Војвођанска лига – југ: Кисачани изненадили Ердевичане

​​​​​​​Слога (Е) - Татра 2:3 (1:1)
erdevik

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 100, судија Неговановић (Сремска Митровица).Стрелци: Ристић у 38. и Симеуновић у 72. за Слогу, а Гаџић у 6. и Пекић у 49. и 70. минуту за Татру. Жути картони: Ђукнић (Слога), Петровић, Берић, Пекић, Муњас (Татра).

СЛОГА: Петровић 6, Ђуркић 6, Халиловић 5, Росић 7, Ристић 6, Смиљанић 5, Грковић 7, Б. Поважан 6 (Симеуновић 6), Грубиша 6, Микић 6 (Докнић), Шарић 6.

ТАТРА: Муњас 6, Зирић 6, Дражић 7, Берић 7, Петровић 6, Апић 7, Сапунџић 6, Гаџић 7, Барић 7 (Клаић), Ћетковић 7 (Стевановић), Настић 6 (Пекић 8.

Гости су допутовали у Ердевик са намером да освоје макар бод, а освојили су сва три. И то заслугом домаћих играча који су лоше процењивали акције гостију. Просто су се домаћини утркивали ко ће више направити грешака. Гаџић је побегао одбрани домаћих и то лако и са седам метара матирао Петровића. У финишу полувремена после набацивања лопте из корнера од стране Симеуновића Ристић је највише скочио пред голом гостију и главом сместио лопту иза леђа голмана Муњаса.

У наставку после грешке Ристића Пекић је дубинску лопту претворио у гол. А и његов други гол је пресликан као и први опет је искористио дубинску лопту. Други гол за домћаине пстигао је Симеуновић из ударца са око 17 метара.

А. Кузмић

Хајдук (Д) - Слога (Т) 3:0 (1:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Димоски (Нови Сад). Стрелци: Шућак у 40. и Миленковић у 66. и 76. минуту. Жути картони: Стевић, Миленковић, Дармановић (Хајдук), Немања Томић, Бајић (Слога).

ХАЈДУК: Радић 7, Пазарски 7, Стевић 7, Шућак 7, Лукић 7, Кременовић 7 (Пушкаш 7), Остојић 7 (Дармановић 7), Скорупан 7, Миленковић 8, Бакош 7 (Ђокић 7), Мандић 7.

СЛОГА: Слејпчевић 7, Немања Томић 6, Пастор 6, Дашић 6, Зелић 6 (Субашић), Никола Томић 6, Свитић 6, Миловац 7, Лазар Томић 6, Ђорђевић 6, Бајић 7.

Одлична игра Дивошана. Први гол је постигао Шућак после повратне лопте Бакоша. У другом полувремену Миленковић је прво повисио резултат пошто је искористио идеалан центаршут, а након десетак минута игре постигао је и свој други гол. И то левом ногом с 16 метара. Пре гола просто се поиграо са двојицом противничких играча. Имали су Дивошани још неколико повољних шанси и то правих, али су стрелци, били мало брзоплети.

Р. Маричић

ЛСК - Хајдук (Б) 1:7 (0:1)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, гледалаца 200, судија Ранковић (Јарак). Стрелац: Шћурк у 76. за ЛСК, а М. Митровић у 16, 59. и 78, С. Гавриловић у 48, Суботин у 58, Ж. Митровић у 69. и М. Гавриловић у 70. минуту за Хајдук. Жути картони: Вукотић, Вулетић (ЛСК).

ЛСК: Овшек 5, Давогић 6, Вулетић 7, Лађевац 6, Трубић 6, Н. Бојић 6, Босанчић 7 (Шћурк 7), Вукотић 6 (Јошић), Опарушић 6 (Рибић), Плавшић 6, Василић 6.

ХАЈДУК: Благојевић 7, Грковић 7, Суботин 7, С. Гавриловић 8, М. Гавриловић 8, М. Митровић 8,  Живановић 7, Петровић 7, Мачак 7 (Орошић 7), Цураковић 7 (Георгијев 7), Ж. Митровић 8.

Домаћини су били много бољи ривал у првом полувремену. Чак су имали шест такозваних великих прилика, али повели су ипак гости јер су искористили своју једну једину шансу. М. Митровић је матирао Овшека са неких осам метара.

У наставку Бешчани су сваку своју контру претворили у гол и дошли до убедљивог резултата. Уз то су пропустили низ шанси.

М. Плавшић

Подунавац - Раднички (Ш) 1:2 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца гледалаца 100, судија Самац (Футог). Стрелци: Тинтор у 16. за Подунавац, а Мијатовић у 46. и Дерајић у 68. минуту за Раднички. Жути картони: Вукмировић (Подунавац), Ј. Сарић (Раднички).Црвени картон: Шолаја (Подунавац).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 6, Шолаја 6, Вујасиновић 6, Петронијевић 6, Тинтор 6, Јакшић 6, Балашевић 6, Анђелковић 6, Ђуричић 6 (Вукмировић 6), Бртка 6, Мандић 6 (Петковић 6).

