Војвођанска лига – исток: Козара прошетала парком

​​​​​​​Кикинда - Козара 0:2 (0:0)
fudbalska lopta

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 400, судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Чуданов у 55. и Мисић у 60. минуту. Жути картони: Кењало, Кресоја и Киурски (Кикинда), а Лисица и М. Бунић (Козара).

КИКИНДА: М. Вукобрат 6, Д. Кнежевић 5, Бугарски 5, Илић 6 (Нешић 5), Утржен 6 (Савић), Кресоја 5, Красин 6, Важић 5, Црномарковић 6, Кењало 6 (Киурски 5), Г. Грујић 6.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 7, Рељић 7 (Јеличић), Б. Бунић 7, Чекић 7, Зељковић 7, Мисић 8 (Мирчета), Лисица 7 (И. Кнежевић 7), Н. Ђаковић 7, Чуданов 8.

Великоселци су заслужено победили и тако остали и даље на челу табеле. У првом делу забележили смо само две изгледне прилике и то по једну за оба ривала. Оштро је шутирао домаћи играч Радован Илић, а лопту је са саме гол линије избацио Мисић. Исти играч је у 40. минуту претрчао неколико грача домаћина, потом оштро шутирао са неких 10 метара, али је лопта просто фијукнула преко пречке.

На почетку другог дела гостујући тренер Митровић  убацио је у ватру искусног Ивана Кнежевића. Резултат тога је и погодак за госте који је у 55. минуту постигао Душко Чуданов. Слободан ударац са 30 метара извео је Дејан Рељић, лопта је стигла је на “петарац” домаћина, а најприсебнији је био нападач гостију Чуданов и главом погодио мрежу. У 60. минуту поново су се радовали гостујући играчи. Погрешили су Кикинђани, лопте се докопао Милан Мисић и погодио циљ.

М. С.

Младост (О) – Слога  4:0 (2:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Радуловић (Елемир). Стрелци: Терзић у 11 и 53, М.Ђукановић у 40 и 82 минути.

МЛАДОСТ: Луковић -, Николић 7,5, Антић 7,  Шљивић 7,5, Петровић 7,5, Јаковљевић 7,5, М.Ђукановић 8,5, Тошић 7 (Лазиница 7), Пештерац 7 (Живановић 7), Терзић 8, Вукајловић 7 (Гиговић 7).

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 6, Ангеловски 6,5, Савков 6 (Тренковски -), Недимовић 6 (Црногорац 6), Спремо 6, Лазаревић 6, Селаковић 6,5, Олђа 6, Коруга 6, Стефановски 6,5.

Најбољу игру ове јесени пружили су фудбалери Младости. О д првог минута били су бољи ривал и са четири поготка у мрежи голмана Стевановића госте испратили кући. После десетак минута игре Омољичани су дошли у вођство голом Терзића када је са неких 16 метара савладао Стевановића. До одласка на одмор домаћи фудбалери створили су још четири – пет прилика, али је само М. Ђукановић после повратног паса Николића савладао гостујућег гол,мана.

У другом полувремену иста слика на терену домаћи фудбалери су имали инцијативу и поново је Терзић евроголом са ивице шеснаестерца затресао мрежу, да би својим другим голом Милош Ђукановић поставио коначан исход меча.

Б. Стојковски

Војводина - ЖАК 10:0 (5:0)

ПЕРЛЕЗ: Игралиште Војводине, гледалаца око 200, судија: Јаћимовић (Качарево), стрелци: Нинић у 15. 28. и 56. Калајџија у 30. и 33. Малбашки у 41. 58. и 79. Живанов у 60. Јешић у 85. минуту.

ВОЈВОДИНА: Магда (Мачут), Јешић 8, Рудић 8, Ранков 8 (М. Кне-евић 8), Станојевић 8, Калајџија 8 (Шемић 8), О. Кнежевић 8, Нинић 9, Живанов 8, Богдановић 8, Малбашки 8.

ЖАК: Гајинов 5, Фејеш 5, Јанков 5, Пашић 5 (Крнић 5), Ћирић 5, Зечевић 5 (Гавранов 5), Радловић 5, Китановић 5, Ратко 5, Фућак 5, Надлачки 5 (Вукић 5).

Домаћи фудбалери нанели су праву катастрофу  екипи жезелничара из Кикинде. Ни најстарији навијач не памте да су њихову љубимци успели да у мечу Војвођанске лиге постигну чак 10 голова. Серијал голова започео је својим првим Минић у 15. минуту, а завршио Јешић у 83. минуту за коначних 10:0.

М. С.

Будућност (СЦ) - Јединство (НБ) 3:3 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 100, судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Ђукић у 64. и Вукоје у 89. и 90. за Будућност, а Кораћ у 16. Бабић у 47. и Марчић у 81. минуту за Јединство.

БУДУЋНОСТ: Марић 6, Васиљевић 7, Ковачевић 6 (Кораћ 7), Топић 6, Манојловић 7 (Перин 7), Аранитовић 7, Вукоје 8, Војводић 7, Јовандић 7, Ђукић 7, Лаништанин 7.

