Српска лига – група Војводина: Гостима слађи део колача

​​​​​​​Кабел - Железничар 1:1 (0:0)
Momenat s utakmice na Strandu

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца: 250, судија: Мудринић (Бачка Паланка). Стрелци: Пантелић у 76. за Кабел, а Спасковски у 90. минуту за Железничар. Жути картони: Вучковић, Велемир (Кабел), а А. Павловић, Ђ. Павловић, Радисављевић (Железничар).

КАБЕЛ: Пилиповић 7, Деветак 8, Вучковић 7, Пантелић 7,5 (Тополић), Недић 7, Велемир 6,5 (Клајић), Караћ 7 (Пејић 7), Кнежевић 7, Фимић 7, Петровић 8, Владић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Николовски 7, Аничић 7, Сарајлин 7, Целин 6,5 (Шалипуровић 7,5), А. Павловић 6,5, Симоновић 7,5, Чоловић 7, Трипковић 7,5, Ђ. Павловић 6,5 (Лукић), Станојковић 7 (Спасковски 7), Радисављевић 7.

Делила су фудбалере Кабела од заслужене победе само два минута судијске надокнаде, али им је коначно славље помутио резервиста Железничара Слободан Спасковски. Током готово читавог сусрета домаћин је диктирао темпо и имао теренску иницијативу, али је, све до 76. минута, одбрана гостију на челу са Бојаном Трипковићем одолевала. Тада се Младен Деветак пробио по левој страни, идеално на супротној стативи пронашао Ђорђа Пантелића, а овај погодио мрежу.

Након тога,  прилику да овери победу имао је Владић, али се истакао голман Николовски. И када су сви на игралишту крај Штранда очекивали крај утакмице, у првом минуту судијске надокнаде, акцију је започео Радисављевић, наставио Сарајлин, а бржи од одбране Кабела био је Спасковски и изједначио резултат на 1:1. Покушали су домаћи још у два наврата да дођу до нове предности, нису у томе успели, па је слађи део колача однела екипа из Панчева.