Сомборска лига: Лидер чврсто гази

​​​​​​​Стари град - Славија (П) 3:0 (1:0)
fudbal lopta

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца:200, судија: М. Милешевић (Бачка Паланка), стрелци: Миладиновић у 37. Гајдобрански (из једанаестерца) у 84. и Дмитровић у 87. минуту, жути картони: Гњатовић ( Стари град), а Бенка, Нимет, Котив, Тривуновић (Славија), црвени картон: Тривуновић (Славија) у 90. минуту.

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Гајдобрански, Трифуновић (Радић), Рађеновић, Марчета, Кнежевић, Зељко (Дмитровић), Миладиновић, Гњатовић, Јовицки (Влајић), Валентик.

СЛАВИЈА (П): Брња, Бабић, Бенка, Тривуновић, Чорда, Котив, Кухта (Будић), Петровић, Батиница, Кученић, Нимет (Милец).

У већем делу утакмице, фудбалери лидера са табеле имали су теренску иницијативу. Али, наишли су Бачкопаланчани на очекивано снажан отпор борбених и упорних Пивничана. Ипак, у финишу меча, изабраници тренера Марка Нештицког стигли су до убедљивог тријумфа и, према свему судећи, на једно коло пре завршетка првог дела првенства, и до наслова јесењег првака.

Ђ. Шт.

Кулпин - Крила Крајине 0:2 (0:0)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:150, судија: Д. Шолаја (Обровац), стрелци: Чешљевић у 71. и Лончаревић у 84. минуту, жути картон: Миленковић (Кулпин).

КУЛПИН: А. Ђуга, Коларски, Стајић (М. Ђуга), Анђић, Миленковић (Попржен), Трњанов, Булатовић (Урошевић), Збућновић, С. Хашка, А. Хашка, Зорзић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Дукић, Дувњак (Париповић), Медан, Зелинчевић, Чешљевић, Марковић, Миличевић (Тома), Плавански, Лончаревић (Ступар).

Фудбалери Кулпина успешно парирали су Бачкопаланчанима све до финиша утакмице. А, тада изабраници тренера Душана Бељанског појачали су гас и головима Николе Чешљевића и Милана Лончаревића дошли су до нова три бода. На тај начин, Крила Крајине, поново, ухватила су прикључак у борби за врх табеле...

Ђ. Шт.

Оџаци - Тврђава 1:4 (0:1)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 20, судија: Шћепановић (Крушчић). Стрелци: Николић у 64. за Оџаке, а Салијевић у 32. Крстић у 56. 77. 87. минуту за Тврђаву. Жути картони: Лазић, Стојановић (Оџаци), а Ђенадија, Шомоши, Бајић, Ерак (Тврђава).

ОЏАЦИ: Кузмановић 7, Медић 6 (Миленковић), Матијевић 6, Лазић 6, Николић 8, Јовановић 7, Кања 6, Петковић 7, Стојановић 6, Крстић 6 (Кудузовић), Анђелковић 7.

ТВРЂАВА: Влајић 8, Милиновић 7, Бајић 7, Ерак 7 (Вукмир), Баланго 7, Ђенадија 7 (Продановић), Шомоши 8, Крстић 9, Агбаба 7, Бадивук 7, Салијевић 8.

Ривали су приказали борбену игру са пуно трчања и залагања. Сусрет је одлучио брзоноги Крстић, који је био нерешива енигма за одбрану домаћих и са три погодка својој екипи донео је победу.

А. Чичић

ЖАК - Будућност (П) 3:0 (0:0)

СОМБОР: Игралиште  ЖАК-а, гледалаца:150, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Станковић у 52. и у 90. и Хернаус у 74. минуту, жути картони: Халас, Ковачевић (ЖАК), а Тури, Марић (Будућност).

ЖАК: Лагунџин, Халас (Ненадић), Бечановић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Хернаус, Радусин (Тривуновић), Станковић, Тубић, Ђукановић (Ђорђевић).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Данилов (Јанковић), Лаћарак, Вјетровић, Тури, Поњевић, Јандрић, Вулић, Алимпић (Живић), Козомора, Матић.

