Раднички).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Пејић 7,5 (од 63. С. Илић 7), Вучковић 7, Пантелић 7, Г. Илић 7,5 (од 63. Владић 7), Богданић 7, Караћ 8, Кнежевић 7, Клајић 7,5, Фимић 7 (од 35. Миљевић 7), Петровић 7.

РАДНИЧКИ (З): Баћан 6,5, Косовић 6,5, Бојанић 6,5, Савановић 7 (од 61. Малек 6,5), Лисичић-Вуковић 6,5, Матић 6,5 (од 75. Аћимов 7), Ковачевић 6 (од 71. Кондић 6), Балог 6,5, Јевтенић 7, Татић 6,5, Руњевац 7.