НБА ЛИГА: Богдан Богдановић постигао 12 поена у поразу Атланте од Бостона

Кошаркаши Бостона победили су на свом терену екипу Атланте резултатом 125:117 у мечу НБА лиге.
s

Најефикаснији у победничком тиму био је Кристапс Порзингис, који је постигао 31 поен. Дерик Вајт је додао 21 поен, док је Џејсон Тејтум убацио 20. У екипи из Атланте најбољи је био Садик Беј са 25 поена, док је Треј Јанг убацио 20 поена и имао је 10 асистенција. Српски кошаркаш Богдан Богдановић био је стартер у тиму из Атланте, а на терену је провео 35 минута. Он је меч завршио са 12 поена, шест скокова и три асистенције.

Кошаркаши Мајамија савладали су на свом терену Сан Антонио резултатом 116:104. У  екипи из Мајамија најефикаснији је био Тајлер Хиро са 24 поена, док је Бем Адебајо додао 20. Џими Батлер је остварио трипл-дабл учинак од 17 поена, 11 скокова и 11 асистенција. Српски кошаркаш Никола Јовић играо је нешто мање од два и по минута за тим из Мајамија, али није успео да се упише у стрелце. Код гостију, најбољи су били Треј Џонс и Девин Васел, који су постигли по 19 поена, док је Виктор Вембањама убацио 18 поена и имао је 13 скокова.

Кошаркаши Торонта победили су у гостима Шарлот резултатом 123:117. У екипи Торонта, коју са клупе предводи српски тренер Дарко Рајаковић, најефикаснији је био Ар Џеј Барет са 23 поена, док су Скоти Барнс и Имануел Квикли додали по 18. У екипи Шарлота најбољи је био Мајлс Бриџис са 45 поена, осам скокова и седам асистенција.

У осталим утакмицама НБА лиге, постигнути су следећи резултати: Вашингтон - Кливленд 106:114, Филаделфија - Голден Стејт 104:127, ЛА Клиперс - Њу Орлеанс 106:117 и Сакраменто - Детроит 120:133.