У последњој овојесењој утакмици, пред својим навијачима, сомборски железничари забележили убедљив тријумф. Пулени тренера Алберта Хернауса рутински одрадили су овај окршај за бодове, а Радивоје Станковић и Андреј Хернаус на капитулацију натерали су младог чувара мреже гостију Дарка Ђурковића.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Борац (О) 1:1 (0:1)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:200, судија: Б. Алексић (Каравуково), стрелци: Новчић (из једанаестерца) у 90. за Херцеговац, а Гајић у 90. минуту за Борац, жути картони: С. Хрњез, Ивеља, Рачић (Херцеговац), а Кнећевић, Танкосић, Гајић (Борац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Нимет, Поткоњак, В. Хрњез, Растовић, Солдо (Смајић), Тривуновић, Ивеља, Терзић (Рачић), Новчић, С. Хрњез (Тасовац), Вукосав.

БОРАЦ: Ђукић, Бошњак, Кнежевић, Козомора, Лакатош, Вукојев (Пешут), Танкосић, Гајић, Николић (Дробњак), Јовановић, Станишић.

Дуел између прекоатарских комшија завршен је без победника. Гости из Обровца налазили су се на само пар минута од освајања читавог плена. До изједначење Гајдобране довео је Зоран Новчић са беле тачке. Обровчани су игралиште напустили љути на главног судију Бојана Алексића из Каравукова, због досуђеног пенала за Херцеговац...              Ђ. Шт.

Војводина (Т) - Русин 1:1 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:150, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Г. Станојев у 44. за Војводину, а Катона у 80. минуту за Русин, жути картони: Танчић, Г.Станојев, Рамић (Војводина), а Марковић (Русин).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Рамић, Танчић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев, Пилиповић, Д. Николић, Д. Ранисављев, М. Станојев.

РУСИН: З.Орос, Веселиновић, Холик, Б. Нађ, Ланћужанин, Б.Орос, Марковић, Сајанковић (Будимски), Харди, Чизмар (Кочиш), Катона (Боднар).

Фудбалери товаришке Војводине кажњени су за три неискоришћене стопостотне шансе. Предност Војводини донео је искусни и агилни Г. Станојев, а хитроноги Давид Катона поставио је крајњи резултат. Голу гостију кумовао је несигурни голман Товаришана Дејан Дукић, који је потценио једну акцију противника.

Ђ. Шт.

Полет - Раднички (Р) 2:1 (1:0)

СИВАЦ: Игралиште Полета, гледалаца:200, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Комазец у 20. и 87. за Полет, а Нововић у 90. минуту за Раднички, жути картони: Комазец, Боснић, Вукелић, М. Ракочевић (Полет), а Лазаревић, Црњански, Кардинал, Радојичић, Кувељић, Мушикић (Раднички), црвени картон: тренер Голубовић (Полет) у 70. минуту.

ПОЛЕТ (С): Живковић, Вукашиновић, Марковић, Боснић, Јанковић, М. Ракочевић, Зејак (Калуђерски), Вукелић, Комазец, И. Ракочевић, Ромић.

РАДНИЧКИ: Јовановић, Лазаревић (Коцић), Радојичић, Петковић, Кесић, Алексић, Кувељић, Кардинал (Нововић), Ђокић (Гвозденовић), Црњански, Мушикић.

У два наврата, виспрени Стефан Комазец матирао је голмана Ратковчана Миљана Јовановића и осигурао је минималну, али потпуно заслужену победу Сивчанима. Пораз  гостију ублажио је резервиста Јован Нововић, који је, у финишу утакмице, искористио кикс одбрамбених играча Полета.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Борац 1:1, Стари град - Славија 3:0, Оџаци - Тврђава 1:4, ЖАК - Будућност (П) 3:0, Кула - Липар 2:1, Полет (С) - Раднички 2:1, Кулпин - Крила Крајине 0:2, Војводина (Т) - Русин 1:1.

1. С. град             14     9      4      1      33:7  31

2. Русин              14     8      3      3      33:14        27

3. Војводина      14     8      3      3      38:21        27

4. Кр. Крајине    14     8      3      3      18:8  27

5. ЖАК               14     7      4      3      22:14        25

6. Славија          14     7      3      4      32:24        24

7. Будућ. (П)      14     6      4      4      19:16        22

8. Кула               14     6      2      6      31:23        20