ЕП до16: Србија у четвртфиналу са Шпанијом (видео)

Кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, пласирала се четвртфинале Европског првенства које се одржава у Подгорици.
Srbija

Изабраници селектора Слободана Клипе после велике борбе успели су да у мечу 1/8 финала сломе отпор дисциплиноване и физички моћне селекције Немачке.

Наш млади тим је готово све време био у вођству, али је победу осигурао тек у самој завршници сусрета: Србија – Немачка 59:55 (17:15, 16:14, 14:12, 12:14). Противник репрезентације Србије у 1/4 финалу које на програму у среду биће победник дуела Шпанија-Естонија.

Одлично су почели српски кадети једну од најважнијих утакмица на шампионату. Повели су најпре 6:0, а после тројке сјајног Ђорђа Пажина и 12:4. Направио је наш млади тим неколико грешака у финишу прве четвртине што је ривал искористио и смањио резултат – 17:15.

Упорни немачки тим је стигао до изједначења у 24. минуту – 24:24. Тада на сцену ступа Александар Ланговић, Наш најбољи скакач истсицао се и у нападачким акцијама, што је Србији помогло да прво полувреме реши у своју корист – 33:29.

После неколико изгубљених лопти и серије Немаца 6:0 који су прешли у вођство – 35:33 селектор Клипа је у 22. минуту био приморан да затражи тајм-аут.

Тек у 26. минуту српски кадети су преко Немање Поповића дошли до првих поена у трећој деоници. Тројка Ђорђа Пажина и успешне акција Лазара Живановића и Марка Павићевића у наставку дуела разбудили су наш млади тим који је повео са 47:41 на истеку 30. минута. Т

Тријумф Србије најавио је борбени Ланговић који је повисио на 56:47 у 37. минуту. Немци се ни тада нису предали, већ су тројкама Ланмилера и Вагнера на 90 секунди пре краја смањили на 56:53. Уследила је неизвесна завршница у којој су српски репрезентативци уз доста среће успели са сачувају тријумф – 59:55 и потврде пласман у четвртфинале.

Србија ће се у четвртфиналу састати са Шпанијом која је савладала Естонију 59:59. Меч се игра у среду од 16.00.

Србија-Немачка  59:55 (17:15, 16:14, 14:12, 12:14)

СРБИЈА: Мишковић, Андрић, Павићевић 4, Карапанџић 6, Пажин 15, Агоч, Живановић 6, Васић 2, Ланговић 18, Марковић, Танасковић 1, Поповић 7.

НЕМАЧКА: Херцог 4, Ван Слотен 13, Јаверник 2, Бринке, Џорџ 2, Хукпорти 4, Ауман 5, Касин 11, Здравевски, Вагнер 8, Шурман 3, Ланмилер 3.