КЛС  Дерби зачеља Новосађанима

Кошаркаши Војводине успели су након два продужетка да тријумфују у дербију зачеља.
Kosarkasi Vojvodine

ОКК Београд – Војводина 92:97 (19:24, 20:9, 15:23, 22:20, 6:6, 10:15)

БЕОГРАД: Хала Мега фектори, гледалаца: 100, судије: Боровина, Јевтовић, Арсенијевић.

ОКК БЕОГРАД: Кљајевић 11 (7 ск), Мусић, Ланговић 17 (14 ск), Јовичић 12 (7 ск), Матковић 7, Вујић 4, Миљеновић 25, Марковић 7, Ребић, Поповић 9 (8 ск), Вићентић, Грујанић

ВОЈВОДИНА: Радуловић 17 (7 ск, 14 ас), Пејовић, Асановић 2, Кумовић, Зарић 14, Симовић 34 (13 ск), Агоч, Лобарев 4, Мандић, Латифагић 11, Шрајер 4, Живковић 11

Кошаркаши Војводине успели су након два продужетка да тријумфују у дербију зачеља. Утакмица је почела прилично уједначено, па је у првој четвртини виђена резултатска клацкалица. Војводина је успела да се „одлепи“, а на минут до краја прве деонице дошла је до плус девет поена предности (24:15). Кошаркаши новосадског клуба су испустили предснот у наставку, па су Београђани након два минута игре у другом кварталу преокренули резултат (24:25). Обе екипе су доста промашивале, па су обручи мировали чак три минута, све док Алекса Зарић није погодио тројку за Новосађане. Домаћини су потом кренули офанзивно, а тројком Ненада Миљеновића отишли су на паузу са шест поена предности (33:39).

Кошаркаши ОКК Београда су наставили у истом ритму у другом полувремену, а до половине треће деонице дошли су до двоцифрене разлике (38:48). Војводини није дуго требало да узврати. Тројкама Александра Радуловића, Енеса Латифагића и Андрије Симовића Новосађани су преокренули резултат и у последњу четвртину ушли са два поена предности (56:54).

Неизвесна утакмица виђена је у последњој деоници. Војводина је у једном тренутку имала плус седам и успела да испусти разлику. На 22 секунде до краја било је два поена предности за госте, а Марко Кљајевић је погоцима са линије пенала одвео меч у продужетке.

Новосађани су у наставку дошли до плус шест, а домаћини су поново успели да изједначе за нови продужетак (82:82). Међутим , у другом продужетку Војводина је иодиграла одлично и успела да слави.