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Петров 6, Њагрић 7, Матић 6, Перуничић 7, Бабић 7, Пецарски 6 (Дрљача), Дражић 7, Марчић 7, Ћулум 7 (Месарошки 7), Кораћ 7.

Гости са обале Тисе повели су поготком Кораћа. У наставку погрешио је домаћи голман Марић, а то је искористио Бабић и погодио мрежу. У 64. минуту Небојша Ђукић новопечени младожења, успео је да смањи резултат,  а потом је у 81. минуту Марчић погодио мрежу домаћег голмана. У самом финишу сусрета дошло је до  драме, захваљујући головима Марка Вукоја. Прво је у 89. минуту постигао ефектан погодак и смањио на 2:3, а у самом финишу сусрета поново је био стрелац и донео бод својој екипи.

М. С.

Крајина - Бегеј 0:1 (0:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 100, судија: Грујић (Вршац). Стрелац: Грбић у 71. минуту. Црвени картони: Иванчевић (Крајина), а Смаилагић (Бегеј).

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 7, Јухас 6, Косановић 7, Грмуша 6, Ковачеивћ 6, Мирчетић 6 (Граховац 7), Вучковић 6, Стојић 6, Иванчевић 5, Алексић 7 (Грубор).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 8, Прошић 7, Новак 7, Грбић 8, Смаилагић 6, Ћурчић 8 (Живковић), Самарџић 7, Свијетлица 7 (Милинковић), Умићевић 7.

Гости из Бегеја трећом победом у првом делу првенства кући су однели три велика бода, а постигли су само један погодак. Домаћин је имао неколико прилика, али су шансе отишле у неповрат. Једини погодак у овом мечу постигнут је у 71. минуту, када је гостујући играч Новак пронашао Грбића, а овај ју је главом сместио иза леђа домаћег голмана Ђуре Родића. Настојање домаћина да поравна резултата до краја сусрета није успео.

М. С.

Јединство (БК) - Раднички (С) 3:2 (2:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Јединства, гледалаца око 100, судија: Субић (Вршац). Стрелци: Живков у 14. Ђокић у 17. и Звекановић у 54. (из пенала) за Јединство, а Ераковић у 68. и 88. минуту за Раднички.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Бицок 7, Радишић 7, Живанов 8 (Ковачевић), Зекановић 8, Шаренац 7 (Јаворина), Ђокић 8 (Иванчевић), Панић 7, Ановић 7.

РАДНИЧКИ: Чучу 7, Кунгура 7 (Росић 7), Кукољ 6, Козић 6 (Стојаковић 7), Живојиновић 7, Зоретић 7 (Перовић 7), Томин 7, Радуловић 6, Милошевић 7, Ераковић 8, Милош 7.

Домаћин је повео лепим голом Живанова у 14. минуту, а на 2:0 је повећао Жарко Ђокић и са овим резултатом се отишло на заслужени одмор. У 53. минуту досуђен је пенал за домаћина, који успешно погодком реализовао искусни Влада Зекановић. И када се очекивало да ће домаћин постићи још који погодак гости су у 68. минуту смањили резултат, а у финишу сусрета Ераковић је постигао нови погодак.

М. С.

Слобода (НК) - Пролетер (БК) 8:0 (3:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 100, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Галић у 4. 50. 59. и 62. Гавриловић у 13. 27. 68. и 71. (из пенала) минуту.

СЛОБОДА: Ковач, Штеванов 7 (Ратко 7), О. Ћулибрк 7, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 9, Цвијановић 7 (Бугарски 7), Дакић 7, Гавриловић 9, Ћосић 7, Ђ. Поповић 7 (Мајкић 7).

ПРОЛЕТЕР: Станић 6, Р. Јевтић 5, С. Јевтић 5, Миковић 5, Томић 5, Јовандић 5, Милошевић 5, Павловић 5, Ракић 5, Стефановски 5.

Гости из Бантског Карловца допутовали су на меч са лидером екипом Слободе из Нових Козараца са некомплетном екипом, што је домаћин искористио да их кући пошаље са осам голова у њиховој мрежи. Меч су обележила два играча са по четири погодка и то Никола Галић и Неђо Гавриловић. Само што је почео меч Галић је матирао гостујућег голмана, а потом је на сцену ступио Гавриловић.  У другом делу Галић је постигао још три погодка, потом се у листу стрелаца уписао Гавриловић.  Могли су домаћини са гостима погоде још који пут мрежу.

М. С.

Крајина - Бегеј 0:1, Будућност - Јединство (НБ) 3:3, Кикинда - Козара 0:2, Младост (О) - Слога 4:0, Раднички (К) - БАК 1:0, Слобода - Пролетер 8:0, Војводина - ЖАК 10:0, Јединство (БК) - Раднички (С) 3:2.  1. Козара        14     10     2      2        22:8  32

2. Слобода             14     9      4      1      30:6  31

3. Војводина          14     9      2      3      31:11        29

4. Јединст.(БК)     14     8      3      3      34:18        27

5. Младост (О)     14     7      2      5      23:18        23

6. Будућност        14     6      4      4      25:20        22

7. Јединст.(НБ)   14     6      2      6      30:17        20

8. ЖАК                 14     4      6      4      17:24        18

9. Бегеј                 14     3      7      4      11:13        16