Кошаркаши Црвене звезде поражени од Ефеса на старту ЕЛ

ИСТАНБУЛ: Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас у Истанбулу од екипе Ефеса резултатом 72:59 (17:14, 18:20, 21:16, 16:9) у мечу првог кола Евролиге.
basket

Најефикаснији у редовима шампиона Европе био је Вил Клејбурн са 19 поена, док је Василије Мицић додао 16. У екипи Црвене звезде најбољи је био Бењамин Бентил са 13 поена, који је једини био двоцифрени у пораженом тиму.

Црвена звезда ће у наредном колу, 13. октобра на свом терену играти са Панатинаикосом, док ће Ефес гостовати Монаку

Кошаркаши Звезде добро су почели меч и повели 5:0. Гости су одржавали вођство у већем делу прве четвртине, али су домаћи кошаркаши прву четвртину добили 17:14. Црвена звезда је и другу четвртину отворила серијом 5:0, а потом се играло поен за поен. Ефес је првих 20 минута добио резултатом 35:34.

Оба тима су погађала на старту треће четвртине, а егал је био до 24. минута. Домаћи кошаркаши су стигли до осетније предности у 26. минуту (51:43). Играчи Ефеса су у последњу четвртину ушли с вођством 56:50. У финишу треће четвртине одломио се део крова дворане у Истанбулу и пао на терен поред плејмејкера Црвене звезде Џејлена Адамса. Утакмица је била на кратко прекинута, предмет је уклоњен са терена, а нико није повређен.

Ефес је у 34. минуту стекао двоцифрену предност (63:52). Домаћи кошаркаши су одржавали предност до краја утакмице и заслужено су стигли до прве победе у новој сезони Евролиге.