Војвођанска лига – исток: Кикинђани све ближи циљу

Пролетер - Кикинда 0:1 (0:1)
fudbal

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, судија: К. Тодоровић (Вршац), стрелац: Станачев у 42. минуту.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 7, Лака 7, Ђорђевић 7,5, Томић 7,5, Алексић 6,5 (Дамњановић 6,5), Тимић 7,5 (Бокун 6,5), Ракић 6,5 (Војнов 6), Богојевић 7, Ивковић 7,5, Москић 7.

КИКИНДА: Савков, Степанчев 7, Кнежевић 7, Јарић 7 (Стојадинов 6), Коцкар 7 (Белић 7), Станаћев 8, Ивановић 7, Кресоја 7 (Зељановић 7), Ђукић 6, Лаништанин 7, Божић 7.

Обе екипе играле су чврсто.  Шанси за гол било је веома мало, али у финишу првог дела са позиције левог крила Степанчев је прошао кроз одбрану Пролетера, заобишао голмана и погодио мрежу. Овом победом Кикинђани су  учврстили водећу позивцију.

М. К.

Крајина - Омладинац ФАМ 2:6 (1:4)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, судија: М. Марков (Зрењанин), стрелци: Ковачевић у 7. и 69. за Крајину, а Величковић у 30. и 43. Шемић у 44. и Бојић у 45. 70. и 76. минуту за Омладинац.

КРАЈИНА: Родић 6, Латковић 6, Рајков 6, Трикић 6, Косановић 6, Јухас 6,5, Бјелетић 6,5, Граховац 6, Маркановић 6, Стојаковић 6.Ковачевић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Баћан 6, Тркуља 6 (Протић 6,5), Тањга 7, Стошић 7 (Бојанић 6,5), Радуловић 7, Шемић 7, Величковић 7,5, Стојковић 7, Бојић 8,5, Говорнор 7 (Јованов 6,5), Спалевић 7 (Сремац 6,5).

Млада и неискусна екипа домаћина претрпела је пораз од расположених гостију из Ботоша.  Дилеме није било гости су већ после 45 минута имали убедљиво вођство.

З. К.

Црвена звезда - Раднички (С) 4:1 (2:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, судија: Н. Бунчић (Панчево), стрелци: Прошић у 19. Козић у 37. Вукоје у 47. и Раденковић у 57. за Црвену звезду, а Мирковић у 67. минуту за Раднички.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томас 7, Кубуровић 7, Станић 7, Вукоје 7 (Комненовић), Раденковић 7(Рибић), Прошић 8, Козић 7 (Дајин), Чокулов 7 (Вукмировић), Томин 8.

РАДНИЧКИ: Хорват 6, Татић 6, Огњеновић 6, Милошевић 6, Милош 6, Вуковић 7, Мирчетић 6, Вукоје 6, Кондан (Мамлић 6), Михајловић 6(Идворјан), Мирковић 7.

Степчани су у коректом дербију зачеља били бољи, надиграли су госте из Сутјеске и четири лопте сместили иза леђа искусног голмана Данијела Хорвата.

Мрежу гостију начео је млади Горан Прошић, да би Јован Козић у 37. минуту поставио резултат полувремена. На отварању другог дела искусни Иван Вукоје увећао је предност, а мало касније Душан Раденковић уписао се у стрелце. Млађани Алекса Мирковић ублажио је пораз у 67. минуту. М. М.

Банат (Ч) - Нафтагас 4:3 (4:3)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, судија: Б. Цвитак (Панчево), стрелци: Цукић у 15. (из пенала), Бајкин у 23. Крстић у 30. и Ескић у 44. за Банат, а Миливојев у 8. и 34. (оба из пенала) и Красић у 45. минуту за Нафтагас.

БАНАТ: Сладовић 6, Радојчић -  (Петровић, Остојић), Ракетић 7, Пантовић 6, Цветковић 6 (Максимовић), Крстић 7,5, Ескић 7, Бакин 7,(Ненезић), Цукић 7 (Дисић), Радојев 7, Дивљачки 7,5.

НАФТАГАС: Тривуновић 6, А. Петров 7, Штрбац 7, Грбић 6 (Д. Дабић), Р. Дабић 7, В. Петров 6 (Барањи 7), Миливојев 6, Милошевић 6, Самарyић 7 (Јанков 6,5), Козловачки 6,5, Красић7,5.

