clear sky
26°C
07.06.2026.
Нови Сад
eur
117.3182
usd
100.6764
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

ТРИЛИНГ ШАМПИОНА: Каратисти Хајдука из Куле блистали на Балканијади у Ријеци

11.11.2025. 16:05 16:09
Пише:
Извор:
Дневник/Ђорђо Бојанић
спорт
Фото: Матеа Калмар, Михајло Крнајац и Милана Корица ФОТО: КК Хајдук

Бриљантан викенд је за члановима Карате клуба „Хајдук“ из Куле.

Чак седморо њих су као чланови репрезентације Србије учествовали на Балканском шампионату за кадете, јуниоре и млађе сениоре који је одржан у Ријеци, у Хрватској, а на којем је наступило више од 1300 такмичара из 13 земаља: Турске, Грчке, Бугарске, Кипра, тзв. Косова, Северне Македоније, Албаније, Румуније, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Словеније, Хрватске и Србије. 

 

У таквој конкуренцији „хајдуци“ су се у Кулу вратили са чак три титуле шампиона Балкана, што представља најбољи резултат у историји клуба када су Балканијаде у питању. Златних медаља домогли су се млађи сениори Хајдука Михајло Крнајац, Матеа Калмар и Милана Корица. 

 

Михајло Крнајац је наступио у екипној конкуренцији у саставу репрезентације Србије у млађим сениорима (У21) и имао бриљантан наступ са максималним учинком и освојено је прво место и шампионска титула. Екипа Србије је у првом колу победила селекцију Босне иХерцеговине са 3:1, затим у полуфиналу Бугарску са 3:0, да би у финалној борби наша репрезентација била боља од Северне Македоније резултатом 3:1 и на тај начин је прошлогодишња сребрна медаља претворена у злато. 

 

Крнајац је био најуспешнији такмичар у походу на титулу победивши сва три противника на доминантан начин. Ради се о врхунском борцу коме је ово већ четврта балканска медаља, актуелни је сениорски шампион Балкана и свакако да га то препоручује селектору да буде на списку и за наредни Европски шампионат који је на програму у фебруару месецу на Кипру.

 

Матеа Калмар и Милана Корица су такође наступиле у екипној конкуренцији у саставу репрезентације Србије у млађим сениоркама (У21) и освојиле прво место и шампионску титулу. Екипа Србије је у првом колу савладала селекцију Северне Македоније са 2:0, у полуфиналу Црну Гору са 2:0 да би у финалном мечу била извојевана победа и над репрезентацијом Турске резултатом 2:1. 

 

И Матеа Калмар четврту годину за редом осваја медаље на Балканијади што представља реткост у било ком спорту и потврду њеног највећег квалитета и компаративне предности, а то је континуитет. 

 

Милана Корица је ове године први пут била део екипе, потврдила је свој квалитет и у потпуности оправдала улогу која јој је била поврена од стране селектора репрезентације, а то све као последица изузетних резултата у последњих пар година.

 

Уз освајаче медаља и остали репрезентативци из редова Хајдука су на Балканијади у Ријеци имали учинке вредне пажње. Најближи медаљи је био Сергеј Баран (кадети +70кг) који је након шест мечева, од чега четири победе и два пораза, изгубио у директној борби за бронзану медаљу и заузео пето  место. Милош Крнајац (јуниори +76кг) и Божидар Мрдак (јуниори -55кг) су такође били на добром путу ка медаљама, али су на крају ипак заузели седма места. Једини Хајдуков дебитант на Балканијадама Војин Милетић је нажалост заустављен у првом колу.

 

Оваквим учинком чланови Карате клуба „Хајдук“ су у значајној мери допринели да репрезентација Србије заузме треће место у генералном пласману.

 

– У клубу смо изузетно задовољни и поносни на свих седморо наших бораца који су на најбољи могући начин репрезентовали наш клуб, град, општину и нашу државу. Освојене три златне медаље су последица изузетно темељног и посвећеног рада нашег стручног штаба и свих чланова клуба, годинама уназад. Овакви резултати свакако нису производ случајности него плод вишегодишњих планова, пројекција и стратешког приступа тренажним и организационим процесима, као и непрестане едукације и профилисања нових такмичарки и такмичара – рекао је тренер у Карате клубу „Хајдук“ Никола Гребер

Извор:
Дневник/Ђорђо Бојанић
Пише:
Пошаљите коментар
ДОМИНАЦИЈА КАРАТИСТА ИЗ КУЛЕ: За Хајдук седам златних медаља на Купу Војводине
спорт

ДОМИНАЦИЈА КАРАТИСТА ИЗ КУЛЕ: За Хајдук седам златних медаља на Купу Војводине

04.11.2025. 11:57 12:00
НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У КАРАТЕУ: Млађи сениори Хајдука шампиони
Хајдуци са тренерима на Државном првенству

НА ПРВЕНСТВУ СРБИЈЕ У КАРАТЕУ: Млађи сениори Хајдука шампиони

27.10.2025. 09:18 09:21