Суперлига: Сремице кући певајући

Сремице су се кући вратиле певајући пошто су у првенственој утакмици Суперлиге савладале у кикиндској хали заслужено победиле домаће рукометашице са 27:22.
rukomet, pixabay

На тај начин су се реванширале за пораз у јесењем делу пред својим навијачима.

Заслуге за ову (не)очекивану победу пре свих припадају голманки Младости Гордани Петковић, која је имала 12 одбрана и три седмерца, и капитенки  Лепосави Глушици која је постигла  девет голова.

Од старта тим из Сремаје стекао предност (4:1), да би у 20. минуту резултат био изједначен - 9:9. До краја првог дела игре Сремице су додале гас и на одмор отишле са повољним резултатом - 16:12.   И у наставку Младост је била боља, имала је сталну предност од три-четири гола и на крају заслужено однела два бода. Судијски пар се баш није прославио,али није утицао на коначан исход сусрета.

М. С.

Кикинда - Младост (НП) 22:27 (12:16)

КИКИНДА: СЦ Језеро, гледалаца 500, судије: Пендић и Вељковић (Београд). Седмерци: Кикинда 7 (4), Младост 6 (5), искључења: Кикинда 14, Младост 10 минута.

КИКИНДА: Алексић (7 одбрана), Пеић 2, Ал. Чубрило, Жижић 3, Радаковић 3 (1), Ардала 6, Рађеновић, Сивчев 1, Степановић, Рацков, Јовичин 1, Лазић 1 (1), А. Чубрило, Ковачић 3 (1), Шицар, Ђукичин 2 (1).

МЛАДОСТ: Тодоровић, Милановић 1, Глушица 9 (4), Миљуш 1 (1), Павловић 4, Петковић (12 одбрана и 3 седмерца), Јовановић 2, Обрадовић, Ми. Којчић 5, Милићевић 2, Орловић 3, Ма. Којчић.