Војвођанска лига – југ: Шајкашани бункером до бода

​​​​​​​Младост (НС) - Борац (Ш) 1:1 (0:1)
Mladost-Borac

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 600, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Милетић у 55. за Младост, а Миловац у 8. минуту за Борац. Жути картони: Вукаљевић, Л. Слијепчевић, Керекеш, Фачол, Каурин (Младост), Зечевић, Васин (Борац).

МЛАДОСТ: А. Слијепчевић 7, Вукаљевић 7, Кнежевић 7, Л. Слијепчевић 7, Вилотијевић 7 (Хајризи 7), Вујовић 7, Керекеш 7 (Каурин 7), Гојковић 7, Ренић 7, Милетић 7, Фачол 7.

БОРАЦ: Бузаџија 7, Краговић 7, Макивић 7, Ћук 7, Станојев 7, Д. Зечевић 6,5 (Ракић 7), Јолић 7, Лазић 7 (Веселиновић 7), Грковић 7 (С. Зечевић), Васин 7, Миловац 7.

Новосађани су у дербију против Борца пропустили прилику да сами презиме на врху Војвођанске лиге - југ. У 8. минуту дубинска лопта пала је на ивицу шеснаестерца,  а Миловац је за делић секунде био бржи од А. Слијепчевића и главом погодио мрежу. У 30. минуту Грковић је из идеалне прилике шутирао преко леве стативе.  Екипа Младости имала је пуну инцијативу и на почетку другог дела после корнера Фачола је у гужви одбијену лопту од Милетића сместио у леви доњи угао. Гости су се до краја бранили и успели су да однесу бод из Новог Сада.

Најбољу прилику у 88. минуту пропустио је Фачол када је уместо мреже погодио голмана Бузаџију.

Д. Иванић

Цемент - Младост (БЈ) 3:1 (1:1)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 200, судија: Петровић (Сремска Митровица), стрелци: Балетић у 9. и 49. Секулић у 76. за Цемент, а Стојановић у 4. минуту (из пенала) за Младост. Жути картони: Зоговић, Пековић, Секулић (Цемент), Стојаковић, Ковачевић, АПић (Младост).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 8, Унгар 7, Скоко 8, Ивановић 8, Бајић 7 (Стојановић), Томић 7 (Васић 6), Балетић 8, Секулић 8 (Маријановић), Јовишић 7, Зоговић 8.

МЛАДОСТ: Лолић 7, Апић 7, Мрђеновић 7, Леђанац 7, Тодоровић 7, Боровница 6 (Антонић 6), Тривуновић 7, Стојановић 7 (Ковачевић 6), Стојаковић 6, Нинковић 6 (Кнежевић 6), Ковачевић 7.

Сусрет старих ривала и овога пута био је на високом нивоу.  Цементашима је ово била пета победа у финишу првенства и остаје им да жале за пропуштеним шансама на самом почетку првенства, јер би редослед на табели био повољнији у корист Беочинаца.

Серију лепих голова отворио је Феђа Балетић са два ефектна поготка. Тачку на одличну фудбалску представу ставио је искусни Страхиња Секулић евроголом са преко 25 метара погодивши угао где се спајају пречка и статива.

Б. Старчевић

Слога (Т) - Хајдук (Д) 0:2 (0:2)

ТЕМЕРИН: Игралиште  Слоге, гледалаца 150, судија: Радић (Ириг). Стрелци: Стевић у 24. и Атић у 40. минуту.

СЛОГА: Пушкић 7, Ћук 6,5, Нем. Томић 6,5, Зелић 7, Бановић 6,5, Мијаиловић 7, Марковић 6,5 (Пролић:, Пастор 7, Ђекић 6 (Л. Томкић 6), Ник. Томић 6,5, Икрашев 6.

ХАЈДУК: Петровић 7,5, Давогић 7, Пендо 7, Радман 7,5 (Свићевић:, Михајловић 7, Ристић 7, Атић 7 (Симић), Халиловић 8, Мандић 7,5, стевић 7,5, Трнинић 7 (Марковић).

