Сомборска лига: Одлука на самом крају

​​​​​​​ЖАК - Русин 2:1 (0:0)
somborska

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:150, стрелци: Ненадић у 72. и Станковић у 90. за ЖАК, а С. Ђукановић у 83. минуту за Русин, жути картони: Халас, Ненадић, М. Ђукановић, Ковачевић, Тубић, Станковић (ЖАК), а Марковић, Ланчужанин, Б. Нађ (Русин).

ЖАК: Молнар, Халас (Ђорђевић), Бећановић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Хернаус (М.Ђукановић) , Радусин, Станковић, Тубић (Банда), Ненадић.

РУСИН: З. Орос, Ланчужанин, Холик, Б. Нађ, Веселиновић, Б. Орос, Катона (Д. Нађ), Марковић, С. Ђукановић, Сајанковић (Будимски), Кочиш (Харди).

Љубитељи фудбала у Сомбору памтиће последњих двадесетак минута надметања између екипа ЖАК-а и Русина. Управо, у том периоду  постигнута су сва три гола и одлучен је победник. У хичкоковској завршници, голгетер „жаковаца” Радивоје Станковић донео је неописиву радост у  редове свога тима, а Крстурце оставио је празних шака...

Ђ. Шт.

Стари град - Раднички (Р) 4:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Старог града, гледалаца:200, судија: Б. Махотка (Сомбор), стрелци: Гајдобрански (из једанаестерца) у 39, Влајић у 51. и 88. и Кнежевић у 70. минуту, жути картони: Бугарски, Митић (Стари град), а Црњански, Лазаревић, Мушикић (Раднички), црвени картон: Мушикић (Раднички) у 39. минуту.

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански (Гостовић), Марчета, Кнежевић, Зељко, Гњатовић, Валентик (Лукач), Митић (Јовицки).

РАДНИЧКИ: Јовановић, М. Алексић (Гвозденовић), Лазаревић, Петковић, Кесић, Нововић (Милојевић), Кувељић, Кардинал, Ј. Алексић, Црњански (Ђокић), Мушикић.

Фудбалери Старог града нанели су убедљив пораз екипи ратковачког Радничког. У ствари, Бачкопаланчани сломили су отпор гостију, тек, у другом полувремену. На тај начин, они учврстили су се на лидерској позицији на првенственој табели.

Ђ. Ш.

Славија - Будућност (П) 3:2 (1:2)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 200, судија: Шолаја (Бачка Паланка), стрелци: Петровић у 1. Ђурковић у 55. (аутогол), Батиница у 71. за Славију, а Марић у 2. Јандрић у 21. минуту за Будућност. Жути картони: Секеруш, Поњевић, Марић (Будућност7.

СЛАВИЈА: Брња, Заскалицки, Бенка, Тривуновић, Ћорда, Котив, Нимет, Петровић, Батиница, Кучинић (Будић), Бабић (Милец).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић, Попов, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Јандрић, Секеруш, Вулић (Јанковић), Поњевић, Козомора, Марић.

У комшијском дербију победу су извојевали Пивничани . Утакмица је почела необично, у 1. минуту Батиница је набацио лопту пред гол гостију и Петровић је постигао погодак.

Чим су гости кренули из центра Марић је изненадио Брњу и поравнао резултат. У 21. Јандирић је послао лопту у доњи десни угао. У другом делу у 55. минуту после корнера лопта је ударила Ђурковића и одбила се у мрежу. У 71. минуту Батиница је искористио неспоразум одбрамбених играча гостију и постигао погодак.

Ј. Шустер

Полет (С) - Кулпин 3:2 (2:0)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца: 150, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Боснић у 13. и у 20. и Ромић (из једанаестерца) у 90. за Полет, а Збучновић у 48. и Миленковић у 86. минуту за Кулпин, жути картони: Боснић (Полет), Зорзић, Анђић, Коларски, Збућновић (Кулпин).

ПОЛЕТ (С): Росић, Марковић, Боснић (Јанковић), Плавшић, Илић, Зејак, Перуничић (Максимовић), Ровчанин, С.Комазец, Вукелић, Ромић.

КУЛПИН: А. Ђуга, Коларски, Попржен, Анђић, Миленковић, Трњанов, Булатовић, Збућновић, С. Хашка (Переза), А. Хашка, Зорзић.

