Францускиње у полуфиналу СП за рукометашице

Рукометашице Француске пласирале су се у полуфинале Светског првенства где ће играти са Шведском.
francuskinje, tanjug ap

Оне су у четвртфиналу биле сигурне против селекције Црне Горе са 25:22 (12:10).

Црна Гора је водила само у уводним минутима, Францускиње су после преокрета на 5:4 стигле до максималних 9:5 у првом полувремену, али се "лавице" враћају у игру у финишу првог дела (12:10).

Држале су Црногорке некако корак за ривалкама до последњих десетак минута када Француска серијом 3:0 долази до недостижних 25:19.

Француска се пласирала у треће полуфинале великих такмичења у последњих 18 месеци. Освојиле су бронзу на Европском првенству, а сребро на Олимпијским играма прошле године.

Швеђанке су се први пут у историји пласирале у полуфинале СП пошто су у четвртфиналу савладале Данску са 26:23. Швеђанке је до победе у Лајпцигу предводила Хана Бломстранд са седам голова, док Изабел Гулден додала пет. У селекцији Данске истакла се Мете Транборг такође са седам голова, док је Стине Јоргенсен постигла један мање.

У пеосталим четвртфиналним мечевима у среду се састају Холандија – Чешка и Норвешка – Русија.