Српска лига Војводина: Финиш кобан за Новосађане

​​​​​​​Црвена звезда - Борац 1:2 (0:0)
zvezda-borac

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Панчић (Каравуково). Стрелци: Зечевић у 68. (из пенала) за Црвену звезду, а Савановић у 76. и Ђуровић у 89. минуту за Борац. Жути картони: Кнежевић, Славуљица (Црвена звезда), а Јефтић (Борац).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Главичанин 7, Хајризи 7, Милић 6 (Марјановић), Игњић 7, Илић 7 (Костић), Бајић 6, Црнојачки 7, Кнежевић 7, Славуљица 7, Зечевић 7, Балетић 7.

БОРАЦ: Тривуновић 7, Вуковић 7, Шушњар 7, Петровић 7, Самарџић 7, Савановић 8, Чигоја 7 (Ановић), Петрић 6, Ђуровић 7, Шушњар 7, Јефтић 6 (Миловац 7).

Фудбалери Црвене звезде поново су на свом терену изгубили бодове у финишу утакмице. У првом полувремену имали су домаћи две лепе прилике, у првој се нашао Марко Зечевић, а потом је шут главом Балетић голман Тривуновић скренуо у корнер. У наставку су домаћи стигли до предности, након додавања Балетића, Црнојачки је избио сам испред гола, голман Тривуновић неопрезно је стартовао, а одлични судија Панчић је показао на белу тачку. Сигуран са пеналтика био је Марко Зечевић. Финиш је припао екипи из Сакула, најбољи актер утакмице Милош Савановић је прецизним ударцем искоса са леве стране погоди супротан угао Главичанина. Минут пре краја хладан туш за домаћина, Савановић је у срцу казненог простора пронашао Лазара Ђуровића, а овај лопту повкао неколико корака и погодио ближи угао за бодове Сакуљана.

М. Поповић

БечејРаднички (Ш)    4:0 (1:0)

БЕЧЕЈ:  Градски стадион, гледалаца: 150 Судија:  Зорић (Клек). Стрелци: Алексић у 19, 47. и 71. и Б. Јелић у 90. минуту. Жути картони: Дражић (Бечеј), Ђурковић и Катанић (Раднички)

БЕЧЕЈ: Живков 7, Воргучин 7 (Ћулум ), Краговић 7, Томчић 8, Станојев 7, Цветковић 7, Дражић 7 ( Б. Јелић ), Мирков 7, Ковачевић 8, Алексић 9, Поткозарац 7 (Васин).

РАДНИЧКИ: Митровић 7, Чавић 6 (Васиљевић 6), Нонковић 6, Катанић 6 (Бибић), Рњак 6, Дрча 6, Божић 6, Стојишић 6, Броћета 6, Бошњаковић 6, Ђурковић 6 (Балашко).

Према очекивању, лидер војвођанских српсколигаша укњижио је нову победу против младих Шиђана, који су се свих 90 минута борили, али је квалитет момака са Тисе био евидентан. Иизабраници Јовице Лакића су од првог судијског звиждука атаковали ка голу Шиђана . Први гол је виђен у 19. минуту. Коста Алексић је извео слободан ударац са двадесетак метара и лопта је завршила у десном углу.

Домаћи су далеко боље отворили наставак утакмице. Већ у првом нападу Ковачевић је изврсно проиграо Алексића, а овај мајсторски послао копту крај истрчалог голмана у супротан угао. Онда нове бравуре голмана Митровића, који је у 55. минуту одбранио шут Дражића са осам метара и десетак минута касније тек ушлог „резервисте“ Васина. У 71. минуту хет-трик Косте Алексића. Васин га је проиграо, уследило је пар корака и шут за 3:0.  Кад се судија спремао да последњи пут дуне у пиштаљку, Ковачевић је проиграо „резервисту“ Братислава Јелића, овај обишао голмана и рутински послао лопту у небрањену мрежу.

В. Јанков

ДинамоРаднички (НП)  1:0 (0:0)

ПАНЧЕВО: Стадион: фрадски, гледалаца: 400. Судија::Делибашић (Врбас). Стрелац: Ђорђевић у 52  минуту. Жути картони: Јовановић, Стојановски   (Динамо), Т. Тодоровић, Кркобабић (Раднички).