У финишу утакмице, у Сивцу, виђена је драма. Прво, виспрени Александар Миленковић анулирао је предност Сивчана. Затим, искусни Радомир Ромић, из престрого досуђеног пенала, осигурао је минималну победу екипи Полета.

Ђ. Шт.

Борац - Липар 5:4 (3:0)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Честић у 8. (аутогол), Гајић у 28. Тркуља у 42. 65. и 80. за Борац, а Шеган у 52. Лазић у 56. 58. и 85. минуту за Липар. Жути картони: Попадић (Борац), Честић (Липар).

БОРАЦ: Ђукић 8, Бошњак 7 (Лакатош 7), Попадић 7, Дробњак 7 (Н. Николић 7), Максимовић 8, С. Јовановић (Тркуља 9), Танкосић 7, Драшко 7, Гајић 8, М. Јовановић 8, Станишић 7.

ЛИПАР: Манојловић 6, Дукић 7, Зарић 6, Честић 7, Марчетић 6 (Лазић 9), Авдаловић 7, Новаков 6 (Басарић 7), Мијић 7, Шеган 8, Поповић 7, Лалић 6 (Крупљанин 7).

Бивши тренер Борца Јовица Тркуља вратио се на терен и заблистао је као играч постигавши три гола. У Обровцу је одиграна отворена и ефикасна утакмица где је виђено чак девет голова. Прво полувреме припало је домаћој екипу. На полчетку другог дела гости су били бољи.  Ипак је победа припала Борцу. Треба рећи да је голман Ђукић одбранио пенал у 44. минуту кода је оправдао досудио судија Стојчевић.

Б. Гајић

Херцеговац - Тврђава 0:0

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, жути картони: Тривуновић, Вукосав (Херцеговац), а Бајић, Баланго (Тврђава).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Смајић , Поткоњак (Тасовац), Вукосав, Растовић, Солдо, Тривуновић (Бајчетић), Ивеља, В. Хрњез, Новчић, Јовановић (Терзић).

ТВРЂАВА: Ступар, Девић, Бајић, Баланго, Бадивук, Шомоши, Крстић, М. Агбаба, Човић(Ђенадија), Д. Агбаба, Салијевић (Милиновић).

Тврђава одолела је и на другом узастопном гостовању. Али, фудбалери гајдобранског Херцеговца разочарали су своје најверније симпатизере.

Ретко су Гајдобрани угрожавали голмана Бачана Славишу Ступара, чија мрежа остала је нетакнута. С друге стране, гости као да нису имали амбиције за победу.

Ђ. Шт.

ОФК Оџаци - Крила Крајине 1:0 (1:0)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 20, судија: Пилић (Кула). Стрелац: Крстић у 11. минуту. Жути картони: Минчић, Кања, Лазић (ОФК Оџаци).

ОФК ОЏАЦИ: Кузмановић 8, Минчић 7, Матијевић 7, Лазић 8, Николић 8, Петковић 7, Кања 7, Крстић 8, Медић 7, Стојановић 8 (Зорић), Кудузовић 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 7, Вигњевић 6, Медан 7, Дувњак 6 (Париповић 7), Дукић 7, Зелинчевић 8, Чешљевић 6, Марковић 7, Пандуров 7, Плавански 7, Милићевић 6 (Лончаревић 7).

Гол одлуке постигао је Крстић у 11. минуту врло лепим голом са десетак метара.

А. Чичић

Херцеговац - Тврђава 0:0, Славија - Будућност (П) 3:2, Борац - Липар 5:4, Стари град - Раднички 4:0, Оџаци - Крила Крајине 1:0, ЖАК - Русин 2:1, Кула - Војводина (Т) 1:2, Полет (С) - Кулпин 3:2.

1. С. град              10     6      3      1      25:6  21

2. ЖАК                  10     6      1      3      17:12        19

3. Славија             10     5      3      2      22:14        18

4. Будућ. (П)         10     5      3      2      16:11        18

5. Русин               10     5      2      3      23:11        17

6. К. Крајине       10     5      2      3      13:7  17

7. Војвод. (Т)      10     5      2      3      23:18        17

8. Борац             10     5      0      5      23:29        15