Војвођанска лига – исток: Домаћин бољи у дербију

​​​​​​​ОФК Кикинда - ЖАК 2:1 (0:1)
lopta_u_mrezi_1

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца око 500, судија: М. Рунић (Житиште). Стрелци: Важић у 55. и Бугарски у 73. за ОФК Кикинду, а В. Китановић у 22. минуту за ЖАК. Жути картони: М. Вукобрат, Грујић, Илић (ОФК Кикинда).

ОФК КИКИНДА: М. Вукобрат (Хајровић 7), Д. Кнежевић 7, Илић 8, Утржен 6 (Бугарски 7), Киурски 7, Кресоја 7, Красин 8, Црномарковић 7, Радак 6 (Нешић 6), Важић 7, Г. Грујић 7.

ЖАК: Гајинов 7, Ми. Зечевић 7, Јанков 6, Пашић 6, Вокић 7, Ћирић 7, Ма. Зечевић 7, Радловић 6, В. Китановић 7, Ратко 7, И. Фучак 6 (Перишић 6). У 22. минуту Марко Зечевић је извео искоса слободан ударац, а искусни Владимир Китановић је лепо тукао. Млади голман домаћина је успео да одбије лопту, али је помоћни судија сигнализирао да је прешла гол линију.

У 35. минуту после једног дуела повредио се М. Вукобрат и упркос жељи да остане међу стативама после неколико минута морао је у сввлачионицу. У међувремену домаћи су погодили пречку.  У наставкуу меча тренер Кресоја је чпомешао карте и то је дало резултзат. Врло брзо изједначио је Тома Важић. У 73. минуту резервиста Бугарски постигао и решио меч.

До краја сусрета оба противника имали су неколико неискоришећних прилика. Домаћин сматра да је судија у 88. минуту могао показати на белу тачку, јер је у казненом простору тима са Вашаришта оборен један њихов играч, али судија је имао друго мишљење.

М. С.

Крајина - Козара 0:3 (0:3)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца око 200, судија: Милосављевић (Ковин). Стрелац: Мисић у 15. 34. и 36. минуту.

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 6, Косановић 6, Грмуша 6, Ковачевић 6, Вучковић 6 (Маринковић 6), Мирчетић 7, Чаврић 7, Иванчевић 7, Алексић 7, Граховац 7.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Д. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 8, Рељић 7 (Д. Бјелановић 7), Б. Бунић 8, Зељковић 8 (Иветић), Мисић 9, Н. Ђаковић 7, Лисица 7 (Ћекић 7), Чуданов 8.

Јунак овог сусрета био је гостујући нападач Милан Мисић, који је чак три пута погодио мрежу домаћег голмана Ђуре Родића. Био је ово шести пораз домаћина у овогодишњем првенству, односно шеста победа гостију из Банатског Великог Села.

М. С.

Младост (О) – Раднички (С)  3:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Тополић  (Житиште). Стрелци: Терзић у 23, Додић у 80, Јаковљевић у 89 за Младост,а  Живојиновић у 29. минуту за Раднички.

МЛАДОСТ: Лапић 7, Николић 7, Јаковљевић 7,5, Тошић 7, Гиговић 7 (Ђукановић 7), Пештерац 7, Додић 8, Каранфиловски 7,5, Терзић 7,5 (Лазиница -), Вукајловић 7, Петровић 7 (Антић -).

РАДНИЧКИ: Чанак 7, Унгур 6 (Петровић 6), Ераковић 6,5, Кукољ 6, Живојиновић 7, Стојаковић 6,5, Радуловић 6,5, Зоретић 6,5, Милош 6,5, Милошевић 6,5, Микица 6.

Домаћи фудбалери су евроголом младог Терзића. После шест минута игре гости из Сутјеске су из првог напада постигли изједначујући гол, а стрелац је био Живојиновић. У првом полувремену прилике за Омољичане имали су Гиговић, Тошић, али је Чанак био сигуран.

У другом полувремену иста слика на терену. Фудбалери Младости су имали потпуну инцијативу и десет минута пре краја Додић је главом затресао мрежу гостију, да би Јаковљевић после лепе акције изашао сам испред голмана и поставио коначан резултат.

Б. Стојковски

Слобода - Војводина (П) 3:1 (1:1)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 200, судија: Грујић (Вршац). Стрелци: Галић у 10. Цвијановић у 48. и Гавриловић у 57. (из пенала) за Слободу, а Малбашић у 20. минуту (из пенала) за Војводину.

СЛОБОДА: Ковач 7, Латковић 7, Штеванов 7 (Радивојац 7), О. Ћулибрк 7, Јовандић 8, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 8, Гавриловић 7 (Мајкић 7), Коцкар 7 (Дакић 7), Ђ. Поповић 8.

ВОЈВОДИНА 1928: Магда 7, Јешић 6, Станојевић 6, О. Кнежевић 7, Минић 7, Малбашки 7, Живанов 7, Влаучин 6, Ранков 7 (Шемић), Богдановић 7, Ђајски 6 (Рудић).

Први гол постигао је млади стрелац Никола Галић у 10. минуту, након што је употребљиву лопту од Петра Цвијановића пребацио преко голмана гостију Мартина Магде. У 20. минуту гости су изједначили и то погодком са беле тачке. Претходно је Славко Ћулибрк у свом казненом простору оборио Минића. Сигуран реализатор био је Малбашки.