ДИНАМО: Томић 7, Брајовић 6, Марковић 6 (Ивановић -), Дашић 7 (Рашић 7), Јовановић 7, Недучић 7,  Стојановски 7, Глигоријевић 6 (Ђокић 6), Ђорђевић 8, Арбутина 7.

РАДНИЧКИ: Ђурић 7, Несторовић 6, Кркобабић 7, Златовић 7, М. Тодоровић 6 (Лазић 6), М. Тодоровић 7, Рајак 6 (Цвијетиновић 6), Т, Тодоровић 7, Цветковић 7, Спајић 6 (Станковић 6), Петковић 7.

Фудбалери „брзог воза” имали су инцијатив, али су тешко дошли до победе. Прву прилику домаћи фудбалери имали су у 15 минути када је после добре акције Ђорђевић слабо реаоговао. Десетак минута касније изгледна прилика за гостујући тим после корнера Златовић је искоса лопту шутирао у спољни део мреже голмана Томића. У 35. минуту вредно је забележити шут са 25 метара Брајовића, али је Ђурић био сигуран.

После одмора гости су се оријентисали на чувању свог гола и контранападима покушавали да изненаде домаћине. У 52  минуту после продора по левој страни Стојановског и центаршут на другој стативи Арбутина је главом упосклио Ђорђевића који је са неких седам метара послао у мрежу гостију.

Б. Стојковски

Омладинац-Раднички (СМ) 1:3 (1:2)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 150, судија Бањац (Инђија). Стрелци: Рогановић у 10.за Омладинац, Ковачић у 39.и 72.и Симић у 42.за Радничкић. Жути картон: Иветић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 7, Иветић 7, Рогановић 7, Михајловић 7, Миодраговић 7, Радовић 7 (Зоговић 7), Берић 7, Видовић 7 (Живковић 7), Лежајић 7, Лабовић 7 (Пејчиновић 7), Радојчић 7.

РАДНИЧКИ: Бујасиновић 7, Јевић 7 (Ристић 7), Качар 7, Ивановић 7, Кременовић 7, Скорупан 8, Ђурко 7, Јанковић 7 (Зогњанин), Ковачић 8, Херцег 7, Симић 8 (Туцаковић 7).

Био је то равноправан меч, у којем, су домаћини, први повели, и имали још неколико прилика. А, гости су играли на  контре. Ковачић је поравнао резултат, пошто, је избио сам испред Јагодића, и онда га рутински, савладао. Симић је  после повратне лопте, са око десетак метара, успео да савлада одличног голмана домаћих Јагодића.

У наставку, домаћини су кренули агресивније, имали сталну иницијативу, али, и оне, праве шансе нису искористили.А, онда, је поново Ковачић, после брзе контре, избио сам  испред голмана Јагодића, и поново, га рутински, изблизине савладао.Сви, на стадиону, су тада очекивали, да ће домаћини, кренути, агресивније, према голу гостију, како би, дошло до преокрета, и макар поравњања резултата.Али, домаћи нападачи су били брзоплети.

И. Митровић

Б. Рокнић

Оџаци - Дунав 5:1 (1:1)

КУЛА: Стадион “Милан Средановић”, гледалаца 300, судија: Ћирић (Суботица). Стрелци: Крајновић у 36. Матијашевић у 52. (из пенала) и 79. Шакић у 88. Јухик у 90. за Оџаке, а Катанић у 20. минуту за Дунав. Жути картони: Рајковача, Ресановић (Оџаци).

ОЏАЦИ: Браћ 7, Вукелић 7, Крајиновић 8 (Марић 7), Рајковача 7, Јеринић 7, Тутњевић 8, Шакић 8, Јухик 9, Ресановић 7, Матијашевић 9, Ивеља 8 (Јововић).

ДУНАВ: Тимотић 7, Вујошевић 6, Мирчетић 6, Адвигов 6, Савић 6, Суботић 6 (Карна 6), Јакшић 6 (Шавија 5), Деспотовић 5, Гудан 5, Катанић 7, Божовић 6 (Вукадиновић 5).

Екипа Оџака је убедљивом игром стигла до нове победе. Захваљујући одличној партији у другом полувремену Оџаци су до ногу потукли “гусаре” из Старих Бановаца. Повели су гости, најсналажљивији у шеснаестерцу био је високи Александар Катанић који је ухватио домаћег голмана на спавању и погодио небрањени део мреже. Након примљеног погодка пулени тренера Жељка Рачића су наставили да атакују ка голу Дунава и у 36. минуту након изванредне акције успели су да стигну до изједначења, када је Лука Крајновић волеј ударцем савладао Тимотића.

