ПУЦЊАВА У АМЕРИЧКОЈ ВОЈНОЈ БАЗИ, ИМА ЖРТАВА! Траје потрага за нападачем, затворене оближње школе
У америчкој војној бази Форт Стјуарт у Џорџији дошло је до пуцњаве, а власти су ситуацију описале као "активну". Покренута је потрага за нападачем.
"Форт Стјуарт је у статусу затварања због инцидента с активним нападачем у области 2. оклопне бригаде борбене јединице", наводи се у саопштењу војне базе Форт Стјуарт - Хантер армијски аеродром
Ова војна база налази се око 65 километара југозападно од Саване.
Гувернер Џорџије Брајан Кемп рекао је да је у блиском контакту са полицијом на лицу места у Форт Стјуарту.
"Док остајемо у блиском контакту са снагама реда на терену, Марти, девојчице и ја смо ожалошћени данашњом трагедијом у Форт Стјуарту", рекао је Кемп у саопштењу.
"У својим мислима и молитвама држимо жртве, њихове породице и све оне који одговарају на позив да служе, и молимо све грађане Џорџије да учине исто."
Оближње школе у округу Либерти такође су наредиле затварање након пуцњаве у војној бази.
Основне школе Батон Гвинет и Џозеф Мартин, као и Средња школа Снелсон Голден, стављене су у "благи карантин из предострожности", саопштио је школски округ.