У наставку игре домаћин је после само три минута. преко Петра  Цвијановића, иначе најбољег актера меча после корнера главом сместио лопту у небрањени део мреже. И други пут у овом сусрету гледаоци су видели ударац са 11 метара, а овога пута је био у корист екипе Слободе. До пенала је дошло јер је у казненом простору Перлежана оборен домаћи играч Коцкар. Сигуран реализатор пенала био је Неђа Гавриловић.

М. С.

Јединство (НБ) - Слога  2:1 (2:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 150. Судија: Јоцић (Книћанин). Стрелци: Дрљача у 34, Бабић у 44. за Јединство, а Олђа у 79. минуту за Слогу. Жути картон: Марјановић (Слога)

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, Петров 7 ( М. Матић -), Еремић 7, Перуничић 7, Виновић 8, Бабић 7 (М. Пецарски -), Дрљача 9, Н. Пецарски 8, Месарошки 7 (Лалић -), Ћулум 7, Кораћ 7

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 6, Олђа 7, Савков 6, Недимовић 6 (Марјановић -), Вукомановић 6, Црногорац 6, Спремо 6, (Лазаревић 7), Ангеловски 6, Коруга 7, Цветичанин 6

Гости из Пландишта су изненадили отвореном игром и били су равноправан ривал све до 34. минута, када је после корнера, који је извео Ненад Виновић, најбољи појединац сусрета Марко Дрљача, главом сместио лопту под пречку немоћног Стевановића.

У најлепшој акцији на утакмици, у 44. минуту, Виновић је са леве стране упутио центаршут, да би потом Александар Бабић лопту захватио волејом, који се реко виђа на нашим теренима и постигао евро гол. Уљуљкани вођством домаћи су у наставку играли без амбиција, а када је у 79. минуту, после корнера Стефани Олђа савладао Вескова, грчевито су бранили минималну предност.

Ст. Давидовић

Раднички (К) - Јединство (БК) 1:3 (1:1)

КОВИН: Стадион: Радничког, гледалаца: 100. Судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Симић у 44 за Раднички, а Симић у 34 (аутогол) у 34, Ановић у 65, Зекановић у 87.минутуза Јединство.

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Дивнић 6,5, Живић 6,5 (Бицуљевић 7), Маринковић 6,5,  Раденковић 6,5, Костић 6 (Рајић -), Дробњак  6, Секулић 6 (Ђорђевић -) Симић 7, Игњатовић 6,5, Делиблачанин 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Бицок 7, Грбан  6,5, Радишић 7, Ђорић 6,5, Живанов 6,5 (Иванчевић -), Зекановић 7, Шаренац 6,5, Ђокић 7 (Јаворина -), Ановић 7, Панић 6,5.

Домаћи фудбалери на свом терену поражени су од гостију из Банатског Карађорђева који су добром и организованом игром однели три бода. Гсти су дошли у вођство аутоголом Симића, да би исти играч у последњем мнуту рвог полувремена изједначио. После одмора фудбалери из Ковина имали су неколико прилика, али нису успели да  затресу мрежу голмана Томића, да би гости успели преко Ановића и Зекановића да дођу до победе.

Б. Сојковски

БегејБАК 1:0 (1: 0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Младости, гледалаца 150. Судија Попов (Зрењанин). Стрелац Милинковић у 27. минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић -, Ј. Мијатовић 8, Кулић 7 (од 80. Живковић -), Прошић 7, О. Умићевић 6 (од 46. Свјетлица 6,5), Милинковић 8 (од 71. Ристић -), Ћурчија 7, Борић 7, Самарџић 8, Николић 7 и Смаилагић 8.

БАК: Милојевић 7, Петковић 7, Шинжар 6, Тимотијевић 6, Батори 6, Јарковачки 7, Бобић 7, Стојичић 6, Секуловић 6, Анђелић 6 и Југа 6 (од 46. Ибишевић 7).

Житиштаани су освојили три значајна бода у настојању да се приближе средини табеле, а до победе су дошли теже него што су очекивали. Наиме, веома добро организована одбрана гостију и повремени контранапади били су велика препрека за нападаче Бегеја, али ипак је Милинковић успео да у 27.минуту пробије оклоп гостију из Беле Цркве изванредним поготком када је, иако у окружењу двојице противничких игарача, вешто лобовао голмана гостију. Пропустили су домаћи још неколико прилика за постизање погодака, па је „минималац“ био одлучујући за крајњи исход овог интересантног меча.

Д. Милићев

Крајина - Козара 0:3, Јединство (НБ) - Слога 2:1, Бегеј - БАК 1:0, Будућност - Пролетер 3:0, Кикинда - ЖАК 2:1, Младост (О) - Раднички (С) 3:1, Раднички (К) - Јединство (БК) 1:3, Слобода - Војводина 3:1.

1. Слобода           10     7      2      1      19:5  23

2. Јединст. (БК)    10     6      2      2      26:14        20

3. Козара              10     6      2      2      15:8  20

4. Будућност        10     5      2      3      17:13        17

5. Војводина        10     5      2      3      13:9  17

6. Јединст. (НБ)  10     5      1      4      23:7  16

7. Раднички (С)  10     5      1      4      18:16        16

8. Младост (О)   10     4      2      4      11:13        14