Српска лига – Војводина: Бод за јесењу титулу Куљана

​​​​​​​Хајдук 1912 – ОФК Вршац 1:1 (0:0)
lopta_u_mrezi_1

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 150, судија: Рељић (Врбас). Стрелци: Томовић у 78. за Хајдук 1912, а Жерађанин у 71. минуту за ОФК Вршац. Жути картони: Јованић (Хајдук 1912), а Мандић, Лазевски и Глувачевић (ОФК Вршац).

ХАЈДУК 1912: Браћ 7, Тутњевић 7, Томовић 8, Бабовић 6 (Ивковић 6), Давидов 7, Јухик – (Марић -, Јованић 7), Крстановић 8, Илић 6, Мијић 6, Којчић 7, Рајковача 8.

ОФК ВРШАЦ: Ђулчић 7, Бељин 6, Петрић 6, Жерађанин 8, Левићанин 6 (Благојевић 6), Божић 6, Белић 7 (Глувачевић -), Мандић 7, Станков 6 (Балан -), Лазевски 7, Марковић 7.

Иако нису остварили победу, „хајдуци“ су јесењи прваци Српске лиге група Војводина. На опроштају од првенствене јесени, Куљани су одиграли нерешено 1:1 са веома чврстом екипом Вршца. У првом полувремену виђена је доминација Хајдука и три добре прилике за домаћи тим. У 19. минуту Крстановић је погодио спољни део мреже, потом у 21. минуту уследила је најбоља шанса за екипу из Куле, када је Крстановић одлично пробио по боку, идеално упослио Илића, а овај са 5-6 метара лоше захватио лопту и послао је крај стативе. У 45. минуту резервиста Марић имао је прилику, али је шутиро преко гола.

У другом полувремену домаћин је кренуо још офанзивније и у 63. минуту Јованић је шутирао с 18 метара, а голман гостију Ђулчић тек из другог покушаја спасао свој гол. Током пуне иницијативе Хајдука, до предности је стигао Вршац. У 71. минуту, нападач Белић шутирао је ка голу Хајдука, лопта је ишла крај гола и када се очекивало да изађе у гол-аут, иза леђа Мијићу прикрао се Жерађанин и са пар метара погодио супротни угао немоћног Браћа за 0:1. До бода који им је донео титулу јесењег првака, Куљани су стигли седам минута касније. Крстановић је идеално центрирао, а високи Томовић у петерцу гостију захватио лопту главом и послао је у доњи десни угао немоћног Ђулчића. Покушали су „хајдуци“ да дођу до читавог плена, је сусрет ипак завршен без победника.

Ђ. Бојанић

Динамо 1945 – Цемент  1:1 (1:0)

ПАНЧЕВО: Градски стадион, гледалаца: 200, судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Стојановски у 27. (из пенала) за Динамо 1945, а Трајковић у 70. минуту (аутогол) за Цемент. Жути картони: Стојановски, Стојановић и Дашић (Динамо 1945), а Бајић, Зоговић, Пековић и Кавчић (Цемент).

ДИНАМО 1945: Томић 7, Марковић  7, Дашић 7,5, Трајковић 6,5, Недучић 7, Стојановски  8, Рашић 7, Кркобабић 6,5 (Стојановић 6,5), Арбутина 7,5, Јавор 6,5 (Вуковић 6,5), Петровић 6,5 (Средојевић -).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7,5, Пековић 7, Стојаковић 7, Зоговић 6,5 (Вилотијевић -), Бајић 7, Крстић 6,5 (Поповић 6,5), Станчетић 7, Павловић 7, Зличић 6,5 (Вемић -), Соковић 7, Кавчић 7.

У последњем мечу ове јесени пред својим навијачима, фудбалери „брзог воза“ из Панчева током читавог сусрета имали су више од игре и стварали прилике, али гости из Беочина успели су да однесу бод.

У првом полувремену Цемент се бранио и оријентисао на контранападе, а домаћи тим дошао је у вођство голом Александра Стојановског из пенала, пошто је претходно био срушен Арбутина. До одласка на одмор Динамо је створио још неколико прилика, али су у завршници  Јавор, Стојановски и Арбутина слабо реаговали пред голом Ђурикина.

У наставку је виђена иста слика на Градском стадиону. Панчевци су имали инцијативу и стварали прилике, али су гости из Беочина успели да изједначе аутоголом Трајковића, који је после убацивања лопте затресао сопствену мрежу.