СРПСКА ЛИГА, ГРУПА ВОЈВОДИНА: Бечејци поново избубили крај Тисе

ОФК Бечеј 1918 – Подунавац 0:1 (0:1)
1

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледааца: 150. Стрелац: Перишић у 43. минуту за Подунавац. Жути картони: Тутњевић и Виденовић (ОФК Бечеј 1918), а Тејић, Перишић и Чермељ (Подунавац). Црвени картон: Тренер Подунавца Драган Стевановић у 16. минуту.

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Милованов 5,5, Ћук 6, Шавија 6 (од 60. Митић 5,5), Пејић 6, Влаисављевић 6,5 (од 90. В. Вјештица -), Тутњевић 6, Томић 5,5 (од 82. Ћурчић -), Кобиљски 5,5 (од 82. Чеман), Миловановић 6, Воргучин 5,5, Виденовић 6 (од 90. Медић - ).

ПОДУНАВАЦ: Бјелица 6, Радошевић 6, Радојчић 6, Миљковић 7, Миликић 6,5, Дивац 6,5 (од 90. Челар), Максимовић 6,5, Тејић 6,5 (од 90. Горановић -), Милосављевић 6, Перишић 7(од 46 Чермаљ 6), Деспанић 6 (од 75. Милановић -).

Још један пораз Бечејаца минималним резултатом и губитак нова три бода који им задоју додатне главоље. Гости ир Белегиша су идентичним резултатом славили и летос пред својим навијачима. Ово је њихова трећа победа „минималцем“ и уз три нерешена резултата с једним постинутим голом, испада да су им шест голова донела 12 бодова.

Окршај крај Тисе је већ у 16. минуту имао прву неочекивану ситуацију. Шеф стручног штаба гостију Драган Стевановић је  приговорио на одлуку судије Кампића и добио жути картон, како се  није смирио, уследило је искључење. Међутим, показало се то као добар потез за његову екипу, јер су се, прво, додатно мотивисали, а он је добио прилику да са друге стране терена преко ограде додатно даје информације својим изабраницима.

Могли су Бечејци у том првом делу утакмице у пар наврата да угрозе голмана гостију, али је недостајао први реализатор. Можда је најближи поготку био Кобиљски у 23. минуту, али је из близине шутирао ктај гола. И кад су сви очекивали да ће се на одмор отићи без голова, Миликић је изборио позицију за центаршут са леве стране, а Перишић све пратио и код прве стативе главом спровео лопту у мрежу. Испада да је један прави напад и шут ка голу домаћих био кобан по њих, јер све остале полуприлике су остале неискоришћене. А најближа поготку била је ситуација у 89. минуту, кад су Воргучин и Митић били усамљени у петер и овај други је шутирао крај гола.

В. Јанков

Празне мреже у Кули

Хајдук – Словен 0:0

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца: 200. Судија: Белић (Зрењанин). Жути картони: Биочанин, Димитријевић (Хајдук), Протић, Лукешевић (Словен). Црвени картон:  Васиљевић (Словен) ,

ХАЈДУК: Пајовић 7, Вујовић 7 (од 85. Иван -), Цицмил 7, Стевановић 7, Љумовић 7, Димитрић 7, Пјошта 7, Биочанин 8, Димитријевић 7, Микан 7, Маринковић 7 (од 90. Вујин -)

СЛОВЕН: Шегавац 7, Симић 7 (од 57. Поповић 7), Радовић 7, Лукешевић 7, Илић 7, Батало 7 (од 56. Протић 7), Радишић 7, Маринковић – (од 46. Јандрић 7), Куљанин 7 (од 90. Алексић -), Игњић 8, Савиновић 7

Утакмица  ј е била впуна темпа и борбености са обе стране на крају је окончана без голова и најправеднијим исходом. У малобројним приликама у првом делу утакмице запажена је она већ у 10.

минуту када су гости пропустили лепу шансу. Куљанин је асистирао Игњићу а врсни „везњак“ гостију је шутирао преко гола.

Узвратили су домаћини након двадесетак минута, када је Вујовић

проиграо по левој страни Љумовића, а овај се одмах одлучио на центаршу и Пјошта ударцем главом у паду је лопту послао тик крај леве стативе голмана г остију.

У другом делу три измене код гостујућих играча донеле су почетну превагу  снага у корист лидера на табели. Притисак гостију био је све јачи али одбрана Куљана на челу са Биочанином је све те налете одбијала. Усамој завршници сусрета неколико прилика за водећим голом су пропустили и гости али и домаћи.

1. Словен        18          13          1             4             32:14   40

2. Железничар (И)  17          10          5             2             28:10   35

3. Кикинда     18          8             6             4             23:10   30

4. Кабел            17          7             7             3             26:15   28

5. Нафтагас   17          8             2             7             25:21   26

6. Подунавац               18          6             8             4             18:14   26

7. Омладинац             17          8             2             7             16:19   26

8. Борац (Ш) 17          7             4             6             17:16   25

9. Динамо       17          7             4             6             19:20   25

10. Раднички (З)        18          7             4             7             20:23   25

11. Јединство (СП)   18          5             4             9             17:23   19

12. Бечеј           18          6             1             11          17:32   19

13. Хајдук       18          4             6             8             23:27   18

14. Тиса            18          6             0             12          23:30   18

15. 1. мај           18          4             5             9             19:32   17

16. Бачка         18          3             5             10          12:29   14

У следећем колу (23. и 24. марта) састају се:  Раднички (З) - Борац (Ш), Бачка - 1. мај, Тиса - Железничар (И), Кабел - Омладинац, Динамо - Бечеј, Подунавац - Јединство (СП), Кикинда - Хајдук, Словен - Нафтагас.