Војвођанска лига – Север: Комшијски дерби без одлуке

Војводина (БГ) - Младост (Т)  0:0
gradiste

БАЧКО ГРАДИШТЕ:  Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“.: Судија: Стеван Јурић (Сента). Жути картони: Дабижљевић, Б. Ћулум, Проданов, Пеленгић (Војводина), а Губаш, Комленић, Радуловић, Ађански, Гашић (Младост).

ВОЈВОДИНА:  Милованов 8, Стефанов 6, (од 64. Илић -), Марковић 6,5 (од 77. Д. Јелић -), Билбија 7, Прерадов 6,5, Ђекић 6,5 (од 88. Н. Ћулум -), Пеленгић 6,5 (од 77. Месарошки -), Дабижљевић 7, Проданов 6, (од 46. Врањеш 6), Б. Јелић 6,5, Б. Ћулум 6.

МЛАДОСТ: Ађански 7, Комленић 6, Адамовић 7, Губаш 7, Гајић 6, Гашић 6,5, Радуловић 6,5, Миловановић 6 (од 71. Јовић -), Срданов 6,5 (од 90. Васић -), Хађинац 6,5, Икрашев 7.

Иако су комшије, Градиштанци и Туријци одиграли су борбену утакмицу, али су  мреже мировале.  Лидер је изгубио прве бодове код куће. Дуго је трајало испитивање пулса на терену, па се прва озбиљнија ситуација одиграла у 39. минуту, али Проданов није најбоље реаговао и Адамовић је са гол линије избацио лопту у поље. Могао је Бојан Ћулум минут пре одласка на одмор да доведе свој тим у вођство, али је употребљив центаршут Пеленгића  није искористио. У наставку су гости преузели иницијативу и створили неколико прилика. У 53. минуту је Миловановић шутирао са пар метара по средини гола, а голман Милованов маестралном интервенцијом сачувао мрежу. Само што је ишао у игру, у 72. минуту Јовић, иначе Градиштанац, био је у прилици, али је и овога пута Исидор Милованов био успешнији и најзаслужнији је што његов тим није поражен.

В. Јанков

Обилић - Бајша  2:3 (1:2)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића. Судија: Н. Шћепановић (Врбас). Стрелци: Дражић у 8. и Момчилов у 50. за Обилић, а Стојановић у 26. и 35. и Рахић у 49. минуту за Бајшу. Жути картони: Момчилов, Красин, Ранков (Обилић), Рахић и Жембери (Бајша).

ОБИЛИЋ: Чанади 6,5, Момчилов 7, Терзин 6 (Јанковић -), Ђукић 6,5, Красин 6,5, Дражић 7, Глоговац 7, Ранков 6,5, Бореновић 6 (Р. Вуковић -), Савић 6,5 (Рајков -, Божанин -), Мијић 6,5,

БАЈША: Дамјановић 7, Манојловић 7, Тресиглавић 6,5 (Дарко Рахић 6,5), Дејан Рахић 7 (Боршош 6,5), Калуђеровић 7,5 (Мајкић -), Рушак 6,5 (Лекај 6,5) , Марјановић 7,5, Жембери 7, Кривокапић 7, Стојановић 8, Батори 6,5 (Иванов 7).

Новокнежевчани нижу поразе и мењају тренере, јер су их од повратка у виши ранг променили чак четворицу. Након Предрага Берића којег је одменио Недељко Кришанов, пре недељу дана на клупи Обилића је само на кратко био Стефан Јанковић, а под вођством Јовице Лакића пружили су бољу партију, али недовољну за повољнији резултат.

Вођство домаћину је у 8.минуту донео Александар Дражић из соло акције. Изједначење је уследило из акције у којој је изгледа руком погодак постигао Павле Стојановић, што судија није видео, па је уследила гужва у којој су два играча домаће екипе зарадила опомене. Бајша је још једним поготком Стојановића и Михаила Калуђеровића повела 1:3, а пораз Обилића ублажио је Игор Момчилов.

ЧСК Пивара - Текстилац 1:1 (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион „ЧСК Пивара“, судија Чапко (Сомбор). Стрелци Тасић у 80. за ЧСК Пивару, а Симић у 30. минуту за Текстилац. Жути картони, Јованић (ЧСК Пивара), Симић (Тексттилац).

ЧСК ПИВАРА: Вујасиновић 7,5, Б. Плавшић 7, Котараш 7,5, Зирић 6,5, Тасић 7, Ракић  7 (Миланов -), Крстановић 7,5, Јованић 7, Шакић 7,5, Јаковљевић 7, Тони 6,5 (Андрић 7).

