Војвођанска лига – Исток: Козарчани чувају врх

​​​​​​​Слобода - Раднички (С) 2:0 (2:0)
fudbalska lopta

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Милосављевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Галић у 15. и О. Ћулибрк у 32. минуту.

СЛОБОДА: Ковач, Латиновић 7, Штевин 7, О. Ћулибрк 8, Ж. Попов 7, Н. Галић 8, П. Цвијановић 8, Лолић 7 (Богојевић 7), Радивојац 7 (Мајкић 7), Коцкар 7 (Ћосић 7), Ђ. Поповић 8.

РАДНИЧКИ: Чанак 8, Унгур 6 (Росић 7), Ераковић 6, Кукољ 6, Огњеновић 7, Живојинов 7, Милошевић 7, Радуловић 6, Томин 6, Перовић 6 (Козић), Милош 7.

Лидер на табели до три бода и заслужену победу дошао је головима постигнутим у првом делу меча.  Већ у 15. минуту “плави” су повели. са 1:0. Стефан Коцкар упутио је оштар ударац према голу гостујућег голмана Саше Чанка, овај је лопту кратко одбио, натрчао је први стрелац домаћина Никола Галић и из непосредне близине погодио циљ. У 32. минуту Ђуро Поповић је извео корнер, лопта је дошла до Остоје Ћулибрка којем није било тешко да јаким ударцем исту пошаље у небрањени део мреже.  У наставку су домаћини настојали да повећају своју предност, али нису успели, иако су имали и пенал. Међутим ударац Галића, Чанак је успео да одбрани.

М. С.

Младост (О) – Пролетер  (БК)  3:1 (2:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Рунић (Житиште) 7,5. Стрелци: Додић у 35, Вукајловић у 38, Гиговић у 87 за Младост, Томић у 31 минути за Пролетер.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Николић 7, Јаковљевић 7, Тошић 7 (Ђукановић 7), Гиговић 7, Пештерац 7 (Лазиница 7), Додић 8, Каранфиловски 7, Терзић 7,5, Вукајловић 7 (Живановић -), Петровић 7.

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7,Павловић 6,5, Прокић 6, Стефановић 6, Младеновић 6, Миковић 7, Р.Јевтић 6, Форгић 6,5 (Јовковић -), Томић 7, Ракић 6, С. Јевтић 6.

Од првог минута домаћи фудбалери били су бољи ривал, али гости из Банатског Карловца дошли су у вођство голом Томића.  Неколико минута касније са два гола домаћи фудбалери прво Додић и три минута касније Вукајловић преокренули су  резултат у своју корист.

У другом полувремену иста слика на терену фудбалери Младости  су имал инцијативу и три минута пре краја Гиговић је својим голом поставио коначан исход меча.

Б. Стојковски

Крајина - Јединство (НБ) 4:2 (2:0)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Јанићијевић (Старчево). Стрелци: Мирчетић у 30. Цаврић у 39. Ковачевић у 70. и Граховац у 75. за Крајину, а Бабић у 80. и Мирчић у 85. минуту за Јединство. Црвени картони: Алексић (Крајина) и Виновић (Јединство).

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 8, Косановић 8, Јухас 8, Ковачевић 8, Вучковић 7, Мирчетић 8 (Бероња 8), Цаврић 9, Стојић 7 (Граховац 7), Иванчевић 8, Алексић 7.

ЈЕДИНСТВО: Весков 7, Петров 6, Њагрић 6, Перуничић 7, Виновић 6, Бабић 8, Пецарски 6 (Еремић), Дрљача 6, Месарошки 7 (Лалић), Ћулум 7, Кораћ 6 (Марчић 7). Мрежу гостујућег голмана Вескова први је начео у 30. минуту Мирчетић, након што је најбољи играч сусрета Давор Цаврић послао употребљиву лопту. Цаврић је повећао вођство.

Двадесет минута пре истека другог дела игре домаћин је преко Ковачевића повећао предност на 3:0, а пет минута касније у листу се уписује и Граховац. У финишу меча гости су постигли два погодка .

М. С.

БегејКозара 0:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 250. Судија Ћировић (Вршац). Стрелац Мисић у 86. минуту. Жути картони: Ћурчија (Бегеј), а Кнежевић и Чуданов (Козара).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Д. Мијатовић 6, Ј. Мијатовић 7, Прошић 6, Новак 7 (од 86. Ристић -) , Грбић 6, Ћурчија 6 (од 65. Свјетлица -), Самарџић 7, Смаилагић 7, Николић 6, С.Умићевић 6.

КОЗАРА: Ђаковић 7, Кнежевић 6, Бјелановић 7, М. Бунић 6, Рељић 7, Б.Бунић 6, Чекић 6, Зељковић 7, Мисић 8 (од 88. Латиновић -),Лисица (од 65. Д. Бјелановић -) и Чуданов 7.

Фудбалери Бегеја наставили су са неславном традицијом против Козаре и опет пред сам крај доживели пораз, а по игри нису то заслужили. Иначе, од почетка гости су провоцирали на разне начине, а судија то није санкционисао. Није се слаби судија Ћировић огласио и досудио најстрожу казну у 45. минуту за Бегеј када је Новак оборен у казненом простору.

У 88. минуту и Грбић је оборен на недозвољен начин, па су после бурног протеста гледаоци морали да буду удаљени са једног дела трибина. Гости су искористили контру у 86.минуту када је  Мисић изванредним шутем главом погодио рашље Тривуновића и донео три бода гостима.

