Сомборска лига: Ефектни голови у Сомбору

ЖАК - Раднички (Р) 1:1 (1:0)
zak

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца:150, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Станковић у 29. за ЖАК, а Милојевићу 62. минуту за Раднички, жути картони: Бечановић, Ковачевић, Ненадић (ЖАК), а М. Алексић, Сантрач, Јовановић (Раднички).

ЖАК: Лагунџин, Никизић (Халас), Бећановић, Ненадић, Мацановић, Ковачевић, Хернаус, Радусин, Станковић, Тубић, Ђукановић (Ђорђевић).

РАДНИЧКИ (Р): Јовановић, М. Алексић (Ј. Алексић), Лазаревић, Петковић, Кесић, Нововић (Сантрач), Кувељић, Виг (Црњански), Ђокић, Милојевић, Мушикић.

Обострано тврда и, с времена на време, занимљива била је утакмица за бодове у Сомбору. Свакој од екипа припали су по једно полувреме и - по један бод. Најлепши детаљи били су ефектни голови Радивоја Станковића и Душана Милојевића, а све остало је за заборав.      Ђ. Шт.

Херцеговац - Славија (П) 5:1 (2:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Вукосав у 24., Р. Тривуновић у 36., В. Хрњез у 58., Ивеља у 83. и Савић у 86. минуту за Херцеговац, а Петровић у 9. минуту за Славију, жути картони: Новчић, В. Хрњез, Вукосав (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Поткоњак, Тасовац, Вукосав, Растовић, Солдо, Р. Тривуновић (С. Хрњез), Ивеља (Савић), Терзић (Лазић), Новчић, В. Хрњез.

СЛАВИЈА (П): Р. Брња, Заскалицки (Будић), Бенка, М. Тривуновић, Чорда, Котив, Кухта, Петровић, Батиница (Милец), Кученић, Нимет (Бабић).

Фудбалери гајдобранског Херцеговца у најбољој својој партији ове јесени, просто, декласирали су екипу Славије. Права је штета што спортској рапсодији Гајдобрана није присуствовао већи број љубитеља фудбалске игре.

Ђ. Шт.

Кула - Крила Крајине 1:2 (1:2)

КУЛА: Стадион Гедер, гледалаца:200, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Давидовић у 30. минуту за Кулу, а Пандуров у 35. и Лончаревић у 38. минуту за Крила Крајине, жути картони: Војновић, Тапаи, Бабић (Кула), а Лончаревић, Париповић, Вигњевић, Чешљевић (Крила Крајине).

КУЛА: Миле Радуловић, Барна, Тапаи, Војновић, Јањић, Митрић, Букејловић, Кукољ (Бабић), Анђелковић, Вуковић, Давидовић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Давид Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Миличевић (Гајдобрански), Медан, Зелинчевић, Чешљевић, Марковић, Пандуров (Париповић), Плавански, Лончаревић (Тома).

На утакмици у Кули оно најбитније збило се у интервалу од свега осам минута. Повели су Куљани поготком виспреног Дејана Давидовића. Али су Бачкопаланчани убрзо направили резултатски преокрет у режији млађаних Душка Пандурова и Милана Лончаревића, који су реализовали две течне и тачне акције свога тима.

Ђ. Шт.

Стари град - Будућност (П) 1:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог града, гледалаца:200, судија: Љ.Дудок (Гложан), стрелци: Вјетровић (аутогол) у 18. минуту за ОФК Стари град, а Данилов у 60. минуту за Будућност, жути картони: Трифуновић, Радић, Влајић (ОФК Стари град), Алимпић, Вулић, Данилов, Јанковић, Живић (Будућност).

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић, Рађеновић, Влајић, Марчета, Кнежевић, Зељко, Миладиновић, Валентик (Дмитровић), Радић (Гостовић), Јовицки (Гњатовић).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попов (Павловић), Данилов, Вјетровић, Тури, Живић, Секеруш (Јанковић), Вулић, Алимпић (Марјанов), Козомора, Јандрић.

Окршај за бодове у Бачкој Паланци само потврдио је оно неписано фудбалско правило да у фудбалуне мора увек да победи бољи супарник.

Ђ. Шт.

Борац - Тврђава 0:0

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 250, Б. Алексић (Каравуково) Жути картони: Кнежевић, Танксоић, Гајић (Борац), Девић, Шомоши, Агбаба (Тврђава). Црвени картони: Бошњак (Борац), Баланго (Тврђава).

БОРАЦ: Милисављевић 7, Лакатош 8, Кнежевић 7, Козомора 8, Вранац (Дробњак 7), Рамић (Бошњак 7), Танкосић 7, Гајић 7, Н. Николић 7, М. Јовановић 8, Станишић 8.