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Мијатовић 7, Ј. Сарић 7, Бошњаковић 7, Васић 7, Стојшић 7, Дерајић 8, Крајновић 8, Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

Фаворизовани домаћини повели су у првом полувремену и имали прилике које нису искористили, док су у наставку гости из Шида имали пуну иницијативу заслужено преокренули резултат.

М. Радаковић

Подриње - Сремац (В) 0:1 (0:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 500, судија Пјевац (Темерин). Стрелац: Марковић у 17. минуту. Жути картони: Требовац, Томић, Павловић, Ђурђевић (Подриње), Белак, Бабић, Спаловић (Сремац).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Филиповић 5, Чокањаловић 5 (Живковић 6), Теодоровић 7, Пршић 5, Рого 5 (Павловић), Ђурђевић 5, Требовац 5 (Ивић 6), Пантић 5, Арсеновић 5,Томић 5.

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Белак 8 (Радивојевић 7), Милојевић 7, Драгановић 7, Бабић 7 (Грујић),  Боснић 8, Спаловић 6 (Рундић), Марковић 8, Шака 6, Поповић 6.

Играчи Подриња одиграли су најслабију партију у првенству на свом терену. Овај меч су одиграли и без двојице кључних играча у одбрани А. Радовановића и Мијајловића. То су гости знали и на крају се испоставило да им је била довољна и једна почетничка грешка домаће одбране за победу.

Ипак домаћини су могли доћи и до бода и до победе. У 82. минуту Арсеновић је два пута био у прилици са два метра савлада искусног голмана гостију Старчевића. И оба пута промашио је празну мрежу.

У надоикнади времена гости су лопту избацили руком у корнер, али судија Пјевац није показао на пеналтик. Само је одмахнуо руком.

М. Дрмановић

Југовић - Јединство (СП) 2:1 (2:0)

КАЋ: Стадион Југовића, гледалаца 100, судија: Б. Граовац (Рума), стрелци: Ћеран у 13. и Терзић у 45. за Југовић, а Ђуран у 77. минуту за Јединство.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7,5, Рис 7,5, Дуброја 7?5, Ћеран 8, Вучковић 7,5, Вулетић 7,5, Антонић 7,5 (Остојић), Терзић 7,5, Срдић 7,5 (Томовић 7), Бабић 7,5, Павловић 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Цветановић 6,5, Бојбаша 7, Живковић 7, Грубор 6,5, Тошић 6 (Играч 6,5), Зарић 7, Шоберт 7, Михајловић 6,5, Вујичић 6,5 (Ђуран 7,5), Зоговић.

Домаћин је славио у врло борбеној утакмици, захваљујући головима у првом полувремену Ћерана и Терзића непосрдно пре одласка на одмор. Част гостију ангажованијих у наставку сусрета спасао је Ђуран у финишу.

Борац (Ш) - 1. мај 0:2 (0:1)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија:Савић (Нови Сад), стрелци: Мачвански у 35. Радишић у 90. минуту (из пенала).

БОРАЦ: Бузаџија 6, Јасић 6, Макивић 6, Живанов 6, Д. Зечевић 6, (Божић), Ивановић 5, Гргић 5, Ружин 5 (Л. Веселиновић), С. Веселиновић 6, Попин 5, Панић 5 (Мијић).

1. МАЈ: Шегавац 7, Новаковић 7, Станивуковић 7, Пендо 7, Мачвански 8 (Лацковић), Крстић 7 (Добић 7), Миливојевић 8 (Лазић), Радишић 8, Ђокић 7, Стојчић 7, Зец 7.

Потпуно неочекивано, а по приказаној игри заслужено су у дербију славили гости из Руме. Била је ово најслабија игра претедента за највиши пласман. У 35. минуту на половини домаћих погрешио је Гргић, а Миша Мачвански прихватио је лопту и прецизним ударцм са 25 метара погодио горњи угао немоћног Бузаџије. Гости су зналачки чували предност, а притом су и озбиљно угрожавали гол домаћих. У последњем минуту регуларног дела у шеснаестерцу Борца оборен је Александар Радишић, а судија Савић је показао на најстрожу казну. Најбољи актер Александар Радишић реализовао је пеналтик и само потврдио победу.    М. По.

ЕРДЕВИК: Слога - Татра 2:3, КАЋ: Југовић - Јединстрво (СП) 2:1, ШАЈКАШ: Борац - Први мај 0:2, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Сремац (В) 0:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Раднички (Ш) 1:2, ЛАЋАРАК: ЛСК -Хајдук (Б) 1:7, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Т) 3:0.Хајдук из Чуруга је био слободан.

1. Југовић           10     7      1      2      12:8  22

2. Први мај          9      7      0      2      19:10        21

3. Подриње        10     5      3      2      13:5  18

4. Борац (Ш)       10     5      3      2      14:7  18

5. Сремац (В)      9      5      3      1      8:4    18

6. Слога (Е)         9      5      1      3      19:12        16

7. Хајдук (Б)        9      4      1      4      16:12        13

8. Подунавац     10     4      1      5      14:10        13