Д. Милићев

Раднички (К) – ЖАК  1:1 (1:1)

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Страхиња Радуловић (Елемир). Стрелци: Маринковић у 2. за Раднички, а Гавранов у 32. минуту за ЖАК.

РАДНИЧКИ (К): Алавања 7, Дивнић 6,5, Живић 6 (Раденковић -), Маринковић 7,  Рађеновић 6, Дробњак  6 (Костић 6), Бицуљевић 6,5, Симић 6, Игњатовић 6, Делиблачанин 6,5, Секулић 6 (Рајић 6).

ЖАК: Гајинов 7, Ми.Зечевић 6, Јанков 6, Пашић 6 (Ћубрило -), Вокић 6, Ћирић 6 (Фејеш 6), Ма.Зечевић 6, Радловић 6, Гавранов 7 (Крнић -), Китановић 7, Ратко 6.

Домаћи фудбалери на свом терену нису успели да савладају госте из Кикинде који су успели да однесу бод. После два минута игре Маринковић је свом тим довео у вођство. Домаћи фудбалери имали су још неколико прилика, али је гостујући играч Гавранов је успео да изједначи.

После одмора фудбалери из Ковина имали су неколико прилика, али нису успели да  затресу мрежу голмана Гајинова,.  На крају утакмице после десетак година рада у клубу тренер Милан Тодоровић је поднео оставку на све функције у клубу које је имао протеклих година, а ове је био и и председник клуба.

Кикинда - БАК 0:3 (0:0)

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 100, судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелци: Костић у 52. и 59. Ђуркин у 90. минуту. Жути картони: Илић, Кењало, Кресоја (ОФК Кикинда), а Бобић (БАК).

КИКИНДА: Хајровић 6, Кнежевић 5 (Радак 5), Бугарски 5, Илић 7, Киурски 5 (Савић 5), Кресоја 5, Красин 6, Важић 5, Црномарковић 6, Кењало 7, Грујић 5 (Утржан 5).

БАК: Илкић 7, Петковић 7, Тимотијевић 7, Митревски 8, Јарковачки 7 (Ђуркин 7), Бобић 7, Милковић 7, Костић 8 (Вељковић 7), Милановић 7 (Шинжар), Анђелић 7, Југа 7.

Већ у друом минуту домаћин је имао прилику да поведе, када је први стрелац Андреј Красин избио сам испред гостујућег голмана Илкића, оштро шутирао са пет метара, али је на његову жалост лопта прошла поред стативе. До краја првог дела игре, оба ривала имала су неколико шанси, али су голмани добро одрадили свој део посла.  У 52. минуту хладан туш за домаће играче и навијаче. Вук Костић је из непосредне близине савладао голмана Илију Хајровића. Десет минута касније гости су преко истог играча повећали предност. Изведен је слободан ударац са неких 30 метара, лопта је изненадила одбрамбене играче Кикинђана и завршила у мрежи. А у финишу када су домаћини кренули у напад госту су постигли и трећи погодак.

М. С.

Будућност - Слога 4:2 (2:1)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија: Бибин (Зрењанин). Стрелци: Ђукић у 19, 22, 85. и Перин у 90+2 за Будућност, а Топић у 13. и 68. минуту (аутогол) за Слогу.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Ковачевић 7 (Манојловић 7), Топић 7, Ранитовић 7, Вукоје 7 (Кораћ 7), Војводић 7 (Перин 7), Јовановић 8, Ђукић 9, Богић 7, Лаништанин 7.

СЛОГА: Стевановић 6, Прица 6, Ангеловски 6, Савков 7, Недимовић 6 (Вукомановић), Селаковић 7, Лазаревић 7, Олђа 6, Коруга 7, Цветичанин (Чорда 7), Стефановски 7.

Меч су обележила два домаћа играча головима и то троструки стрелац Небојша Ђукић и његов суиграч Владимир Топић који је чак два пута савладао сопственог голмана. Слога је повела у 13. минуту поготком Топића који је у жељи да избаци лопту погодио сопствену мрежу. Изједначио је Небојша Ђукић. Неколико минута касније Ђукић је постигао и свој други погодак, пошто је са 16 метара јаким шутем погодио мрежу.

У 68. минуту поново се домаћи играч Топић “уписао” у листу стрелаца али у сопствену мрежу, па су тако играчи Слоге из Пландишта имали прилику за нову радост. Ипак, радост им је помутио трећим погодком Ђукић и то пет минута пред крај. Тачку на утакмицу ставкио је резервиста Перин у надокнади времена.

М. С.

Крајина - Јединство (НБ) 4:2, Бегеј - Козара 0:1, Будућност - Слога 4:2, Кикинда - БАК 0:3, Младост (О) - Пролетер 3:1, Раднички (К) - ЖАк 1:1, Слобода - Раднички (С) 2:0, Војводина - Јединство (БК) 1:0.

1. Слобода            12     8      3      1      21:5  27

2. Козара               12     8      2      2      19:8  26

3. Војводина          12     7      2      3      18:9  23

4. Јединст. (БК)     12     6      3      3      26:15        21

5. Будућност          12     6      3      3      22:16        21

6. ЖАК                    12     4      5      3      16:13        17

7. Младост (О)       12     5      2      5      15:16        17

8. Јединст. (НБ)      12     5      1      6      25:14        16