Војвођанска лига – Исток: Преокрет Козарчана у наставку

Слога - Слобода (НК) 2:3 (3:0)
nikola perunicic

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Радуловић (Елемир), стрелци: Стефановић у 1. Спремо у 14. за Слогу, а Н. Јовандић у 53. и 82. и Гавриловић у 71. минуту за Слободу.

СЛОГА: Стевановић 6, Прица 7, Олђа 7, Савковић 7, Алберт 7, Селаковић 8, Црногорац 8, Спремо 8 (Лазаревић 7), Стефановски 8, Коруга 7 (Недимовић 7), Родић 7.

СЛОБОДА: Ковач 7, Штванов 7, О. Ћулибрк 7, Јовандић 8, С. Ћулибрк 7, Галић 7, Цвијановић 7, М. Спахић 8, Гавриловић 8 (Лолић), Коцкар 7 (Ж. Попов 8), Војводић 8.

Меч у Пландишту био је изузетно занимљив. Већ у 1. минуту домаћин је повео, а стрелац је био Стефановски. У 14. минуту поново су се радовали домаћи играчи, јер се у листу стрелаца уписао и Спремо. У наставку игре сасвим друга прича. Гости су играли ангажованије, а плод тога је био први погодак Николе Јовандића у 53. минуту, а у 71. Неђо Гавриловић је поравнао резултат.  Осам минута пре краја Јовандић је постигао и трећи погодак за Слободу.

М. Секулић

БАКВојводина (П) 0:2 (0:1)

БЕЛА ЦРКВА: Стадион: БАК-а, гледалаца: 150. Судија: Милосављевић (Ковин) 8. Стрелци: Станојевић у 14, Влаучин у 90. минуту.

БАК: Ировић 7, Петковић 6,5,  Шинзар 6,5, Марковић 6 (Батори -),  Југа 7, Митревски 7, Милковић 6,5, Ђуркин 6,5, Јарковачки 6,5 (Симић -), Вељковић 6 (Деспотовић -), Анђелић 6,5.

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Рудић 6,5, Јешић 6,,5 Кнежевић 6 (Гинић -), Станојевић 7,5, Калајџија 6 (Шемић -), Живанов 7, Влаучин 7 (Дачај -), Нинић 6,5, Јефтић 6, Џајски 6,5.

Гости из Перлеза успели да искористе две прилике и освоје три бода. Перлежани су повели после корнера Живанова, Станојевић је главом савладао голмана Ировића. У последњих десетак минута меча домаћи фудбалери имали су прилике за изједначење - погодили су стативу.

У последњем минуту меча после корнера Живанов је пронашао Влаучина који је био на правом месту савладао Ировића.

Б. Стојковски

ЖАК - Раднички (С) 0:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 300, судија: Грујић (Вршац), стрелац: Росић у 87. минуту. Жути картони: Н. Магочевић, Н. Ковачевић, Чордаш (Раднички).

ЖАК: Ољача 6, Надлачки 6, Латковић 6, Ђурђевић 6, Вокић 6, Ћирић 7, Радивојац 6, Кочиш 6 (Пашић 6), Гавранов 6 (Чуданов), Рацко 6, Фућак 6.

РАДНИЧКИ: Загорац 6, Марков 6, Лојпур 6, Н. Магочевић 7, Огњеновић 7, Н. Ковачевић 6, Станић 6 (Козић), Милош 6, Дубљевић 7, Чонтош 6 (Грмаш), М. Магочевић 6 (Росић 7).

Играло се између два шеснаестерца, без неких већих прилика.  Уласком у игру искусног Бранислава Росића гости из Сутјеске су ипак стигли до победе. У 87. минуту Огњеновић је набацио лопту у казнени простор железничара, два пута је голман домаћина Ољача успео да је одбоје, а онда је присебни Росић и погодио мрежу.

М. Секулић

Јединство (НБ) – Младост 4:1 (3:1)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  100. Судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Бабић у 14, Перуничић 18, 41. и 73. за Јединство, а Тошић у 24. минуту за Младост. Жути картон: Каранфиловски (Младост). Црвени картон: Весков (Јединство).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, Петров 7, Њагрин 7,  М. Матић 8, Перуничић 9, Бабић 8, (Врањеш -), Дражић 8,  Дрљача 7, Виновић 7 (Н. Пецарски 7 ), Ћулум 7 (Месарошки 7), Кнежевић 8

МЛАДОСТ: Луковић 6, Живановић 6, Петровић 6, Лазиница 6, Вукајловић 6 (Ђукановић - ), Гиговић 6, Пештерац 7, Тошић 7, Додић 6, Каранфиловски 6, Лукић 6.

