НБА лига: Јокић водио Денвер до великог преокрета и другог места

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Минесоту Тимбервулвс са 99:95. Никола Јокић одиграо је одличан меч у победи Нагетса, који су захваљујући овим тријумфом обезбедили друго место у лигашком делу сезоне.
jokic, tanjug ap

Денвер ће у првој рунди плеј-офа играти против Сан Антонио Спарса, који су у последњем мечу сезоне победили Далас Мавериксе.

Јокић је на терену провео 37 минута и остварио је учинак од 29 поена (13/26), 14 скокова, две асистенције и три украдене лопте.

Денвер је био пред поразом на четири минута до краја, пошто су Вулвси имали великих +11 (95:84). У том тренутку кренуо је велики преокрет и серија од 14:0. Био је то тимски преокрет јер су чак четворица кошаркаша имала допринос у њему. Џамал Мари је на 32 секунде до краја постигао тројку за вођство 96:95. Затим је Јокић погодио оба слободна бацања за 98:95 и утакмица је била решена.

Кошаркаши Филаделфије 76ерс победили су Чикаго Булсе резултатом 125:109. Бобан Марјановић имао је сјајну партију и за 25 минута забележио је 18 поена (6/8), осам скокова и шест асистенција, уз две блокаде.

Филаделфија је лигашки део сезоне завршила на трећем месту и у плеј-офа састаће се са Бруклин Нетсима. Најефикаснији у победничком саставу био је Џонатан Симонс са 20 поена. Код гостију бољи од осталих био је Волтер Лемон јуниор са 20 поена. Булси су сезону завршили са очајним скором од 22 победе и 60 пораза, док је Филаделфија на 51/31.

Сакраменто Кингс је поражен у последњем мечу сезоне од Портланда са 136:131. Богдан Богдановић и Немања Бјелица били су двоцифрени у поразу и то тешком јер су Кингси у последњој четвртини имали +15, а у трећој четвртини и +25. Богдановић је меч завршио са 15 поена, једним скоком и асистенцијом, док је Бјелица за дванаест минута на терену постигао 10 поена. Трејлбејзерси су успели да дођу до велике победе, пошто су управо на овом мечу обезбедили треће место. Они ће у првој рунди плеј-офа играти против Оклахоме Сити Тандер, док ће у потенцијалном полуфиналу играти против бољег из меча Денвер/Сан Антонио. Најкефикаснији у победничком саставу био је Енферни Симонс 37 поена.