НБА: Денвер завршио такмичење у плеј-офу, Јокић искључен

ДЕНВЕР: Кошаркаши Денвера убедљиво су елиминисани у полуфиналу плеј-офа Западне конференције са 4:0, пошто су изгубили и четврту утакмицу серије против Финикс Санса са 125:119, а МВП сезоне Никола Јокић искључен је неколико минута пре краја треће четвртине.
nba jokic

Јокић је морао да напусти игру при вођству 83:75 за госте, када је направио неспортски фаул над Камероном Пејном, због чега се створила велика гужва на терену. Српски центар је за 28 минута у игри остварио дабл-дабл учинак - 22 поена (9/17 из игре, 1/4 тројке, 3/4 слободна бацања) и 11 скокова, уз четири асистенције и једне блокаде.

Код Денвера, Вили Бартон је био најефикаснији са 25 поена, а Мајкл Портер јуниор је убацио 20.

На другој страни, доминирали су Девин Букер са 34 поена и 11 скокова, уз осам тројки из 10 покушаја, док је ветеран Крис Пол био најефикаснији са 37 кошева.

Санси ће се за велико финале НБА лиге и пехар победника Западне конференције борити са бољим из окршаја Јуте џез и Лос Анђелес Клиперса, а тренутни резултат је 2:1 у победама за екипу из Солт Лејк Ситија.