Новобечејци су се гостима из Омољице реванширали пуном мером за јесењи пораз, а творац убедљиве победе је Никола Перуничић, који је постигао три прелепа гола, од којих је онај трећи права мајсторија.

Најбољи стрелац Јединства се у 73. минуту изборио за једну лопту и када му је голман Луковић пошао у сусрет, лобовао га је и запечатио судбину гостујућем тиму. Од 75. минута домаћин је играо са десет фудбалера, пошто је оправдано искључен голман Борис Весков, који је ван казненог простора непрописно зауставио играча Младости, који је имао отворен пут ка голу.

Како Јединство није имало резервног голмана, до краја утакмице бранио је играч Игор Дражић и то веома успешно.

Ст. Давидовић

Козара - Раднички (К) 4:0 (1:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 350, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Лисица у 24. Д. Ивановић у 76. и 88. и Мисић у 81. минуту. Жути картони: Чекић (Козара), Маринковић (Раднички). Црвени картон: Шарановић (Раднички).

КОЗАРА: М. Ђаковић, Ми. Зечевић 7, Д. Ивановић 8, Т. Бјелановић 7, Н. Ђаковић 7, Чекић 7, Зељковић 7 (М. Бунић 7), Мисић 8, Д. Бјелановић 7 (Рељић 7), А. Петровић (Лисица 7), Ма. Зечевић 7.

РАДНИЧКИ: Алавања 6, Драгић 6 (Секулић 6), Раденовић 7 (Добријевић 6), Дивнић 6, Маринковић 7, Стојановић 6 (Гавриловић 6), Бицуљевић 7, Голубовић 6, Дробњак 6, Пејић 6, Шарановић 5.

Серију од четири поготка отворио је млади бонус играч Марко Лисица у 24. минуту који је само неколико тренутака пре тога заменио свог млађег колегу Александра Петровића.

У наставку игре, са играчем више домаћин је тек у 76. минуту успео да  постигне други погодак. У 81. минуту голман Радничког избио је лопту на 20 метара, први стрелац домаћих Милан Мисић, је прихавтио лопту и лобовао голмана. Тачку на утакмицу ставио је својим другим голом Ивановић два минута пре краја.

М. С.

Крајина - Будућност (СЦ) 3:2 (0:1)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 300, судија: Домазетовски (Панчево), стрелци: Вучковић у 65. 74. и 78. за Крајину, а Перин у 36. и Вукоје у 76. минуту за Будућност.

КРАЈИНА: Рудић 7, Грмуша 7 (Ференци 7), Кукољ 7, Ковачевић 7, Јухас 8, Мирчетић 7 (Б. Вучковић 9), Милошевић 8, Вукоје 7, Богић 7 (Грубер 7), Алексић 8, Живојиновић 7.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Лаништанин 6, Перин 7, Аранитовић 6 (Салма 7), Вукоје 7, Јовандић 6 (Стојић 7), Ђукић 8, Крџалин 6, Прпа 6 (З. Спахић), Стојичић 6.

Гости из Српске Црње на одмор су отишлив ођством од 1:0 а стрелац је био Верин у 36. минуту након што му је за погодак припремио Небојша Ђукић. У другом полувремену уместо Мирчетића у игру је ушао стамени Борислав Вучковић који је постигао три поготка.  Гости су успели да изједначе у 76. минуту на 2:2, али су потом домаћини преко Вучковића обезбедили победу и три бода која им значи пуно у борби за опстанак.

М. Секулић

Крајина - Будућност 3:2, Бегеј - Кикинда 2:0, Јединство (НБ) - Младост (О) 4:1, Козара - Раднички (К) 4:0, Слога - Слобода 2:3, БАК - Војводина 0:2, Пролетер - Јединство (БК) 2:2, ЖАК - Раднички (С) 0:1.

1. Козара             16     12     2      2      28:9  38

2. Слобода          16     11     4      1      34:8  37

3. Војводина        16     11     2      3      35:11        35

4. Јединст.(БК)    16     9      4      3      38:21        31

5. Јединст.(НБ)    16     8      2      6      39:18        26

6. Будућност        16     7      4      5      28:23        25

7. Младост (О)     16     7      2      7      25:24        23

8. Крајина             16     7      0      9      22:37        21