У борбеној и динамичној игри домаћини су пружили жилав отпор фаворизованим гостима. Елемирци су имали три пенала од којих су два искористили, а трећи је Милошевић промашио у 70. минуту.

И. Ј.

Борац (С) - Раднички (К) 1:0 (0:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелац: Бајић у 90. минуту.

БОРАЦ: Томић 6, Јовић 7, Јоковић 6, Ђурђев 7, Недучић 7, Ћирковић 6,5 (Ковачевић 6,5), Бајић 7, Ђукић 7, Петровић 6, Арсенијевић 6,5, Америјан 6,5 (Крсмановић 6), Малиyан 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 7, Антић 6, Савић 6, Павић 7, Ранчић 7, Кичић 7, Јоновић 7, Делиблаћанин 7, Добросављевић 6,5, Дељанин 6, Ћућак 7.

Фудбалери Борца стигли су до победе у последљим минутима меча.  Сусија је досудио слободан ударац.,а Бајић је успео да изненади Рнића. . До примљеног гола гости из Ковина имали су неколико изгледних прилика, али су домаћи фдбалери зналачки успели да сачувају своју мрежу.

П. М.

Јединство (БК) - Слога 6:1 (4:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, судија: Д. Петровић (Зрењанин), стрелци: Новковић у 2. Вукоје у 11. и 54. Ановић у 15. Матић у 42. А. Мартиновић у 72. за Јединство, а Лазаревић у 60. минуту за Слогу.

ЈЕДИНСТВО: Томић 6, Бајат 8, Грбан 7, Кораћ 7 (Марковски 7), Матић 8, Зекановић 7 (А. Мартиновић 7), Шаренац 7 (Јефтенић 7), Ановић 8, Ђокић 8 (Ђорић 7), Вукоје 8 (С. Мартиновић 7, Новковић 8.

СЛОГА: Јовановић 6,5, Прица 5, Ангеловски 5, Тренковски 6 (Спремо), Цимеша 5, Лазаревић 6, Црногорац 5, Тадић 5, Коруга 5, Алберт 5, Стефановски 5 (Тасевски 5,5).

Одиграли су одлично фудбалери Јединства, до врха су напунили мрежу гостију, а мора се истаћи да је млади голман гостију Саша Јовановић одбранио неколико тешких удараца

Л. Ж.

Младост (О) - Јединство 5:2 (3:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, судија: С. Радуловић (Зрењанин), стрелци: Л. Лукић у 11. 42. и 49. Пештерац у 26. Савков у 73. за Младост, а Моторов у 62. и 85. минуту за Јединство.

МЛАДОСТ: Луковић 7,5, Николајев 7, Лазиница 7, Пашковски 7,5 6Живановић 7), Јаковљевић 8,5 (Вуковић 7), Л. Лукић 8, (В. Лукић 7,5), Марков 7,5, Граовац 7,5, Симоновић 7,5, Бодловић 8 (Савков 7,5), Пештарац 8.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Симић 6,5 (Марковић 6,5), Миошко 6,5 (Нецин 6,5), Текијашки 7, Секулић 6,5, Бобић 7, Ћирка 6,5 (Живанов 6,5), Богдановић 7, Моторов 7,5, Станков 7, Јовановић 6,5 (Јанковић 6,5).

Домаћи фудбалери пружили су најбољу игру овог пролећа и са пет голова обележили тријумф против гостију.  Већ у 11. минуту најбољи појединац меча, троструки стрелац Лука Лукић отворио је пут ка победи Омољичана. Добру игру у тиму домаћих пружили су још Јаковљевић који је аисистирао код три поготка.

Ф. Ј.

Црвена звезда - Раднички (С) 4:1, Банат - Нафтагас 4:3, Борац - Раднички (К) 1:0, Будућност - Бегеј 3:2, Јединство (БК) - Слога 6:1, Младост - Јединство (В) 5:2, Крајина - Омладинац ФАМ 2:6, Пролетер - Кикинда 0:1. Слободан је био: ЖАК.

1. Кикинда    28     22     3      3                       68:21       69

2. Једин. (БК)        28     18     6      4               67:23       60

3. Нафтагас   29     17     7      5                      82:34       58

4. Омладинац        28     16     2      10           66:41       50

5. Младост    28     14     7      7                      83:45       49

6. Борац       28     15     2      11                      55:51       47

7. Пролетер   29     15     0      14                   56:56       45

8. Јединст. (В)       28     13     4      11            57:38        43