Темеринци нису успели да помрсе конце гостима из Дивоша, који су победом ставили тачку на берићетну јесен. Такав расплет, могао је да се наслути већ до одласка на одмор, јер су стрелци Хајдука два пута били прецизни. На одбитак од голмана, натрчао је Горан Стевић, док је Младен Атић најбоље реаговао после корнера и дуплирао капитал.

М. Менићанин

Раднички (НП) - Слога (Е) 0:2 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 200, судија: Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Дробац у 57. Стојшић у 70. минуту. Црвени картон: Домчић (Слога) у 65. минуту.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Богдан 7, Бурсаћ 6,5, Балашевић 7, Шавија 6,5 (Симић), Сарачевић 7, Петошевић 6,5, Кнежевић 6,5, Цветковић 6,5 (Мемаровић), Ивановић 7, Зорић 6 (Витас 7).

СЛОГА: Тојагић 7, Домчић 7, Стојшић 7,5, Томчић 7, Мајуновић 7, Грубиша 6,5, Дробац 7 (Вуковић), Ристић 7, Барић 7,5, Стојчић 6,5, Мачвански 6,5.

Слога је у 57. минуту дошла до вођства, по десној страни је прошао капитен Ристић, идеално убацио лопту у 16 метара на коју је натрчао Дробац и са седам метара пласирао је лопту у небрањени део мреже. Домаћи играчи нису искористили преднсот играча више што су гости качзнили прелепим голом Стојшића са 20 метара за коначних 2:0.

С. Р.

Слобода - Сремац (В) 2:1 (0:1)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Стадион Слободе, гледалаца 150, судија Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Мркајић у 70. и Драгојевић у 72. за Слободу, а Шака у 43. минуту за Сремац. Жути картони: Ђуричић (Слобода), Кубуровић, Спаловић, Коларов (Сремац).Црвени картони: Спаловић, Шака (Сремац).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7 (Ашћерић), Кубуровић 7, Митровић 7, Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Гаћеша 7, Пазарски 7 (Мркајић 7), Ристић 7 (Радошевић), Драгојевић 7.

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Бабић 7, Богојевић 7, Драгановић 7, Спалевић 6, Рудић 7, Шака 6, Давидовић 7 (Морача), Цоњенвски 7, Кубуровић 7, Коларов 7.

У дербију зачеља Слобода је победом поправила општи утисак у јесењој сезони. Одмах на почетку сусрета Пазарски је имао идеалну прилику да домаћи поведу.Зато је Шака имао више среће у финишу полувремена. Шутирао је с 25 метара, више је то био центаршут, али је лопта ипак нашла пут у мрежи. Домаћини су у наставку постигли два веома лепа гола и тако плански освојили сва три бода. Мркајић је поравнао резултат, после центаршута Радошевића.

Победу домаћину донео је Драгојевић. Искористио је дубинску лопту. Стигао је лопту пре целе гостујуће одбране и лако је матирао изненађеног Старчевића.У самом финишу утакмице Нинић је могао постићи и трећи гол за домаћине, али је траљаво шутирао.

С. Сарић

Подунавац - Југовић 5:0 (2:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 150, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Јовановић у 41, Зоговић у 44, Н. Ђуричић у 55. и 57. и Тинтор у 90. минуту (из пенала). Жути картон: Грбовић (Југовић).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 7, Јовановић 8, Пауновић 7, Н. Ђурић 8, Зоговић 7, Анђелковић 8, Марко А. Живковић 8, Д. Ђуричић 8, Марко С. Живковић 8 (Милош Живковић), Мирић 8, Мандић 7 (Тинтор 7).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 6, Ђеран 6, Вучковић 6, Блажић 6, Јакшић 5, Вулетић 6 (Пиљак 6), Николић 6, Поповић 6, Милојевић 5, Ђаковић 6, Вујадиновић 5.

Домаћини су одиграли одлчан меч без иједне грешке. Гости морају бити задовољни што су се провукли само са „петардом“. Белегишани су промашили још неколико идеалних прилика.

