СТИЖУ НЕВЕСТЕ ИЗ КИНЕ ДА СЕ УДАЈУ ЗА СРБЕ Невероватна туристичка понуда домишљатих Косјераца поново живи (ФОТО)

КОСЈЕРИЋ: Одличан смештај, љубазни домаћини и привлачна гастрономија све су то сегменти око којих се туристички радници труде како би привукли што више гостију. Међутим, да необичне идеје ипак најбоље пролазе показује пример домишљатих Косјераца који су у своју понуду уврстили праву правцату, српску и мрсну свадбу.
1
Фото: RINA

У селу Гостољубље од 2019. године организује се специфична српско-кинеска свадба, управо за посетиоце из ове источне земље. Млада је њихова, младожења наш.. а сватови су остали Кинези из те туристичке групе.

- Они су фацинарани нашим обичајима и свадбом. Код њих је све то много другачије, нема ни љубљења међу младенцима, па кад дође до тога сви остају у потпуном шоку. Ова туристичка понуда реализује се преко агенција из Шангаја и Београда и Кинези кад дођу код нас, ми им објаснимо све наше обичаје, а та свадба траје око три сата и заиста све испоштујемо. Буде заиста прави спектакл, уз пуно смеха и позитивне енергије, рекао је за РИНУ Бранко Остојић један од организатора и иницијатора ове идеје.

Фото: РИНА

Колико су се Кинезима свиделе ове свадбе на чист српски начин, показује чињеница да је током 2020. године било заказано 117 ових необичних весеља, али су због пандемије морала бити одложена. Сада када је корона прошлост, туристи из далеке Кине нису заборавили ову необичну понуду и нагрнуће у Косјерић и овог лета.

- Прва свадба нам је заказана за 9. јул, а касније у септембру имамо по једну свадбу заказану буквално сваки дан, што је до сада око 40 заказаних за ову сезону. Драго ми је што нису заборавили како се то проводи код нас, па се након пандемије поново враћају. Много анегдота има током сваког весеља, а мени је била намера да новопечени младеници спавају на штали за 50 евра, а ако "буком узнемире" домаће животиње онда цена иде на доле, рекао је кроз осмех Бранко.

Фото: РИНА

До сада се подно Двчибара "удало" око тридесетак туристкиња са истока, а ове године срећу бар на неколико сати пронаћи ће још толико. Организатори воде рачуна да све буде потпуно аутентично, сваки гост из Кине има посебну улогу, од девера, преко кумова до старог свата. Баш као што то обичаји налажу у Срба. Млада и младожења су обучени у народну ношњу, гађа се јабука и купује млада. Једино што се мало разликује јесте трпеза, пошто гости из Кине у односу на нас имају другачије принципе исхране и то се поштује.

(Рина)

Фото: РИНА
Фото: РИНА

EUR/RSD 117.1205
Најновије вести