Одбојкаши Воше наставили победнички низ: Шампион одолео Рибници

КРАЉЕВО: До четрнаесте победе у низу, а петнаесте укупно у Суперлиги, одбојкаши Војводине дошли су на неугодном гостовању у Краљеву, што се и сада потврдило пошто је Рибница била тврд орах.
v

Шампион и тренутно лидер на табели уместо да заврши посао после вођства од 2:0, препустио је трећи сет домаћину, али је зато у наставку "додао гас" и брзо матирао противника.

У заиста неизвесном надмудривању, Новосађани су прва два сета решили у своју корист тек у завршници. При резултату 23:23 Убипарип и Парапунов (ас) су били на висини задатка за 1:0, да би у другом Рибница чак прокоцкала једну сет лопту.

Повела је 24:23, али је поново поменут двојац, уз блок Симића, серијом 3-0 преокренуо за 2:0.

Домаћин је заслужено смањио предност, Воша је јурила резултат, али није могла да избегне четврти сет у ком је доминирала и дотукла Рибницу за коначних 3:1.

К. Б.

Рибница – Војводина 1:3 (23:25, 24:26, 25:19, 15:25)

КРАЉЕВО: Нова хала спортова, гледалаца: 200, судије: Баланџић, Цветковић (Београд).

РИБНИЦА: Сеизовић 1, Стефановић 6, Тодоровић 11, Бичанин 1, Мијајловић, Миловановић, Крстески (либеро), Миљковић, Милосављевић, Гајовић 8, Бојовић 21, Маричић (либеро), Живановић, Ражнатовић 5.

ВОЈВОДИНА: Симић 4, Милановић, Бајандић, Зечевић, Негић (либеро), Рудић, Кавого, Убипарип 6, Мишковић (либеро), Антуновић, Буцуљевић 4, Парапунов 24, Крсмановић 8, Мехић 14.