Суперлига: Новосађани у финишу решили дерби

У 20. колу Суперлиге рукометаши Војводине у неизвесном мечу савладали су највећег конкурента у борби за титулу Црвену звезду и на тај начин остварили пет бодова предности за плеј-оф.

Војводина - Црвена звезда 29:27 (13:14)

НОВИ САД: Хала Слана бара, гледалаца 800, судије: Стојковић (Ниш), Николић (Лесковац). Седмерци: Војводина 0, Црвена звезда 4 (2). Искључења: Војводина 14, Црвена звезда 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Арсенић (5 одбрана), Ђукић, Орбовић 7, Попов, Радоњић, Остојић 4, Перовић (3 одбране), Стојановић 1, Јелић (4 одбране), Јовановић 4, Бојанић, Пешић 2, Станковић 7, Давидовић 4, Грозданић, Вучковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 4, Павловић, Мошић 1, Ћоровић 4, Продановић, Андрејевић, Б. Љубојевић, Н. Љубојевић (8 одбрана), Милосављевић, Шћепановић, Златковић (1 одбрана), Палевић, Матичић 1, Д. Бабић 3, Кљјић 7, А. Бабић 6.

Дерби сусрет у Новом Саду започео је грешкама на обе стране, тако да је било потребно неколико минута док се нису распуцали стрелци на обе стране. У таквом расплету мало боље се снашла Војводина која је 9. минуту повела два гола разлике. У следећем минуту гол линију стао је Димитрије Јелић (16), одбранио је седмерац,  а затим зауставио још један шут Звездиних играча. Након тога његови саиграчи реализовали су контру за прво значајније вођство од три гола разлике. Ту предност Војводина је чувала до 17. минута када су са неколико успешних акција преко расположеног Кљајића гости успели да изједначе. У тим моментима одличној игри Звезде кумовао је и голман Немања Љубановић који је у игру ушао уместо Златановића. У 23. минуту Звезда је дошла први пут у предност (11:10) а до краја полувремена још једном се истакао млади Јелић поново одбранивши пенал.

У сличном ритму играло се и друго полувреме, прве виолине Звезде Кљајић и Александар Бабић држале су своју екипу у предности која је варирала између једног - два гола. У последњих пет минута меча ушло се са нерешеним резултатом 26:26, а у 50. минуту преко Пешића Војводина је поново повела после дуго времена. Изједанчио је Ћоровић да би минут пре краја најбољи појединац утакмице Орбовић довео своју екипу у нову предност. У последњем минуту утакмице одбрана Војводине одолева нападу Звезде, а тачку на сусрет поставио је Страхиња Станковић својим седмим гол.

М. Фаркаш

Каћане две секунде делило од бода

Југовић - Слога 26:27 (12:17)

КАЋ: Дворана Храм, гледалаца 250, судије: Мандић и Ковачић (Нови Сад). Седмерци: Југовић 1 (0), Слога 5 (4). Искључења: Југовић 2, Слога 8 минута.

ЈУГОВИЋ: Андрић (9 одбрана), Жикић, Врговић 2, Лисица 9, Гроздић, Кочић, Грубић 3, Лончар 1, Марић 1, Чупић, Миловановић (6 одбрана), Ратковић 3, Манојловић (1 одбрана), Јокић 1, Каран 6.

СЛОГА: Стевановић, Вокши, Павић, Родић 3, Крсманчић 4 (4), Гемаљевић (10 одбрана, 1 седмерац), Павловић 7, Спасић 3, Јанићијевић, Гојковић 2, Јездимировић, Димитријевић, Јевтић 7, Миленковић 1.

Само две секунде делило је рукометаше Југовића од бода. Нови пораз Југовићу, овога пута, нанели су рукометаши Слоге из Пожеге, предвођени некадашњим капитеном Каћана Младеном Крсманчићем и беком Предрагом Родићем. Само захваљујући сјајним интервенцијама 19-годишњег голмана Зорана Андрића, Каћани су колико-толико парирали у првих петнаестак минута искуснијим гостима.

Чинило се да ће гости из Пожеге лако привести меч крају. Међутим, Миле Лончар одлично је одиграо “фластера” на Павловићу, на голу је Андрића одлично заменио Борислав Миловановић, да би до тада неприметни Никола Врговић, уз Карана и Лисицу, увео Каћане у последњих пет минута са само голом заостатка (25:26). Тренер Слоге Александар Савић, после тајм-аута, био је приморан да у игру убаци Младена Крсманчића, који је до тада изводио само седмерце. Храбри и одважни Дејан Каран 30 секунди пре краја меча изједначио је резултат (26:26), да би Павловић две секунде до последњег звука сирене својој екипи обезбедио оба бода.