М. Радаковић

Подриње - Црвена звезда 5:0 (2:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 150, судија Миња Митровић (Ердевик). Стрелци: Станић у 39, Радуловић у 44. и 47, Томић у 65.и Мијаиловић у 72. минуту. Жути картони: Караћ, Матић (Црвена звезда). Црвени картон: Жељко Новаковић тренер (Црвена звезда).

ПОДРИЊЕ: Релић 8, Петрић 9, Теодоровић 9, Савиновић 9 (Рого 8), Ђурђевић 8, Мијаиловић 9, Требовац 9, Радуловић 9, Пантић 8, Томић 8 (Живковић 8), Станић 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митровић 9, Караћ 6, Радаковић 6, В. Костић 6, Томић 6, Бургић 6, Сапунџић 6, Матић 6, Милић 6, Вуковић 6, Пурић 6.

Гости из Новог Сада, у 15.минуту, имали су колосалну шансу да поведу. Никола Милић је био у изванредном продору, заобишао је чак и голмана Релића, али са десет метара није успео да лопту убаци у празну мрежу.

Домаћини у првом полувремену и поред слабе игре постигли су два гола. Домаћи ватрени навијачи били су много незадовољни таквом игром својих пулена.

У наставку као да је у домаћем тиму на терен истрчала нека друга екипа.Показали су бољу игру. И да на голу гостију није стајао изванредни голман Ненад Митровић, који је скинуо многобројне шансе,  Новосађани би доживели још тежи пораз. А најбољи појединац сусрета био је Милош Радуловић, стрелац два гола. Уз то је много пута изванредно упошљвљао своје саиграче и код голова и код пропуштених шанси.

М. Ковач

Јединство (СП) - Јадран 4:0 (2:0)

СТАРА ПАЗОВА: Стадион Јединства, гледалаца 150, судија Тодић (Врдник). Стрелци: М. Митровић у 18. и 80, Ж. Митровић у 36. и Играч у 60. Жути картони: Тошић (Јединство), Нешић, Шестовић, Денић, Грубор (Јадран).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић -, Тошић 7, Миловчевић 7, Делић 7, Цвијановић 7 (Милановић 7), Пањак 7 (Бртка 7),  Ж. Митровић 7, Играч 7, Гаврловић 7, Живановић 7, М. Митровић 8.

ЈАДРАН: Нешић 7, Грубор 6, Лукач 6, Шестовић 6, Ј. Којчиновић 6, Бајић 6 (Денић 7), Пекић 6, Марковић 6, Живановић 6, Наглић 6 (Вукчевић), Вуколић 6.

Очекивања домаћих навијача, да ће Јединство тријуфовати, још у првом полувремену, су испуњена. По један гол у полувремену постигли су браћа Милан и Жељко Митровић. Гости су били доста добро почели, и чим су примили први гол стали су.

У другом полувремену гости су опет добро почели, и опет, када су примили и трећи гол, потпино су стали. Милан Митровић је само својим другим голом на утакмици, потврдио убедљиву победу свом тиму.

Најважније је то што је слављеник од сто лета  био добар. У суботу ће бити и свечана Академија поводом сто година старопазовачког Јединства.Свечаност почиње утакмицом против словачке екипе Пухова.  М. Бзовски

ЕЛЕГИШ: Подунавац-Југовић 5:0, БЕОЧИН: Цемент - Младост (БЈ) 3:1, НОВИ САД: Младост - Борац (Ш) 1:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода -Сремац (В) 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Црвена звезда 5:0, СТАРА ПАЗОВА: Јединство - Јадран 4:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Слога (Е) 0:2, ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Д) 0:2.

1. Подриње        15     10     3      2      38:9  33

2. Младост (НС) 15     10     3      2      37:11        33

3. Слога ((Е)       15     10     2      3      29:13        32

4. Борац (Ш)      15     9      4      2      28:9  31

5. Хајдук (Д)      15     10     0      5      22:16        30

6. Цемент          15     8      2      5      20:12        26

7. Једин. (СП)    15     8      2      5      26:22        26

8. Подунавац     17     7      2      6      23:17        23