Војвођански дерби у Суботици између Спартака и Војводине завршен без голова

Много више очекивано је у дуелу два војвођанска суперлигаша, али је на Градском стадиону виђено (пре)мало доброг фудбала.
spartak vojvodina1, jgrlic

Сусрет је, сходно одлуци Владе Републике Србије, одигран без присуства публике и то као да је утицало на играче две екипе. Они се јесу трудили, доста претрчали, али нису успели да прикажу практично ништа од онога што фудбал чини лепим и занимљивом игром. Мреже су остале да мирују, мало је било правих прилика, па је по један бод сасвим адекватна мера за тимове који се налазе пред пласманом у Европу (Војводина), односно у плеј-оф (Спартак).

У првих 45. минута новинарске бележнице остале су празне. Гости су имали на почетку теренску иницијативу, "плави голубови" су се потом ослободили, али изгледних ситуација, а камоли прилика пред голом, није било. Тек у 35. минуту Војводина је извела лепу акцију, лопта се на неких 18 метара одбила према Дринчићу, који није чекао већ је распалио по њој, али су двојица играча из одбране Суботичана изблокирали тај ударац и спасили голмана Дубљанића тежег искушења.

Иако у нормалним приликама то не би смо истицали као шансу, Спартак је једини шут ка голу Роцкова извео у надокнади времена, али је ударац Срећковића отишао изнад пречке, а судија Анђеловски одмах потом одсвирао завршетак првих 45. минута.

Минут ћутања Шандору Нађу

Пред почетак сусрета играчи, тренери, судије и службена лица на војвођанском дербију минутом ћутања одали су последњу почаст недавно преминулом фудбалеру и Спартака и Војвдине Шандору Нађу.

Сусрет је почео по сунчаном времену и за зимско време пријатној температури, али је наставак у Суботици донео хладноћу. На терену, виђена је нешто већа борба, као да су актери решили да некако покушају да стигну до сва три бода. Новосађани су били конкретнији, продорима по боковима стварали су проблеме домаћину, а конкретну опасност створили су у 61. минуту када су сјајно лопту изменили Бојић и Вукдиновић, међутим, уследио је шут овог другог преко пречке.

Шест минута касније погрешила је одбрана Спартака, Вукадиновић се нашао у лепој ситуацији са десне стране, али је млако шутирао и Дубљанић је без проблема зауставио тај ударац. На другој страни, могао је Лазар Туфегyић нешто више да учини у 72. минуту када је шутирао са 18 метара, а лопта отишла право у наручје голмана Емила Роцкова.

У последњих 10. минута утакмице домаћин се повукао, па је лопта већим делом времена била у ногама играча у црвено-белим дресовима. Најбољу прилику да стигну до победе и укњиже три нова бода ученици тренера Ненада Лалатовића имали су у 87. минуту, када су извели одличну акцију и када је лопта стигла до Петра Бојића, који је одличном варком из игре избацио двојицу противничких играча. Очекивало се његова сигурна егзекуција, уследио је шут по свим фудбалским правилима, али је лопта погодила у руку већ падајућег голмана Дубљанића и одбила се у поље, чиме је млади чувар мреже, по нама, заслужио епитет јунака утакмице. До краја више ништа занимљиво и вредно спомена није се догађало, па је она завршена најнепопуларнијим резултатом 0:0.

А. Предојевић

Спартак - Војводина 0:0

СУБОТИЦА: Градски стадион, играно без присуства публике, судија: Анђеловски (Качарево).

СПАРТАК: Дубљанић 7, Јочић 6,5, Текијашки 6,5, Срећковић 6,5 (Шормаз 6), Милошевић 6, Денковић 6,5, Дунђерски 6, Николић 6,5 (Видаковић), Туфегyић 6, Марчић 6, Оташевић 6.

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Стојковић 7, Ралић 6,5, Саничанин 6,5, Ђорђевић 6,5, Топић 6,5, Дринчић 6,5, Младеновић 6 (Ђуричин 6), Бојић 6,5 (Зукић), Вукадиновић 6,5, Мркајић 6 (Човић).