Суботичка лига: Равноселци одували комшије

Обилић - Пролетер (РС)  2:6 (1:2)
fudbalska lopta

ЗМАЈЕВО: Игралиште  у рекреативном центру, судија Ердељан (Бачко Градиште). Стрелци: Марчетић у 12. Марковић у 52. за Обилић, а Филиповић у 21, 64. и , 80. Бодоњи у 25. Нешковић у 71. и  Збућновић у 75 . минуту за Пролетер. Жути картони: Буквић, Павићевић, Узелац (Обилић), Нешковић (Пролетер).

ОБИЛИЋ: Ђуровић (Дангубић), Н. Кобиларов (Узелац), Родић, Павићевић, Буквић (Дивјак), М. Кобиларов, Ћетковић, Марчетић, Живојнов, Калајџија (Марковић), Топали..

ПРОЛЕТЕР: Јанковић, Пјешевац, Сивчевић, Гаџић, Филиповић (Ђанковић), Маћиженски, Бодоњи (Збућновић), Грујић (Митровић), Нешковић (Јандрић), Дабић, Зорић (Ери).

Равноселски ветар са Јегричке, потпуно је потопио анемичне Змајевчане који су само у почетку успевали да се одупру црвено- белој чети, која за никога нема милости, па ни за комшије. Обилић је у 12. минуту дошао у вођство, али је њихова радост трајала кратко, јер је расположени Филиповић у 21. минуту поравнао резултат. Четири минута касније капитен гостију Нешковић набачену лопту из корнера са пет метара рутински спроводи у мрежу.У другом полувремену Змајевчани се такорећи нису видели на терену. Био је то део у којем су Равноселци демонстрирали тотални фудбал уз доминантно приказивање одличне организације игре, нарочито у средњем реду који је одбрану домаћих доводио до очаја.

Најбољи играч утакмице Филиповић је уз асистенцију саиграча хет-триком и у овом дербију показао изразите реализаторске способности а тачку на утакмицу  поставио је Бодоњи у 80. минуту.

Ласло Киш

Пролетер - АФК 2:2 (1:0)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, судија: Мрђеновић (Врбас), стрелци: Демоњић у 41. Хорват у 57. за Пролетер, а Моровић у 58. Латак у 63. минуту за АФК. Жути картони: Буквић, Загорац (Пролетер), Нађ, Будаи, Радојчић (АФК).

ПРОЛЕТЕР: Матковић 7, Д. Цурновић 7 (Дабановић 6), Врањеш 6, Курин 7, Кустудић 7, Демоњић 7, Грбић 6, Да. Цурновић 7, Хорват 8, Стојиловић 7, Јерковић 7 (Загорац 6).

АФК: Радојчић 6, Вујић 6, Латак 6, Куртешанин 6, Бикицки 6 (Будаи 6), Лајко 6 (Пожар 6), Моровић 7, Радиновић 7 (Петер 6), Пинтер 6, Баштован 7, Попов 7 (Нађ 6).

Пролетер је повео са 2:0 и  међутим за само пет минута гости из Аде успели су да изједначе резултат.

Најлепши погодак на овој утакмици је био погодакАрнолда Хорвата, који је  преварио комплетну одбрану гостију и погодио мрежу.

После изједначења водила се  велика борба, али није било ви      ше погодака.

С. Ст.

Будућност - Раднички 4:0, Обилић - Пролетер (РС) 2:6, Торњош - Јадран 0:2, Препород - Ђурђин 3:0, Напредак - Сента 0:0, Еђшег - Сутјеска 2:3, Пролетер (Њ) - АФК 2:2, Слога - Искра 4:0.

1. Прол. (РС)      13     10     2      1      44:17        32

2. Сента    13     9      3      1      36:11        30

3. Препород       13     9      2      2      32:8  29

4. Јадран   13     8      2      3      27:15        26

5. Напредак       13     7      3      3      22:9  24

6. Слога    13     7      1      5      32:24        22

7. Прол. (Њ)      13     4      6      3      25:23        18

8. АФК       13     4      5      4      28:20        17