ТЕКСТИЛАЦ:  М. Игњатовић 8, Гостовић 7, Зелић 7,5, Д. Јовановић 7, Симић 7,5, Божичић 7,5, Пешић – (од 10.минута И. Јовановић 7), Прелић 7 (Стевановић -), Поповић 7, Митровић 7, Шаренац 7.

Први су запретили домаћи фудбалери. Ракић је у 4. минуту шутирао на гол гостију, али је лопта изнад пречке завршила у гол – ауту. У 17. минуту, Оџачани покушавају преко Симића да дођу у виђство. Међутим, голман Вујасиновић није се дао изненадити, избацио је лопту у корнер. Текстилац је у 30. минуту преко Симића, дошао у вођство.  Након што га је добро упослио Божићић, Сомићу није било тешко да погоди мрежу домаћих. У 42. минуту Крстановић је сјајно шутирао, а голман Игњатовић је крајњим напором избцио лопту ван оквира свог гола.

Нападач Челаревљана је у 80. минуту крунисао напоре своје екипе да постигне гол. Сместио је лоту у небрањени део мреже одличног голмана Игњатовића.

М. Ђ. Кременовић

Србобран Крила Крајине 1:1 (1:1)

СРБОБРАН: Стадион у Шумици, судија: Нешић (Суботица), стрелци: Гленџа у 44. за Србобран, Париповић у 40. за Крила Крајине, жути картони: Павићевић, Гленџа, С. Јоргић (Србобран), Д. Гајдобрански, Дувњак, Ступар, Јевтић, Париповић, Пандуров (Крила Крајине).

СРБОБРАН: Ж. Јоргић 7, Видаковић 7 (од 55. Радојковић 7), Петровић 7 (од 86. Дукић - ), Живановић 6,5 (од 46. Тешановић 7), Гленџа 7,5, Јовановић 7, Клипић 6,5 (од 74. Зељић - ), Кењи 7, Марјанов 7, С. Јоргић 7, Павићевић 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Лугоња 7, М. Гајдобрански 7, Ступар 6,5 (од 50. Пандуров 6,5), Дувњак 7, Медан 7, Зелинчевић 7, Загорчић 6,5 (од 79. Мркаић - ), Јевтић 7, Париповић 7, Барић 7,5, Д. Гајдобрански 7 (од 64. Лончаревић - ).

М. Мен.

Црвенка - Његош 4:1 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, судија: Дудок (Гложан). Стрелци: Бабић у 41. 50. и 62. и Ковачевић (аутогол) у 66. за Црвенку, а Жмукић у 64. минуту за Његош.

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Ђуричковић 7, Ивић 8, Ј. Суботић 7, Ми. Керекеш 7 (Трифуновић), Пешић 7, Божичић 7, Ми. Суботић 7. Ма. Керекеш 8, Булатовић 7 (Максимовић), Бабић 9.

ЊЕГОШ: Маровић 6, Варга 6 (Жмукић 7), Вујошевић 7, Савовић 6, Ковачевић 6 (Никић), Тешановић 6, Богавац 6, Кочиш 6 (Бојовић 6), Мрваљевић 7, Бичкаи 6 (Бутаник), Миленовић 6.

Фудбалери Црвенке су приказали једну од бољих игара ове јесени. Овај успех биће посебно упамћен по сјајном учинку и ефикасношћу Миленка Бабића, који је заредом постигао три гола. Први након доста пропуштених шанси домаћина је постигао у 41. минуту након сјајног продора по левој страни и уласка у шеснаестерац одакле је неодбрањиво шутирао. Следећа два су била реализација одличних асистенција Пешића и Марка Керекеша у 50. тј. 62. минуту. Почасни гол за госте постигао је Жмукић лоб ударцем у 64. минуту, да би аутоголом Ковачевића у 66. минуту био означен крајњи исход овог сусрета.

Т. Јововић

Обилић - Бајша 2:3, Војводина (Т) - Херцеговац 2:1, Врбас - Бачка (П) 2:1, Црвенка - Његош 4:1, Војводина (БГ) - Младост (Т) 0:0, Србобран - Крила Крајине 1:1, Раднички (С) - Младост (БП) 1:3, ЧСК Пивара - Текстилац 1:1, Таванкут - Младост (А) 2:2.

1. Војводина (БГ)       10     8      1      1      19:5  25

2. Младост (БП) 10     7      1      2      31:9  22

3. Бајша    10     6      4      0      18:8  22

4. Текстилац      10     5      4      1      18:7  19

5. Младост (Т)    10     6      1      3      22:13        19

6. Младост (А)   10     5      4      1      15:6  19

7. ЧСК Пивара    10     5      4      1      17:10        19

8. Таванкут       10     3      5      2      15:8  14