ТВРЂАВА: Влајић 9, Девић 7, Бајић 7, Ђенадија 7 (Вукмир), Баланго 7, Милиновић 7, Шомоши 8, Продановић 7 (Соколовић 7), Крстић 8, Агбаба 7, Бадивук 7.

Одлична утакмица само су недостајали голови. Али је за то највећи кривац Вук Влајић, који је бранио сјајно. Голман Влајић је скинуо бар осам зицера, а одбранио је и пенал који је извео Мирко Гајић у 40. минуту, претходно је срушен Јовановић. Борац је била боља екипа али су Јовановић, Николић и Гајић могли донети убедљиву победу. Екипа гостију је преко Крстића запретила голману Милисављевића.

Б. Гајић

Полет (С) - Русин 1:3 (1:0)

СИВАЦ: Игралиште  Полета, гледалаца:150, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Комазец у 18. за Полет, а Ђукановић у 63. и 82. и О.Марковић у 90. минуту за Русин, жути картони: Вукелић, Ровчанин, Вукашиновић, Комазец, Зејак (Полет), а Малацко, Чизмар, О. Марковић, Холик, Б. Нађ (Русин).

ПОЛЕТ (С): Живковић, Ракочевић (Медојевић), Боснић (Максимовић), Плавшић, Зејак, Вукашиновић, Комазец, Н. Марковић, Ровчанин, Вукелић, Ромић.

РУСИН: М. Нађ, Ланчужанин, Малацко (Будимски), Б. Нађ, Холик, Веселиновић, Орос, О.Марковић, Ђукановић, Чизмар (Д. Нађ), Кочиш (Сајанковић).

Дозволили су фудбалери сивачког Полета да гости из Руског Крстура, у другом полувремену, направе велики резултатски преокрет. Таман за толико Крстурци били су и бољи ривал од недовољно припремљених „полетоваца”.

Ђ. Шт.

Кулпин - Војводина (Т) 2:7 (1:2)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:150, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Збућновић у 37. и 51. минуту за Кулпин, а Бојанић у 7, 50. и 80, Г. Станојев у 53. и 81, Вујановић у 84. и Д. Николић у 84. минуту за Војводину, жути картони: А. Хашка, Булатовић, Збућновић, Переза (Кулпин), а Г. Станојев, Цвијић, Вујановић (Војводина), црвени картони: Булатовић, Кајтез (Кулпин), искључен тренер Вујин (Војводина).

КУЛПИН: А. Ђуга, Коларски, Переза (М. Ђуга), Зорић, Анђић, Трњанов, Булатовић, Збућновић, Зорзић, А. Хашка, Попржен (Стајић).

ВОЈВОДИНА (Т): Мустафовић , Т. Николић, Пилиповић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев (Д. Ранисављев), Цвијић, Д. Николић, Вујановић (Башић), Бојанић (Михајло), Танчић.

Велики број утакмица за бодове ове две екипе одиграле су у Кулпину, али ово је била најубедљивија победа Товаришана на гостовањима.

Ђ. Шт.

ОФК Оџаци - Липар 1:0 (0:0)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 30, судија: Милешевић (Бачка Паланка). Стрелац: Крстић у 47. минуту. Жути картони: Јовановић, Петковић, Матијевић (ОФК Оџаци). Црвени картон: Зракић (Липар).

ОФК ОЏАЦИ: Кузмановић 7, Минчић 7, Матијевић 7, Лазић 7, Николић 8, Петковић 7, Кања 7, Медић 7 (Кудузовић 7), Стојановић 8 (Зорић), Крстић 8, Јовановић 7.

ЛИПАР: Зракић 6, Басарић 7, Марчетић 7, Авдаловић 7, Новаков 6 (Ковач 7), Шеган 7, Честић 6 (Манојловић 6), Лалић 6, Лазић 6 (Поповић 6), Ђукић 7, Жарић 7.

У изједначеној игри, уз мало више среће, домаћин је дошао до победе. Гол одлуке постигао је Крстић из близине уз лепо проигравање Стојановића. Домаћин је пропустио још три прилике, а гости две. Све у свему резултат је реалан.

А. Чичић

Херцеговац - Славија 5:1, Борац - Тврђава 0:0, Стари град - Будућност (П) 1:1, Оџаци - Липар 1:0, ЖАК - Раднички 1:1, Кула - Крила Крајине 1:2, Полет (С) - Русин 1:3, Кулпин - Војводина (Т) 2:5.

1. С. град                 12     7      4      1      28:7  25

2. Русин                   12     7      2      3      28:12        23

3. Војвод. (Т)           12     7      2      3      29:20        23

4. Славија               12     6      3      3      27:20        21

5. Кр. Крајине          12     6      3      3      15:8  21

6. ЖАК                     12     6      3      3      18:13        21

7. Будућ. (П)           12     5      4      3      17:13        19

8. Борац                 12     6      1      5      24:29        19