Одбојкаши Воше бољи од Пазовчана у Суперлиги

НОВИ САД: Нешто теже извојеваним тријумфом над Јединством из Старе Пазове одбојкаши Војводине наставили су победнички низ у Суперлиги.
o

Шампион је у седмом колу дошао до петог тријумфа у низу, а има их укупно шест, уз само један пораз и успешно држи врх табеле.

Пазовчани су још једном показали да су опасан ривал ове сезоне, који је већ направио изненађење савладавши Партизан, а сада је добро намучио црвено-беле. Новосађани су озбиљно приступили утакмици и свим снагама су напали госте, који су после лако препуштеног првог сета заиграли боље.

Пораз жуто-плавих

Одбојкшице Новог Сада доживеле су убедљив пораз од Инђије у седмом колу Суперлиге.

На гостовању су жуто-плаве изгубиле максималним резултатом - 3:0 (25:14, 25:22, 25:12).

Новосађанке су и даље без победе у првенству.

Пружили су Пазовчани јачи отпор и држали су корак до завршнице другог сета када су и грешкама помогли Воши да повећа предност на 2:0.

У наставку су егал игру претворили у преокрет и повели су 13:11, а убрзо су имали и лепих пет поена вишка (23:18). Све им је полазило за руком, у нападу су били скоро без грешке и награђени су за то узимањем трећег сета - 2:1.

Наговестили су и тај-брејк, јер је у четвртој деоници било доста преокрета. Воша је серијом 6-1 повела 18:13, али су гости ипак "закували" пред крај дошавши на поен заостатка (23:22). Напад Парапунова и ас Буцуљевића ставили су, међутим, тачку на овај сусрет.

К. Б.

Војводина – Јединство (СП) 3:1 (25;19, 25:20, 20:25, 25:22)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 150, судије: Бићанин (Краљево), Стевановић (Београд).

ВОЈВОДИНА: Симић 7, Милановић, Бајандић 19, Зечевић 2, Рудић 13, Убипарип 13, Мишковић (либеро), Антуновић, Перовић, Буцуљевић 2, Парапунов 32, Крсмановић, Мехић.

ЈЕДИНСТВО (СП): Вукелић 1, Каурин (либеро 2), Ћук 7, Илинчић (либеро 1), Пешут 7, Радишић 6, Станишић, Топаловић 1, Шкрбић 21, Лукић 13, Рољић 14.