У наставку меча потпуна рапсодија играча у белим дресовима. Лепе акције и голови су се ређали као на траци. У последња два минута погоцима Шакића и врло доброг Дејана Јухика фудбалери Оџака стигли су до високе победе.

С. Јовин

Младост (БЈ) – Братство 1:3 (0:2)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, гледалаца: 150, судија: Бикић (Зрењанин), стрелци: Стојшић у 58. за Младост, а Бајчев у 17, Вуковић (из пенала) у 31. и Сремчевић у 75. за Братство, жути картони: Дакић, Дабижљевић, Паповић (Младост), Бајчев, Сремчевић, Поповић (Братство).

МЛАДОСТ: Лолић 6, Милош Ковачевић 6, Косић 6, Дакић 7, Ђукић 6, Кочиш 6, Гојковић 6, Милан Ковачевић 6 (Дабижљевић 6), Марић 6, Стојшић 7, Нинковић 6 (Паповић - ).

БРАТСТВО: Ићитовић 8, Леђанац 7, Владетић 7, Вејновић 7, Поповић 6 (Золнајић 7), Вуковић 8 (Мишковић - ), Бајчев 7, Макар 6, Сремчевић 8, Стојшић 7 (Ожеговић - ), Станковић 7.

Игра гостију вртела се око капитена Срђана Вуковића, реализатора најстроже казне, после непрописног старта Зарије Гојковића над Зораном Стојшићем, а касније асистента из корнера код поготка штопера Драгослава Сремчевића.

Чета тренера Сретена Вилотића, иако без тројице првотимаца, Швеље, Носковића и Бурсаћа, представила се као најбоља екипа, која је у досадашњем делу трке гостовала на Ливадици, а путоказ ка победи, поставио је Владимир Бајчев, голом за ТВ шпице. Десни бек гостију, искоса са 25 метара, одапео је стрелу у супротан угао, док је голман Драган Лолић само погледом испратио бришући лет лопте. Домаћинима је кисеоник краткотрајно удахнуо Немања Стојшић, ударцем из срца казненог простора, после центаршута Милорада Косића. Шест минута касније, Дарко Марић је изашао испред Николе Ићитовића, али је шутирао по средини гола, пропустивши најбољу прилику за изједначење. Голман гостију је давао ветар у једра саиграчима, а круна одличног издања, била је интервенција у 74. минуту, када је пантерском реакцијом на линији спречио Стојшића да затресе мрежу.

М. Менићанин

Цемент - Железничар (П) 1:0 (0:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 200, судија: Миклош (Суботица). Стрелац: Соковић у 85. минуту. Жути картони: Јоксимовић (Цемент), а Ђорђевић, Павловић (Железничар).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 8, Јоксимовић 8, Стоисављевић 7, Стојчић 8, Зоговић 8, Илић 7, Милетић 7 (Вемић 7), Поповић 7 (Баловић 7), Велемир 8 (Радиновић), Тепић 7, Соковић 9.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Николовски 8, Ђорђевић 7 (Савков 6), Спасовски 7, Павловић 7 (Томашевић 6), Стајчић 7, Шалипуровић 7, Ковачевић 6, Руњајић 7, Симоновић 7, Трипковић 7, Станојковић 6 (Вукајловић 6).

Фудбалери Цемта сасвим заслужено освојили су три бода. Слабог играча у тиму није било, такође су се и гости представили у одличном издању па је утакмица била занимљива, допадљива и неизвесна свих 90 минута. Само почетак утакмице припао је домаћим играчима, међутим,  истакао се  млади голман гостију Николовски, одбранивши сигурне голове прво Велемиру после тога Тепићу.

У другом делу тренер Цемента Милошевић убацио је  нове играче, што се показало као пун погодак. Игра је добила на темпу. Гол одлуке постигнут је у 85. минуту, одличну асистенцију Павловића, искористио је Немање Соковића који у стилу врсног стрелца матира врло доброг голмана гостију. На крају утакмице промрзла публика испратила и једну и другу екипу дугим аплазом.